odsávanie energie

Príspevok v téme: odsávanie energie
zolka

Vo vzťahu s niektorými ľuďmi cítim, že ma oberajú o energiu a nedokážu vypočuť moje problémy,alebo ich nezaujímajú a riešia vždy len seba a čakajú odo mňa podporu, že ich vypočujem a vlastne sa aj zaujímam a vypočujem, poradím. Ale mám pocit, že moje problémy a záležitosti nikoho nezaujímajú. Strácam niekedy energiu...

dana660xz

ach zolk auplne viem o com hovoris. mam taku jednu kolegynu, ktora ma ma za kamaratku. pride za mnou do kancelarie, vykeca sa mi tu, mne nehrozi ze by som jej co i len vetu povedala, ale musim s nou byt za dobre, pretoze ju si pohnevat a skoncila som vo firme. vie byt zla, vidim to ako sa sprava k inym ludom. vzdy mi vysaje tolko energie. fuj . aj dnes tu uz bola :( co sa s tym da urobit okrem sviecky?

zolka

A keď sa dozvie, že som niekde bola, nejaký fajn výlet, tak sa urazí, alebo hodí výčitku nepriamo, že prečo ona nešla, alebo že nabudúce pôjde aj ona, ale s tým, že ja sa postarám o všetko, organizácia, povoz, lebo ona si chúďatko netrúfa:))

zolka

Mňa už úplne prešla chuť s týmto človekom sa baviť, keď ma kontaktuje, len sa vyhovorím niečo, lebo vždy len čosi potrebuje a keď ja potrebujem niečo, je problém...dokážu si vždy zobrať od toho druhého, čo potrebujú. Nevedia dávať, ale vôbec....a červená stužka, ako sa dáva na kočík pre malé deti, by nepomohla? Že by som si ju priviazala na krk.

majenkamajka

wreck:no ja tvoje prispevky sledujem uz dlhsie a musim povedat,ze vo vsetkych temach,do ktorych prispievas by som ti dala 100 bodov...teda v jednej nie,ale to sa netyka teba,ale mojich predsudkov..takze tak.

wreck

zolka, a nemas aspon niekedy pocit, ze musis opustit miestnost, ak sa ukaze, ze je v nej taky clovek?

gule na to mame. su techniky, ktorymi sa vies dopatrat, preco sa niekto tak sprava. napriklad kladenim vhodnych otazok a tzv. aktivnym pocuvanim. len to nie je jednoduche, dlho trva naucit sa to.

majenkamajka, mile. :) ale, to sa ti len zda takto cez net. v takychto temach musim obcas pouzit seriozne sa tvariacu ironiu a sarkazmus, lebo administratorka sa vyhrazala, ze take veci bude mazat. aj ked mne teda netopiere a vrany, a pripadny odvar z nich, k teme celkom pasuju. :)

zolka

Akoby si svoje ego museli stále niekde potvrdzovať, niekedy aj dosť klamú, veľa vedia vyzvedať od druhého, ale nie so zámerom, že by ho vypočuli, poradili, ale aby si povedali, že oni nemajú našťastie taký problém ale majú lepšie to a ono a dajú Vám pocit, že Váš problém nie je dôležitý, resp. ich nezaujíma. Také kamarátstvo je na dve veci. Hovoria o problémoch druhých arogantným spôsobom...máme na to tie ,,gule,,povedať im do očí, čo si o nich myslíme???

lulu22

takým ľuďom, pri ktorých cítiš akoby ti vysávali energiu, si z nich unavená a pod, tak takým sa hovorí -energetickí upíri-. oni to o sebe nevedia, ale berú druhým energiu.. poznám také prípady.
si proste s druhým človekom, ani nevieš prečo ti zrazu zostane zle :D

wreck

anjelik, jaaaj takto! dobre. dakujem. aspon ten veniec z cesnaku mozem z vchodovych dveri zase zvesit a zhanat prisady do odvaru z netopiera a vrany uz nemusim. ;)