Som sprosta materialistka!

Príspevok v téme: Som sprosta materialistka!
pomoc

Clovek by si myslel, ze sa tym chvalim, ale mam velky problem! SOM NESTASTNA zrejme si za to mozem sama, ale neviem ako to mam ovplyvnit, neviem to dokazat! mam vela znamych, vplyvnych a bohatych ludi ktorí maju peniaze, luxus atd. s ktorymi si rozumiem, som s nimi rada, ale nikdy som s nikym takym nic nemala. No problem je v tom, ze keby nemali to co maju a keby neboli tym cim su, asi by som o nich ani nezakopla...

a k veci. Ma o mna zaujem jeden velmi charizmaticky chlap, je pekny draho sa oblieka, je sportovec, zaraba si na vsetko sam sprava sa ku mne velmi pekne, ale nezaraba vela, ma dobre auto, ale pochadza z chudobnej rodiny....ked mi to povedal, velmi, ale velmi ma to od neho odradilo... pretoze si neveri, porovnava sa s tymi bohatymi a strasne ma to odradza. Neviem sa nad to povzniest, je mi do placu. Vyzeralo to nadejne ked zrazu ma preplo na uplne inu vlnu myslienok ked som s nim je zo mna nevozny, kdez to mne sa pacia sebavedomí, a vlastne tak ako sa spraval na zaciatku...neviem sa povzniest nad to, ako keby ten clovek pre mna stracal hodnotu cim dalej tym viac a nestalo sa mi to raz. Mam si otrepat hlavu o stenu, je to diagnoza? Ist ku psychologicke? nemozem sa nazvat zlatokopkou, lebo tych chlapov nevyuzivam...ale chudoba ma odradza, nechcem sa mat v tejto dobe zle, nikto sa nechce mat zle! pritom sama nie som z extra bohatej rodiny, no sme na urovni aj ked si nemozeme dovolit luxus... da sa vlastne zmenit uvazovanie, asi dnesna doba robi zo mna takeho cloveka... chcem byt len stastna a aj ked sa smejem stastna som neni. Asi ma bude vela ludi odsudzovat a nakladat mi za to co mne samej vadi, ale chcem aspon nejaku radu, prehovorenie do duse, povzbudenie. Nie som stastna v zivote, nemam sa dobre predstavujem si zivot uplne inak..ale kvoli mojmu uvazovaniu sa tazko posuniem niekam...

nicolette

Nie je to len o rečiach, že sa tu vyspovedáš na fore a bude všetko ok, ale hlavne o skutkoch, ty si musíš predovšetkým sama sebe dokázať, že chceš zmeniť svoje vnímanie. Ak to je naozaj tak ako píšeš a podľa toho sa aj správaš k druhým, mám pocit, že to ten muž vycítil, lebo si mu to dala najavo, možno práve tým, ak si mu spomínala predstavu o svojej budúcnosti a on následne zistil, že ti asi nebude môcť ponúknuť to, čo je pre teba priorita vo vzťahu, že nemá dostatok financií na uspokojenie tvojich potrieb a tak sa stiahol.

Sejla

inak vravíš, že ak by tvoji priatelia nemali to čo majú, tak by si o nich nezakopla... je ti jasné, že tu si pýtaš radu od chudobných ludí, prevažne na invalidnom dôchodku, že?

Sejla

a ešte ma napadlo, možno mu dávaš sama pocítiť, že nie je taký bohatí, ako tvoji kamoši... postupne do neho ten komplex dávkuješ a teraz nevie, ako sa má chovať, ale je z teba možno namäko, tak to nevzdáva...ale bohvie...

Sejla

no tak také správanie by odradilo aj mňa... Keď sám seba považuje za menejcenného, tak ako v budúcnosti bude jednať so svojou ženou? ..ale nechápem načo tie omáčky o materializme a o tebe. To vyzerá, že máš dva rôzne problémy, ktoré na seba nenaväzujú...

