Kozny maz na tvari

Príspevok v téme: Kozny maz na tvari
jajaja2

Dobry den,

mam 23 a som chalan.

Mam problem: na tvari sa mi tvori nenormalne vela \"kozneho mazu\" (aspon si to myslim) a vyzeram ako zle nakremovany = lesknem sa a mam taky dojem ze mi tento problem sposobuje aj akne...

Rano ked vstanem, sa musim ist umyt (to asi kazdy, ale nikto sa tak \"neleskne\" ako ja) - pouzivam vodovodnu vodu s teplotou velmi letna - studena -bez mydla...(lebo som pocul ze tepla vysusuje pokozku a maz sa tvori este viac)...
V zavislosti co robim cez den, mi pokozka tvare \"vydrzi\" normalna tak 3-4 hodiny od umytia, a potom vyzeram znova ako keby som bol nakremovany a hlavne aj tento maz citim a je mi to neprijemne...

Riesim to tak ze si tvar zotriem nejakym hygienickym \"papierom\" - potom je to zasa ok, tak na
3-5h a znova vyzeram ako nakremovany... tak podla moznosti 2-3denne si musim tvar zotierat... vecer sa snazim umyt v takej stredne teplej- nie velmi teplej vode a pouzivam obycajne mydlo...

snazim sa stravovat zdravo, resp. sa tak ako ja stravuju aj ostatny (jedalen)....

lekarom sa vyhybam ako koza nozu...

a preto by som chcel pocut nejaky tipy, ktore by mi mohli v tomto pomoct.

Dakujem

JahO_Odka

Delphia, ja som tým len chcela povedať to, že muži by na seba nemali kydať toľko zbytočnej kozmetiky, ako to robíme my ženy. Týpkovi fakt stačí ráno a večer umyť tvár pleťovou vodou a keď má problém s mastením, tak sa natrieť zmatňujúcim krémom. Čokoľvek navyše je zbytočné. Chlapi a prebytok kozmetiky k sebe nejdú. Či nebodaj chceš z našich švárnych slovenských junákov vypestovať metrosexuálov? :D

bingham

no ani nie...vzhladom na to ze muz sa musi aj holit...takze ta starostlivost o plet urcite nie je rovnaka...a ani vyrobky nie su vsetky rovnake pre muzov a zeny :)

delphia

nie, ja som to tak nepisala, ty si to tak zrejme chcel pochopit, tak si to tak pochopil.
...a v konecnom dosledku je to aj jedno, lebo podstata starostlivosti o plet je rovnaka ci sa jedna o zenu, alebo o muza.

delphia

bingham, a co si tym chcela povedat??? tym, ze vacsinou muzska plet je mastnejsia, tak sa o nu netreba starat? ci je to uplne ok ak sa kysly hydtrolipidovy film na pleti narusa ovocnymi stavami a soda bikarbonou?
ci?

amala

tiez si myslim, ze kozmetika nemoze mat velky vplyv - logicky aj prakticky. ziadna nevysle signal mazovym zlazam, aby menej produkovali, to je predsa o uplne inych procesoch v tele.

delphia

jajaja2, pat dnove pouzivanie kozmetiky je vlastne nic. ak mas roky problem s pletou, nemozes ocakavat, ze ten problem sa vyriesi pocas 5 dni!!!! toto je ta zasadna chyba u ludi: dajze Boze ale okamzite! tak to predsa nefunguje. zacni sa riadit pravidlami, ktore som pisala v mojom prvom prispevku a casom- cca o pat mesiacov mozeme zhodnotit, ako si na tom a ako dalej postupovat.