Močové cesty a tehotenstvo

Príspevok v téme: Močové cesty a tehotenstvo
zadara

Ahojte, mám časté zápaly močových ciest už vyše roka. Aj keď práve nemám zápal, tak mám štípanie a niekedy aj pálenie pri močení. Liečim sa aj u urológa, pijem urologický čaj, beriem urovaxom, kanadské brusnice, po styku sa idem vymočiť, no proste dodržujem všetky zásady, ale problémy mám stále.
Keďže mám už cez tridsať, veľmi by som chcela v priebehu tohto roka otehotnieť, lenže mám obavu práve z dôvodu týchto problémov. Ak mám zápal, tak bez antibiotík mi neprejde. Chcem sa spýtať na skúsenosti tých žien, ktoré tiež majú urologické problémy a boli tehotné, ako to riešili a pod. Ďakujem

sandraaaaa

A doporučuje ti tehotenstvo tvoja gynekolog.? Ja sa tiež bojím zápalov v teho. ešte mám problém aj s kvasinkami :( A máš už detičky? Ja jedno, mám 31 a ešte by som chcela dve deti :)

zadara

No veď práve. Ja sa tiež bojím, že dostanem zápal v prvom trimestri. Lekár mi síce hovoril, že aj vtedy sa môžu určité druhy antibiotík, no ale vždy je to riziko.

sandraaaaa

Tak toto zaujíma aj mna tiež by som chcela tento rok otehotnieť a mám tento problém :( V prvom tehotenstve som zápal močových ciest dostala v 8. mesieci tehu a mala som aj antibiotika , ale všetko našťastie dobre dopadlo. Teraz však ako náhle mám nechrán. styk tak mám zápal. Obávam sa ak by som náhodou otehotnela a následne dostala zápal a antibiotika sa nesmu v prvom trimestri :(((