alkoholizmus..

Príspevok v téme: alkoholizmus..
sim

Dobry den..potrebujem pomoc..
moja mama je alkoholicka.. pije uz asi 15 rokov.. liecila sa, zrecidivovala a tak sa to opakovalo stale.. ma problem najst si zamestnanie, prednedavnom sa vratila z liecenia.. nechcem pisat viac konkretnych veci, bojim sa, ze by to nahodou niekedy v buducnosti nasla, kedze na tuto stranku mrkne raz za cas aj ona..
Dnes ma poslala na nakup.. volala mi asi 15x nech sa ponahlam domov. uz som tusila, ze nieco nie je v poriadku.. ked som sa vratila sedela bez duse, mala slzy v ociach, videla som na nej, ze zas upadava do depresie.. nuz, to je jedno..bojim sa, ze ma vypite znovu, je ospala, taka akoby spomalena, zvlastna.. za tych par rokov hned vycitim, ked nieco nie je v poriadku.. nehovorim, ze si vypila, pretoze neviem, nenasla som ziadnu flasku ani nic.. ale triezva nie je urcite.. neviem teraz ci si nedala len nejake antidepresiva..v kazdom pripade, neviem co mam robit.. akukolvek pomoc psychologa, terapeuta,psychiatra odmieta.. ja som v koncoch.. som roztrasena, neviem co bude dalej.. starej mame volat uz nechcem, pomohla nam az az a neviem, ci by takuto spravu este raz zvladla.. cakam co bude dalej, pevne verim, ze nejakym sposobom pride na ine myslienky a bude dobre.. ale takato nebola odkedy sa z liecenia vratila.. rozpravat sa so mnou odmieta o comkolvek co sa tyka jej zavislosti.. fakt som v koncoch a neviem absolutne netusim, co mam robit.... to uz jej fakt nie je pomoci..?..

Sim

ale problem je aj ten, ze lieky, antidepresiva ktore pouzivala, stala sa na nich zavisla. uz to neraz skombinovala aj s alkoholom. na lieceni jej ich nepodavali, aspon tak mi povedala ona.. a dalsi problem je to, ze ona je az priliz hrda na to, aby si nechala poradit.. na skupine AA ame raz boli spolu, riesili tam akurat vztah rodicov alkoholikov s detmi a musim povedat, ze mama tam sedela akoby sa jej to netykalo absolutne vobec..

luciano

Ak odmieta psychiatra je každá rada drahá. Treba ju presvedčiť, aby za psychiatrom zašla. Choďte tam spolu. Dnes už existujú na depresiu účinné lieky. Povedz mame, že lieky jej pomôžu a že bude opäť normálna.