Magneticka rezonancia pod narkozou v Žiline

Lucy1111

Pod narkózov by vam ju mali spravit vsade ak mate klaustrofobiu,ja som sa dostala do nemocnice mimo bydliska a nemohli mi spravit MR kvoli laustrofobii tak ma uspali....len ich treba o tom informovať a su aj otvorene napr v piestanoch ale nerobia hlavu :)

Ninusko

Dobry den,

prosim Vas,chcela by som sa informovat,ci sa a niekde spravit MR hlavy v otvorenom priestore alebo pod narkozou?prosim poradte,moc by ste mi pomohli...nakolko som bola na MR a nevydzala som to tam,mam silnu klaustofobiu a myslela som,ze sa tam zblaznim :( dakujem

monika......

malaanka ...alebo prosim vas ktokolvek by mi vedel poradit...kde by som sa mohla informovat, ci nemaju otvoreny pristroj? nakolko mam tiez velký strach a klaustrofobiu z uzavretej magnetickej rezonancie.. dakujem pekne za odpoved

petul

otvorene MR maju aj v Ziline v poliklinike Žilpo...uplne krasne nove...ale ani to nepomohlo.
Ja si tiez myslim, ze staci ked sestricka napichne priamo do zily poda sedativa, otec mal Frontin v tabletkach...vecer pred a rano...ale jediny ucinok mali taky, ze v noci nespal a bal sa rovnako.
Dovolat som sa nedovolala zial nikam, nase zdravotnictvo a sluzby verejnosti :-( .....ale v Martine mi v nemocnici (tam jedine sa mi zadarilo dovolat) povedali, ze oni robia ale hlavne pre Martincanov...ale ze najlepsie bude ked si to sam neurolog obvola a sam sa dohodne....A to nas donutilo zmenit neurologa, lebo konkretne MUDr. Hamzova zo Ziliny je tak "svizna" lekarka, ze skor pacient umrie ako ho ona zacne liecit....tak uvidime co nove u novej neurologicky a aky bude mat nazor na to ci je nutne este otca trapit MR ked CT ma negativne

43

ja som bola na otvorenej MR,tiež kvoli klaustrofobii v pieštanoch.choida tam aj z dalekych okresov kvoli tomu a ked ,tak sa informuj ,kde je najbližšie take MR v najhoršom pripade podavaju sedativa,netreba hned narkozu.
ale teda tu som to celkom v pohode zvladla aj ja.

malaanka

keď sa nevieš dovolať na radiologiu,tak skús napr. zavolať ARO,oni dávajú narkózu,možno by ti vedeli poradiť.

petul

no ked ma niekto klaustrofobiu nepomozu ani zatvorene oci ani nic podobne...vsetko sa skusalo...staci ked clovek vie ze je v uzavretom a tesnom priestore a mas tam vydrzat 30 min....jednoducho sa to neda

B737

mne kazali mat pri MR hlavy zavrete oci ked ma posuvali dnu a pre istotu som ich ani neotvarala.. tak som si to neuvedomovala..