Dilema vo výbere povolania

Príspevok v téme: Dilema vo výbere povolania
kvietok22

Ahojte.

Pozerala som si nejake temy, a videla som tu riešit niečo podobne.
Ale ja by som predsa len potrebovala poradiť, nakolko takto špecificky sa tu neriešilo to, v čom mám ja nejasno.

Mám 22 rokov a momentálne som nezamestnaná.
V septembri tohto roku nastupujem na VS pedagogicku, nakolko mám ale umelecké sklony, tam ma to hrozne taha na AKU - herectvo - o ktorej som veeelmi vela rozmýšlala, a nejako, asi zhodou okolností, alebo osudu??...som skrátka nestihla podať prihlášku...

Vybrala som si teda pedagogiku(aby mi nestál rok??) preto, lebo je to určite ,,stabilnejšie,, ako ,,nejake,, herectvo. Stále však pocitujem určitú nespokojnosť, osobnú.. v rámci toho herectva...neviem čo mám robiť: 1.vyštudovat pedagogiku, ktoru skončim v cca 27rokoch(Mgr.) a ptm ísť na AKU-herectvo?? 2.alebo nenastúpiť vobec na pedagogicku a zahlasiť sa na AKU tento rok?? 3. Alebo íst proste na pedagogiku a neriešiť herectv???
Chcela by som len vaše nejake názory...čo sa týka toho, či mám na herectvo, tak chodila som na spev, viem spievat, a na škole som recitovala, nakolko ma profesorka pochválila slovami: ,,máte to v sebe, to sa nedá naučiť,,-moj cit recitovania, prednes....cítim v sebe tu umelecku dušu no...a neviem, či nebudem po doštudovani pedagogiky cítit nespokojnost s načatou životnou cestou...niekto podobny ak sa najde, nejaky umelec, ktorý teraz má ,,normálnu,, prácu.. alebo skrátka ludia, ktorí by mi trošku poradily, ktorí si toho v živote viac odžily a vidia to reálne ako na Slovensku, tak aj v živote...
Velmi pekne dakujem...

slnecnica

Pravý umelec nikdy nemyslí na peniaze! Naozaj:-)
Vyštuduj pedagogiku, prihlás sa do nejakého ochotníckeho divadla, skús komparzy, reklamy..

kvietok22

slnecnica - a to je zase další problem..že neviem, čo by ma viac bavilo...neviem, aké je divadlo, nemala som možnosť skúsiť si tam takto niečo zahrať...na druhej strane,, tie ,,stupídne slovenske seriály,, asi dobre uživia...ale nechcem byť asi prepierana v bulvári..to asi niee..

slnecnica

Začni pedagogiku, uvidíš ako to budeš zvládať, medzitým si môžeš dať prihlášku na herectvo a keď ťa zoberú, na pedagogiku sa vybodneš.
Ide aj o to, čo myslíš pod pojmom herectvo. Či chceš hrať v stupídnych slovenských seriáloch, byť na očiach alebo ti stačí pocit státia na doskách, pred malým, ale o to pozornejším publikom, ktoré dokáže oceniť umenie

kvietok22

Vieš ide aj o to, že nechcem zbytočne odísť z pedagogiky, a ak ma na herectvo nezoberu, tak potom čo??

No a to či mám na herectvo, sa fakt takto nedá posúdiť, ked ma nepoznáte, a ja viem, ako na tom som..samozrejme bez akejkolvek pýchi, chcem len povedať, že viem, že na to mám nejaké vlohy.

fialôčka

a co tak nastupit na pedagogicku, uvidis cez prvy semester co a ako a ak ta to stale bude tahat na herectvo, tak to proste skusis .....
no a ci mas na herectvo ..tak to my tu neposudime, nakolko ta nepozname a vies, no profesorka mohla povedat, ez to mas v sebe, ale nie vzdy to tak je (tym ale nechcem povedat, ze skutocne nejake vlohy nemas)...... proste skus o rok herectvo a ked vyjde, tak fajn :-)