psychika v ...vdaka absurdite??

Príspevok v téme: psychika v ...vdaka absurdite??
maybe12

dobry den, chcem sa mozno spytat na vas nazor, alebo sa len vyrozpravat..
ide o to ze za chvilu maturujem-chemia biologia absolutne sa toho nebojim oproti tomu co bude potom, preco?

najvacsiu chybu som urobila ked som povedala ze moozno pojdem v slapajach sestry-medicina

vysledok? moje psychicke problemy, nespavost, nervozity, uzkost a neustale myslienky ci so vsetkym neskoncim

viem ze na to nemam, apson nie tento rok, chemiu gymnazialne ucivo v poriadku ale tam co je a na tych doucovaniach..sak to je rovno na slucku! ;(
a nie ze by ma podporili rodicia oni sa mi neustale vyhrazaju! otec "sak ked sa tam ty neodstanes, ty este len uvidis!" a taketo, matka minule "ty si ani zrat nezasluzis...si taka bezcitna ked sa tam nedostanes, ty ma tym zabijes" a taketo reci mam kazdy den niekolkokrat! dnes iba trikrat bolo nieco take

to je vazne take hrozne ked sa na taku skolu nedostanem na prvykrat? s tym ze na zubarinu beru 25 z asi 800?!
dala som si prihlasku aj na uk prirodovedecka, dnes doslo ze som prijata, vsetci sa uz rano v skole tesili ze "anoo, sme tam!" u mna doma? "opovazis sa tam iist opovazis!na to okamzite zabudni"
aby toho nebolo dost, moja vlastna sestra sa chova jak najvacsia mrcha, stve rodicov proti mne, furt ma len s nou porovnavaju, aka je ona uzasna, ....hej asi preto ma 27 a vsetci ju posielaju hlboko...
neucim sa zle vzdy mam 2-3 dvojky, vzdy vyznamenana a bojim sa s tym chodit domov, aj tak som cierna ovca a "sprosta, naivna, ktora NIC nedosiahne a bude zavidiet svojej sestre" jak povedali

a teraz fakt neviem co robit, hoci leto milujem, teraz mi to evokuje prijimacky a nasledne po tom peklo co budem mat doma, v noci sa budievam mokra, sny stale o prijimackach a prichode domov, viete co to je to mat kazdy den doma? ;( ja uz fakt nevladzem dalej takto zit, prosim pomozte ;(

Meretseger

Latinčina je v pohode, len sa do toho treba občas aj mrknúť:)
Atide: Len 3 roky? (Neštudovala som si, kedy máme aké predmety.) Škoda, brala by som ju po celý čas:)

ATIDE/ESMERA

Jasné, na gymnáziách je latinčina, aj ja som ju mala 2 roky, a latina sa ďalej učí na VŠ ako farmácia, lekarina, veterina, histňoria, archeológia, archívnictvo...študuje sa aj učiteľstvo latiny v kombinácii s iným predmetom. Aj ja osm ako historička mala na výške 3 roky latiny
a pre zakladateľku témy: na rodičov a sestru kašli, hcoď za tým, čo chceš ty, ak sa nedostaenš, tak možno nabudúce, ale zubárkou buď, eln ak ťa to baví, nie preto, že to chcú vaši. Ak ťa viac baví prírodovedecká, tak choď tam. Aj ja som pred pá rokmi dala na mamu a pozri, kde som teraz :D

dyzjmcd

magy: zase si nieco uplne zle precital a hned k.tomu vypisujes premudrele komentare. ona pisala ze ma dve-tri dvojky, nie ze mava trojky...
j1111: co sa ako cudujes ze na lekarskej fakulte je latincina??? ved to je predsa normalne. latincina sa uci aj na strednych skolach.

J111

Moj bratranec chodi prvy rocnik na veterinu, ale asi to studium necha, lebo sa to neda zvladnut, spominal mi, ze maju napr. aj latincinu. Dovi stara mama, ak maju take predmety.

