motivácia ťažko chorého príbuzného

Príspevok v téme: motivácia ťažko chorého príbuzného
winki

Moja babka 70 ročná pred vianocami absolvovala operaciu prsníka kvôli nádoru. Teraz chodí na chemo, potom ju čaká ožarovanie. Problém je v tom, že akonáhle jej to zistili mama ju nasťahovala z domu k nám do bytu a starká sa úplne opustila. Uz v minulosti mala problémy psychického pôvodu, depresia a tak isto trpí aj cukrovkou. Odkedy je u nás tak nič nerobí....len sedí, alebo leži. Nič neuvarí nič neuprace nikto ju nevie dostať von, nič ju nezaujima nič sa nepýta. Keď pozerá telku tak vobec nevie čo to pozerá...proste totál nezáujem. Ako ju prebudiť? Ja mám pocit, že ona už len dožíva.

winki

george lenze je nemyslitelne niekoho kazdy druhy den vozit na vysetrenie a spat a inak babka aj tak mala nákupy od nás. cize do obchodu ani nepáchla.

george303

Prestahovat stareho cloveka z domu do bytu je to najhorse ... Jednoducho stari clovek sa udrzuje v kondicii tym ze pracuje presne to vydim na mojich starkich naozaj si kazdy den najdu pracu aj ked zbitocnost dokonca som im x krat chcel doviezt tazky nakup ale oni radsej pojdu kazdy den do mesta a postupne si vsetko prinesu ...

winki

No len toho partnera stratila už pred 10timi rokmi ciže v tom problem nevidím skor to vidím na to že sa uplne spolahla na moju mamu ciže jej dceru bez ktorej asistencia sa pomali nebude vediet ani toto.... s prepacenim. Dokonca ani so mnou nechce ist k doktorovi proste nejde vzdy si mama musi zobrat dovolenku lebo inak je babka na nervy ze by mala ist s niekym inym.

llek

Prepac J111, neviem ci si niekedy zazil ako sa citi clovek co dostava chemoterapiu. Nechcem sa dotycnej pani nejako velmi zastavat, ale toto je uplne ina situacia ako ta tvoja. Lebo u nej sa spaja psychicky problem s fyzickym, okrem toho bola prestahovana do ineho prostredia a okrem toho stratila zivotneho partnera. Je pravda, ze ludia co sa snazia byt aktivni pocas chemoterapie, tak je to pre nich vyhoda a veci idu lepsie. Lenze co ked vnutorny motor zhasol. A ine je ked sa lieci 50 rocna ako ked sa lieci chemoterapiou 70 rocna.

J111

Mozno ze len celkom rezignovala na vsetko, aj to je mozne. A to ziadne psychicke ochorenie nie je, je to postoj a ten liekmi nezmenite. ALe jej psychiatricka by mala o tom vediet, ale asi nevie, lebo na to sere. Akoby mala byt cela psychiatria len o liekoch, silou mocou budu do cloveka pchat nejaky liek. A tie vacsinou dost utlmuju. Mam stastie, ze nemam taky liek.

winki

no ved toto, len ona este neni tak aby si mohla dovolit byt malym deckom...to ma sere kurnik na to ma este dost casu aby bola nevladna a muselo sa o nu starat. Ved rakovina prsnika je choroba ked treba byt aktívny a treba mat chut do zivota len tak sa to da prekonať.

J111

Mna serie len to, ze nemozem pozerat televizor, inak ziadne vacsie problemy nemam. Ja jednoducho nevydrzim sa na to koncentrovat, ale pri pocitaci dokazem sediet aj hodiny.
Nie je to celkom normalne, viem.
Ak je tvoja babka uz vo vysokom veku, tak to budete mat ako s malym deckom.

winki

však presne...podla mna su vsetky lieky na psychiku uplne nanic...proste to je problem samotneho človeka a ten treba vyriešiť inak a nie liekmi.

J111

Tak potom pojde asi o taku liecbu ako aj v mojom pripade, na prd, jednoducho povedane. Da mi lieky a cau. Ja ak mam byt uprimny, tak ziaden efekt tych liekov ani necitim. Pomoz si clovece...

winki

J111 tých liekov už mala habadej najnovsie jej psychiatricka dáva kazdý týžden iné lebo zevraj sa jej v kuse točí hlava...