Da sa prekonat depresia?

xirenka1

Dakujem vam za rady,citim sa o nieco lepsie,ja verim ze sa to prekonat da,aj tak je zaujimave co s vami dokazu urobit pocity a myslienky ze?Ja sa snazim si aj vsugerovat ze vsetko je v poriadku a ze sa nic nedeje,ze nejsom sama s takym problemom,ale niekedy je to tazke a myslienky si so mnou robia co chcu,je to naozaj tazke:(

Meretseger

Brala som a ešte stále beriem práve Citalon, plus Lamotrigin, to je však antiepileptikum. Vážnejšiu depresiu "neprechodíš", ale verím, že ak budeš pokračovať v liečbe, tvoje problémy ustúpia.

luciano

Xirenka, aj tá najťažšia klinická depresia sa dá prekonať s pomocou liekov. Treba však nájsť to správne antidepresívum /AD/
AD je strašne veľa druhov a niekedy trvá veľmi dlho, kým sa nájde ten správny. Zdá sa, že ty si na tie správne ešte nenatrafila. S pomocou psychiatra treba ďalej hľadať a hľadať. Uvidíš, že nakoniec na to správne AD, ktoré ti sadne natrafíš a pocítiš obrovskú úľavu. Začneš sa cítiť konečne normálne. Aj mne trvalo dlhší čas, kým som natrafil na tú správnu kombináciu liekov. Dnes užívam Valdoxan, Ixel a Abilify a citim sa výborne. Po depresií ani stopy.

xirenka1

Meretseger: neviem brala som citalon asi 2 tyzdne a potom som sa mala este horsie ako ked som ich zacala brat,neviem uz fakt co mam robit,dufam ze lieky mi zaberu,nechcem takto zit,inac som v pohode akorat ma tazi taky akoby velky smutok na dusi a vobec mi je na nič.ty si bral nejake antidepresiva? musim podotknut ze som dost slabi človek na lieky,vsetky su pre mna silne,neviem mozno je to preto ze sama ich odcuzujem ze je to na mne vidiet a ze som ako sfetovana a tak mi potom asi ozaj tak je

xirenka1

Zewa:A teraz uz nic neberies?Takze ti je teda lepsie?Vies,mne to najprv zacalo tak asi pred 3 rokmi,ze som mala take mensie uzkosti,busilo mi srdce,triaska a tak...nechala som to dlho tak,asi pred rokom som dostala prvy krat depresiu a uz som teda radsej isla kpsychiatrovy,lieky mi nijak moc nepomahali,brala so spitomin,respidal atd...potom som sa prestahovala a prestala som chodit k psychiatrovy s tym,ze sa s toho dostanem sama,ze proste pojdem medzi ludi do prace a prejde mi to,lenze to sa nestalo a vratilo sa mi to po roku v praci este v horsej podobe ako inokedy predtym.Takze teraz marodim a radsej sa pokusam liecit tak ako mam.co si o tom myslis?a ake lieky si brala ty?

xirenka1

Meretseger: neviem brala som citalon asi 2 tyzdne a potom som sa mala este horsie ako ked som ich zacala brat,neviem uz fakt co mam robit,dufam ze lieky mi zaberu,nechcem takto zit,inac som v pohode akorat ma tazi taky akoby velky smutok na dusi a vobec mi je na nič.ty si bral nejake antidepresiva? musim podotknut ze som dost slabi človek na lieky,vsetky su pre mna silne,neviem mozno je to preto ze sama ich odcuzujem ze je to na mne vidiet a ze som ako sfetovana a tak mi potom asi ozaj tak je

karol55

ako by to bolo , aby J111 do kazdej temy nehodil tie svoje pokecy, ktore nikomu nepomozu, ozaj si tu niektori ako on kratia cas nespravnym sposobom, navyse nikomu nepomozu a denne vychrlia 20-30 podobnych prispevkov onicom prispevkov ...
Chod radsej von, je krasne, alebo si zacni hrat radsej PC hry...

J111

Mne odrobil jeden vestec a citim sa ovela lepsie, aj depresie uz nemam permanentne:D len raz za den ma cosi potrapi. Som fakt rad, ale ze by mi taka blbost mohla pomoct, tak tomu sa sam cudujem:D Mal som asi stastie, ze toho vestca poznam:D