Magy

nerealne predstavy rodicov, co chcu mat zo svojho dietata mozu paradoxne tomu dietatu zivot uplne znicit.
ty to mas navyse podporene zo strany svojej sestry.
medicina je fakt tazka, tam s dvojkami trojkami co si mala doteraz sancu nemas, a zvlast nie, ak by si tam sla nasilu, proti svojej voli.
zaraza ma celkovo sebecky a egoisticky pristup celej tvojej rodiny.
osobne to vidim len tak, ze si postavis hlavu a budes si robit sama co chces aj za cenu, ze sa ti fakticky rozpadne vztah s rodicmi. budes si musiet hladat svoju vlastnu cestu, bez nich, bez sestry... byt stastna tak, ako to chces sama a nevyplnat volu inym ludom.
zrejme to skonci tym, ze so slovami "tak si tu vysnivanu medicinu chodte studovat sami" tresnes dverami a uz ta nikdy neuvidia...
aj takto sa casto konci takyto neprimerany tlak rodicov na svojich potomkov.

J111

Pochybujem, ze poniektori so psychologom maju osobnu skusenost, ale stale len odporucaju psychologa. Je to skryta reklama, tak to vidim, hoci za pravdu davam aj tebe.

zewa

Predpokladam, ze k psychologovi posielaju ludia ludi preto, ze s tym sami maju dobre skusenosti. A nie kvoli nejakej reklame. To by zrovna mohli hned napisat, ze chod ku psychologicke Janke Horedolnej lebo je fakt dobra. Nemyslis? ;)

zewa

S 2 a 3 chces ist na medinu? Tvoji rodicia asi potrebuju otvorit oci.
Vyber si co chces ty. To, na co sa citis a zvladnes. Ked ta zo skoly vyleju, tak sa nebudes citit o nic lepsie ako ked si hned na zaciatku vyberies nieco ine, co zvladnes lahsie a usetris tym aj stratene roky. Vzopri sa rodicom, povedz, ze chces studovat nieco ine. Nic ti neurobia. Na mamine slova typu ty ma tym zabijes povedz s kludnym hlasom, nuz, tak smola. Treba sa zacat burit uz v predstihu. Nech si na to pomaly zvykaju. Ak s nimi nevies komunikovat, objednaj sa na psychoterapiu, ver mi, ze ti to velmi pomoze najst vlastnu hodnotu a smer, ktorym sa v zivote vydat. Tiez ti to pomoze v komunikacii s rodicmi.
Mozno by som to trosku uhrala aj na ich city v opacnom garde. Skus im miesto odpovedi davat otazky ty, ako: CO myslite, ako sa ja citim? Ako by si sa ty citila, keby si po niecom tuzil/a a rodicia by ti to zakazali? Preco si myslis, ze na inej skole ako na medicine zo mna nebude plnohodnotny clovek? (to sa treba opytat pokial prave rodicia nie su lekari) zaroven mozes dodat, ze ci sa teda aj oni necitia plnohodnotni. A ak povedia, ze sa necitia, treba im na to povedat, ze teda uz chapes ich pristup k tebe, ale stale im to nedava pravo na riadenie tvojho zivota. Velmi pomaha veta chapem ta. Chapem ta, ze chces, aby som isla na medinu, ale pochop aj ty mna, ze .... a vychrl pekne sformulovane dovody. Ono sa najskor budu stavat na zadne, ale casom si na tvoj postoj zvyknu. Treba do toho vasho vztahu vniest troska asertivity a drzosti. Ale len troska, aby sa to zas nezvrtlo. Jedinou ich zbranou su slovne vyhrazky, nemyslim, ze by si dovolili aj konat. Pripadne, ak padne facka, treba sa opytat, ze ci sa uz citi lepsie. Je to dlhy a uprony boj, ale da sa zvladnut. A naozaj odporucam psychoterapiu, je to najjednoduchsia cesta ako to vsetko zvladnut ;) Drzim palce!

J111

Nechapem, preco niektori hned cloveka posielaju ku psychologovi? Are you ok? Mne to pripada tak, akoby im niekto robil neplatenu reklamu.