Odborna pomoc

Príspevok v téme: Odborna pomoc
Anakonda

Uz dlhsiu dobu premyslam nad tym ze by som isla ku psychologovy... Sama neviem preco nemam niake vazne problemi asi sa chcem len niekomu vyrozpravat... Niekomu inemu ako priatelom... Lenze ja sa hanbim a casto ked rozpravam o tom co ma trapi tak placem... Aj za to sa hanbim lebo sa citim slaba a precitlivena... Najde sa tu niekto kto bol u psychologa a odniesol si z toho len to pozitivne? najde sa niekto komu naozaj pomohol a bolo mu lepsie?

Anakonda

Ludia to co tu pisete vizera dobre... Len sa obavam toho ze ja toho spravneho nenajdem a ja si nerada zvikam na novych ludi... Vy co ste boli u tych psychologoch co vam pomohli ako ste k nim prisli? :)

43

zsleži od psycholga,každy ma ine spôsoby.
ja si neviem vynachvalit svojho,bola som aj u druhej ,nie je zla,ale neda sa to s nim ani porovnať.
ked som bola prvy krat u neho,tak som ani nevedela,čo budem hovoriť a že čo chcem vlastne od neho,viedol ma cele sedenie a citila som sa uplne super už po prvom sedeni.

cokoladka898

Rost ma uplnu pravdu. musi ta najprv spoznat. mne na zaciatku robila aj nejake testy tusim. nie je to prva psychologicka ku ktorej chodim. chodila som k viacerym. tato mi sadla uplne. mam ju rada. tiez ma oslovuje krstym menom. je to potom take...neviem to presne pomenovat, ale take lepsie. ale ked nebudes chciet, tak ta tak nebude oslovovat.
ked si spominam na uplne zaciatky, tak vsetko musela zo mna tahat ako z chlpatej deky. ale postupne sa to zlepsovalo, a teraz rozpravam vacsinou ja. to sa mi paci, lebo vidim ake pokroky robim. usmernuje ma, pyta sa ma a potom rozpravam. ako sa citim, proste o tej otazke. lebo ona presne vie, preco sa ma na to a na to pytala. a potom si ja sama uvedomim nejake veci, na ktore by som mozno neprisla, kto vie. ja sa vzdy tesim na dalsie sedenie. a tiez na zaciatku sa ma vzdy opyta ako sa mam, ako to tusim spominal Rost. ze co mam nove od posledneho sedenia a tak. cele to sedenia u mna uz prebieha plynulo. niekedy ma usmernuje aj nejakymi "hrami". ze si mam predstavit osobu ktora sedi trebars vedla mna alebo oproti mne a ja jej mam nieco povedat. ale nie vzdy to ide samozrejme. do nicoho ma nenuti, a to sa mi paci. aj si kolkokrat poplacem. ale potom sa mi ulavi. ja som veeeeelmi spokojna. musis si najst psychologicku ktorej doverujes, to je to najhlavnejsie :)

Rost

Ja som bol u jednej psychologicky a velmi sa mi pacilo napriklad ze ma oslovovala krstnym menom ,co velmi trafila a citil som sa potom prijemnjsie.Robili sme testy kresbami z coho som si odniesol aj vedlajsi efekt ze som doma zacal kreslit,nasiel som nieco z detstva a pomohlo / stale pomaha v boji s depresiou.Opytala sa ma na kazdom sedeni ako sa mam , ako sa citim a tak.Len bohuzial po chvilke som prestal chodit mal som ist preistotu k psychiatrovi a potom sa ked tak vratit co planujem spravit oboje, ale 2 mesiace som odmietal.Zatial som chodil k druhej ale nie ta mi moc nesedi.
A ano je to o tebe cele akurat psycholog si musi aspon spravit nejaky nacrt tvojej osobnosti aby ti mohol aj on potom nieco pirpadne poradit / usmernit.Inak vacsinou su radi ak co najviac rozpravas sama a nemusia sa ta pytat kazdu vec , preto je idealny pripad ze sa potrebujes vyrozpravat a nerobi ti to problem.U mna to islo tazko.Treba trafit a kludne aj zopar vystriedat ak nevyhovuje.

cokoladka898

aj ja chodim k psychologicke. na zaciatku sa bude pytat nieco o tebe a tak. co od toho ocakavas a pod. na kazdomo sedeni na zaciatku sa ta spyta, o com sa chces rozpravat. je to cele o tebe. mne velmi pomaha. chodim k nej uz dlhsie.