Mlieko a mliečne výrobky sú za vznikom rakoviny?

iggzik

ja sa priklanam k tomu, ze nie je dobre.
Na pitie je voda alebo caj lepsia moznost.
Co sa tyka vapnika tak ako pise GoFruit predomnou.
A bielkoviny tiez v inych produktoch..

lanny

suhlasim s bingham ,mlieko je zdrave , je to zdroj probiotik bez nich je rakovina a domace cerstve mlieko este nikomu neuskodilo , priciny alergii a precitlivenosti nanho pramenia odniekial inakial a ne z mlieka... clovek nemoze vkuse jest len sezam a nikdy nim nepokryje dennu potrebnu davku vapnika ..takze nevymyslat mlieko je zdrave

GoFruit

Tak mlieko nie je vynikajúcim zdrojom vápnika, len sezam či mal ho má niekoľkokrát viac a je oveľa lepšie vstrebatelny. Aj pohár mrkvovej šťavy ho má x krát viac.
Navyše mlieko a výrobky z neho obsahujú kazein pre človeka nestravitelnu bielkovinu, ktora sa v priemysle pouziva ako lepidlo, tak sj predstav co to robi v crevach.
Plus ATB, hormony, pesticidy, navyse je to zoxidovany tuk...nič moc.
V syroch he toto vsetko ešte koncentrovanejsie

mate59

mlieko je zdravé, je to vynikajúci zdroj vápnika,takisto hlavne acidofilné produkty,jogurty, syry len nie tavené.

bingham

Toto su take bludy s tym mliekom...ziadna rakovina z neho nieje !!!!...akurat niekto ho nemusi dobre znasat a jedine co mu hrozi je to ze sa dobre poserie....

kazdy den jem...syry,tvarohy, pijem mlieko...a som zdravy nemam problem s nicim...a to ja som extrem, lebo vypijem aj 2l mlieka...