Prvé jazdy po autoškole

8Sandra8

So mnou teraz jazdí otec, taktiež odo mňa očakáva ako hovoríš george ty jazdu profesionála. Tak sa musím vycvičiť, lebo je to teraz také zvláštne, už nie je nikto vedľa mňa kto mi skočí na brzdu v prípade potreby. Len mi akosi nejde parkovanie s tým sa musím ešte potrápiť :D

lost

Velmi divny pocit (ani zly ani dobry) to bol, ked som mal prve jazdy (vzdy sam) a uplne prva jazda, som zabudol dat namiesto loga autobazar SPZ a oproti policajti v aute... a policajtka tam za volantom sa len smiala :D ale nic.. to som bol 200m od domu! az potom som si uvedomil, ze aha, o tomto kecal ze mam vymenit spz :D
ale inac nic, odporucam si davat extremny pozor na znacky a nepocuvat GPS hlavne tam kde su jednosmerky.. zo zaciatku.. (neskor na to clovek uz asi aj tak kasle..)

ShaulaThalit

No ja som na prvej jazde nestihla tak rýchlo dorovnať volant a skoro som nabrala zábradlie mosta, o pár minúť som sa skoro vykotila do potoka :-D ale inak to je asi klasika

grotesqa

no po autoskole som mala jedna a poslednu jazdu. narazila som patnik a chodik obila. od vtedy (4 roky) som viac nejazdila. uz mam prisilny blok v hlave. hlavne ked vidim tie rozne nehody, zabijanie... proste uz sa bojim aj keby neviem ako dodrziavam pravidla tak ze sa nieco moze stat, nejake dieta zomrie alebo co. proste nie.

george303

Raz vnoci ako som vychadzal s parkoviska tak oproti na ceste stali policajti a zastavovali auta , pozrel som sa nanich a v hlave som si nanich asi zanadaval vtom sa policajt pozrel na moje auto a zatukal si prstom po hlave , vtedy som netusil preco :D Isiel som trasu asi 15 km a celu cestu som tak zmuril zaostroval a v hlave som si hovoril ze toto je strasna tma :DD
V niektorych usekoch som isiel fakt pomali pretoze tam neboli lampi a ja som nic nevidel :D Az asi kiometer pred jazdou mi zacali soferi blikat aj to ma najskor napadlo ze su na ceste policajti potom som sa pozrel a mne celu cestu nesvietili svetla vobec nic uplna tma ani palubovka mi nesvietila doteraz nechapem ako som mohol byt taky blbi a nevsimnut si vnoci ze mi nic nesvieti :D

george303

Fufuuu po autoskole ... :D zazitky dokonca zivota :D
Zo zaciatku som asi mesiac vkuse jazdil iba s otcom ale vobec ma nesetril cakal odomna jazdu profesionala a ja som bol rad ked mi to pri pohinani neskapalo bolo to vela vela dlhych tras na jednej strane som sa tesil a druhej strane som sa bal pretoze som si este netrufal na take cesty a pred kazdou jazdou som dokladne studoval mapu kadial kam a fakt som strasne nad jazdenim premyslal ale robil som aj vela vela chyb ... Par krat som preletel krizovatkou na ktorej bola stopka v domneni ze som na hlavnej vtedy ma az zalial studeny pot pretoze za take chybi sa plati zivotom ...
Vtedy som otca uz nenavidel hadali sme sa pretoze stale ma buzeroval a radil mi ale naucil ma fakt vsetko nielen slusnosti na cestach a takym nepisanim pravidlam ale aj richlej a arogantnej jazde ked sme sa pomahlali a ja som musel isiel fakt najviac ako som vtedy vedel a stale mu to bolo malo ...
Ale teraz som mu vdacny pretoze naozaj ma v autoskole nenaucili jazdit naucil ma to az otec ... Ta prvotna radost z jazdy uz opadla ale stale rad soferujem hlavne dlhe trasy a nemam problem bez mapy prejst slovensko a okolite staty a na ceste schovam do vacku Vecsinu soferov na ceste ... Najhorsie bolo na zaciatku ked som mal plne auto ludi pred ktorymi som sa chcel ukazat a mal som zaparkovat na fakt uzke miesto , fuu niekedy som ani nevedel ako sa mi to podarilo :D Ale teraz nato vsetko z radostou spominam :D

deniki

Úplne super, mala som z toho neskutočný pocit! Občas som mala mierny strach, že čo ak niečo dokefem ( v aute bol so mnou vždy môj dvojročný syn), ale nedovolila som tomu strachu, aby mi zničil môj pôžitok z jazdy. Najlepšie je, ak jazdíš úplne sama, bez žiadneho šoféra vedľa teba, inak máš z toho stres. Ak si sama, musíš sa spoľahnúť sama na seba...a o tom to je :-))