chorobne ziarlivy partner

Príspevok v téme: chorobne ziarlivy partner
veronika16

prosim skor uz o odbornu pomoc:(( cakam dieta s muzom s ktorym som dlhe roky zila, avsak jeho ziarlivost a paranoja sa casom stale stupnovali, vztah som po dlhom premyslani ukoncila a mesiac nato som prisla nato ze som tehotna. Vedel ze mam plodne dni a nieze si nedal pozor ale myslim ze to spravil naschval aby som ho neopustila, ja este studujem, rodicia to vzali tazko, som absolutne bez penazi a mam ist k nemu byvat. On vsak kazdy tyzden neuveritelne vyvadza ze niekoho mam ,ze mu stale klamem, ze som ho opustila koli niekomu inemu, ze som roztahana a tak, prisli na mna az stavy kedy si chcem ublizit. pomoze tu vobec este nejake psychologicke sedenie? je nieco take aj pre pary??

Aisha5

Veronika, zachran si zivot uz teraz. Rodicia ti pomozu. Ci uz budu na teba pocas tehotenstva chladni, alebo ti budu ukazovat, ze si ich sklamala atd, aj tak v samej podstate budu stat pri tebe. Svedomie by im nedovolilo nechat svoju bezbrannu tehotnu dceru niekde v podnajme. Po tehotenstve sa zmenia uvidis. Na vsetko zabudnu a zamiluju sa do svojho vnucatka. Ty budes mat sancu najst si lepsieho chlapa. Nedaj sa zlomit a nechod k tomu psychopatovi. Myslis, ze tym nejak ublizis dietatu, lebo nebude zit so svojim otcom? Prave naopak, zachranis mu zivot a jeho zdravie. Tieto obavy a ten strach, co prezivas teraz su nic oproti tomu, co budes prezivat potom, ked zacnes zit s tymto clovekom. Aj ked k nemu pojdes byvat, tak aj tak jedine, nad cim budes rozmyslat je, ako od neho utiect. Tak naco s nim vobec pojdes byvat? Sprav to uz teraz, kym sa este da, a utec uz teraz, zachran si svoje dieta pred istym peklom.

veronika16

ked uz ani neviem ci to je ziarlivost alebo schizofrenia, nevidi nepocuje nic ine len slepo veri tomu co si predstavuje v hlave, potom som klamarka a dalsi cely tyzden sa mi potom ospravedlnuje a potom zas dookola, je to sialenstvo a ja so precitlivela, preto som sa pytala ci je poradenstvo aj pre pary, pripadne kolko stoja sedenia

vitali

Veronika, dobre ti radia, už inšiu lepšiu radu nedostaneš, ako sa od neho držať čo najdalej! Dieta bude jeho už tak či tak. Ale nevieš, aký bude otec! Možno mu nebude záležať na tom malom. Veru, ani nepomýšľaj na to, že by si s ním bola. Bolo by ti ešte horšie ako teraz samej zúfalej a tehotnej, lebo by si trpela ešte viac a aj dieťa! Pre koho chceš lepší život? Pre toho obmedzenca či pre seba a svoje nevinné dieťa? A i ked sú rodičia prísny, no bud si istá, že ked uvidia to malé, tak si ho zaľúbia a zabudnú aj na hnev :)

alenka_maxova

ved ja nehovorim, aby nepoznalo to male svojho otca. Nech ho kludne pozna. Ja sa len bojim o teba, ze si pri nom pokasles totalne zivot...Ze sa z teba stane zakriknuta zena, len kvoli dakemu ziarlivemu chlapovi...

veronika16

dakujem :) viem ze musim, inak je to maly zazrak ked ho vidim na ultrazvuku, asi najlepsie riesenie bude predsta ten skromn podnajom, no chcem aby to male malo stabilitu, chcem aby poznal svojho otca. no to musi chciet aj on. kiezby sa to dalo do poriadku

alenka_maxova

a mimo ineho, co bolo, bolo...ak si aj sklamala, nevratis to spat. Jedine, co mozes urobit je sa z toho vsetkeho poucit a uz neopakovat tie iste chyby...Ked sa budes povazovat len za neschopnu, nedosiahnes nic. Hovor si, ze si silna a ze prekonas toto obdobie :)

alenka_maxova

moji rodicia su tiez velmi hrdi a prisni, no i tak sa u nas dba o to, aby bolo vzdy postarane o rodinu. Ale to je vedlajsie. Podla mna mas na to narok. Moja teta nie je v manzelstve s otcom jej dietata a dostava pravidelne od neho vyzivne. Neviem, ci je to o zvajomnej dohode, do toho uz nevidim. Asi je to trosku naivnucke, ale nedalo by sa urobit nieco take, zeby si sla do bytu s kamoskami? Alebo trebars s maminami podobneho osudu, ako mas ty? Keby vas bolo viac a nasli by ste si lacne byvanie, mozno by ste utiahli najomne...

veronika16

mam na nieco narok aj ked nie sme manzelia?
no rodicia su velmi hrdy a prisny, od nich uz som si tiez presla svojim, ze som ich sklamala,
doteraz som klamala aj samu seba, ale asi som ozaj sklamala....

alenka_maxova

prepac, nemyslela som to ako vysmech. Ja ti len poviem, co by som robila ja. K tomu chalapovi by som nesla byvat, ani keby mi za to zaplatil. Radsej byt sama, ako so ziarlivcom. Ak by mi nepomohli rodicia nacas, riesila by som tuto situaciu azylovym domom. Nakolko otec tvojho dietata je povinny ti platit vyzivne, pojdu dake prachy aj od neho....Skor sa obrat k rodicom o pomoc. Neviem si predstavit keby som skoncila v tvojej situacii, ze mi nepomozu najblizsi...

veronika16

prosim nesmej sa mi, ja som uplne v koncoch, dieta som si vzdy velmi zelala, ale uz 4. mesiac som uplne na dne, nemam ziadnu istotu zo ziadnej strany. asi si pozistujem ci mam narok na nejake prispevky na byvanie, mozno pojdem do podnajmu