DzanaFX

pomoc, nemám rada ľudí s uvažovaním, aké máš Ty, začni súdiť seba...Podľa mňa si chudobná, ako finančne, tak rozumovo... Pokiaľ sa nevieš osamostatniť, tak si chudobná, tým pádom, hľadaj si niekoho k sebe to po prvé, po druhé, keď si uveodmuješ, že je zlé, čo robíš, tak to zmeň, lebo ja som sa až normálne nahnevala, ako niekto odsudzuje chudobných ľudí, sama som chudobná a beriem to ak urážku...

pomoc

ludia, ja zarabam aj sama, mam skoro vsetko co potrebujem, tiez sa draho obliekam platim si to sama, ale na osamostatnenie mi to nestaci, iba na tie zakladne veci a par pre potesenie. Byvam s rodinou este.

A preco ma to odradilo? lebo sa zacal porovnavat s bohatymi ludmi a sameho seba zacal ako keby ponizovat, ze je on oproti nim nula a co sa s takym vlastne idem na kavu, ospravedlni sa mi aj za to za co sa nemusi, ako keby stratil sebavedomie...to spravanie ma odradilo a do toho aj to ked povedal ze je z chudobnej rodiny a to, ze viem, ze ho mam v hrsti a nemusim o neho ani zabojovat... vseto to padlo behom chvilky.....

schopna cistej lasky som ktoru som niekolko rokov prezivala s clovekom tiez financne zabezpecenym, ale o tom som v nasich zaciatkoch ani len netusila...rozisli sme sa kvoli onym veciam, nevera v tom nebola....

je to vsade okolo mna neviem kde zacat ako proti tomu bojovat mna hneva ze stracam zaujem o takeho cloveka a zaroven sa citim trapne mrzi ma ze ma svojim spravanim odradza.

Sejla

inak sranda ako ludia hádžu vinu na spoločnosť, na výchovu, na udalosti, na všeličo... ale ty si iná extrémistka, keď zvaluješ vinu na svoje vlastné uvažovanie :DDD ...kto si? Veď tvoje uvažovanie, myšlienky, činy... to si!!! A čo budeš, to zase len bude tvoje vlastné uvažovanie, kto ho má zmeniť, ak nie ty?:D Ak svoje uvažovanie nevieš ovplyvniť, zrejme máš na to hlboko v sebe nejakú logiku, ktorá ho podporuje... tak ak sa chceš zmeniť, tak si tú logiku nejak vyvráť, ak ju nevieš vyvrátiť, tak potom nemáš dôvod byť nešťastná...

DzanaFX

Lumik, ja takého nepoznám ani jedného, no ale tak toto je už gól :-D Tak šťastní isto nie sú, podľa mňa chlap sa chce cítiť nad vecou...

nicolette

Pomoc, skús začať v prvom rade od seba a polož si otázku, či si natoľko neschopná, aby si bola závislá a nechala sa vydržiavať od muža? Máš nejaké mylné predstavy o šťastí a láske, lebo keby si túžila po ozajstnej láske a vzťahu ako takom, tak sa budeš snažiť o to, aby si chlapa (konkrétne aj tohoto, o ktorom sa vyjadruješ) spoznala aj zvnútra a neprihliadala si na to, koľko má na účte alebo z akej rodiny pochádza. Na materializme sa vzťah nezakladá, je to síce pekné mať, čo chceš, žiť v prepychu, ale nič nie je večné a myslím, že je lepšie mať muža, ktorý síce nie je možno až taký solventný. Treba skôr prihliadať aj na to ako sa k tebe správa a tak, či chceš po celý čas v tom vzťahu trpnuť, či a kedy ťa nevymení za inú? Lebo zabezpečení chlapi, ktorí tiež nehľadajú plnohodnotný vzťah, hľadajú len ženu, ktorú síce budú podporovať, no zároveň budeš ich vlastníctvom, keď uvidia, že nie si schopná sama o seba sa postarať iným spôsobom ako sa len prilepiť na nejakého vpyvného chlapa...