Kontaktné šošovky - začiatočník

xdanielax

Anonym - 20 minut :))))) heh, no neboj, casom sa budes len zlepsovat. ja nosim sosovky uz roky a nemam s tym problem. Ale je pravda, ze niektori ludia su velmi citlivi na to, ked sa im niekto(nieco) dotkne oka a vobec si nevedia predstavit, ze by sa mali dotknut oka prstom.

Ten tanier a miska je lahke, to prirovnanie som sice este nepocula, ale znie to celkom logicky, ak si predstavis hlboky tanier :-)) 2.bp.blogspot.com
drzim palce!

Nela41

To s tým tanierom a miskou je zložité :D ľahko istíš či je naopak keď ju skúsiš dať napoly. Ak sa pekne dá napoly tak je dobre ak je taká neforemná je naopak :D To prídeš na to praxou. Ale inak keď je pretočená to ľahko si všimneš ona je potom taká všelijak pokrútená :D

AnOnYm98

ahojte!
tak včera som bola u očného a napíšem vám ako to prebiehalo :)
tak keď som vošla do vnútra mala som zmiešané pocity ale to teraz nejdem opisovať :).najprv mi prezrela oči doktorka ale to nebolo nič strašné len my svietila do očí :)potom ma zavolala sestrička a umyla som si ruky a sadla vedla ďalšej baby čo tam bola už hodinu a stále jej to nešlo :D smola :D....otvorila som si šošovky a potom mi vysvetlila aká strana je miska a aká tanier či čo :D...ale to som nepochopila zatial ..stále som sa jej to musela pýtať a aj denska ráno mi musela pomôcť mama :)....potom mi ukázala že si mám otvoriť oko a dať si tam tú šošovku ale to nebolo jednoduché :D...keď som odtial odchádzala mala som ich na očiach a bol to skvelý pocit :D..a vôbec ma to nerezalo :D...tak potom mňa aj to dievča asi 15,16 ročné ale aj viac neviem nás nechala aby sme sa potrápili :D....ale žiadna sláva :D..po pol hodine nám jednu šošovku dala do oka ona čo som vôbec necítila....ale ide aj o to či máte velké alebo malé oči lebo ja mám malé tak som mala problémy ho otvoriť poriadne a to dievča vedla mala velké ale citlivé :D....tak nakoniec som si dala aj to druhé do oka a vydela som ostro :D....potom mi dala tú očnú skúšku či dobre vidím ale škúlila som trošku :D....až po 15 minútach sa vraj dobre zaostrí :D...no a potom mi to oko zasa skontrolovala doktorka s tým svetlom a potom som si umyla ruky a musela som si ich dať dole :D...to nebola žiadna sranda lebo už som mala oči červené a potichu som nadávala v kuse a smiali sme sa ako nám to nejde :D...nakoniec som si to len náhodou vybrala a potom som si ich zasa musela dať naspäť :D.....a stalo sa ! :D....našťastie som tam bola len hodinu a bola to náhodou zábava :D...keď sa chce tak sa dá :D...sestrička mi dala roztok na 2 týždne a jedny mesačné čočky.....hygienu vám už vysvetlí sestrička to nemusím hádam vypisovať :)..tak ak sa nájde niaky začiatočník tak mi napíšte otázky a ja vam odpíšm :)....pomohla mi podpora čo mi tu pár ludí napísalo :D ďakujem :D......
PS:dneska som stala o pol 6 a za 20 minút som ich mala v oku aj keď som už skoro šla plakať :D....a dole som si ich dala za 5 minút :D....v škole som konečne videla na tabulu a užívala som si to :D poviem vám o 2 týždne idem na kontrolu a všetkým radím nech si ich kúpia není to nič zložité ...ja som 2 roky chodila do školy slepá a nenávidela som interaktívne tabule lebo som na tabulu nevidela a to bol trapas keď na učitelka vyvolala a nevidela som na to ....držím palce :D

Nela41

V tom "štartovacom" balíčku je len jeden pár, potom si už kupuješ normálne balenie kde sú tie páry 3 teda 6 šošoviek. Inak oči by ťa nemali štípať, len si na ne musíš zvyknúť pomaly, je to niečo ako opätky, keď si na to "zvykneš" tak okuliare nebudeš ani chcieť :D ak máš citlivé oči bolo by lepšie šošovky vyskúšať cez víkend keď nie je škola. Napríklad v sobotu ich mať 3-4 hod v nedeľu 5-6 a v pondelok po škole vybrať a postupne pridávať. Ja som inak šošovky zniesla hneď na celý deň, ale ja som tvrdohlavá a keď som nechcela už okuliare ani vidieť tak som si povedala že mi šošovky vadiť proste nebudú a nevadili :D napríklad mňa už z okuliarov bolí hlava keď ich mám dlhšie ako by som mala.
Inak k tým dvom týždňom neviem aké budeš mať šošovky ale ja mám Acuvue Oasys a predpokladám, že ich budeš mať asi aj ty lebo tie sú dvojtýždňové a tam si to môžeš predlžovať až na mesiac, ja napríklad jeden pár nosím mesiac ale to ti ešte vysvetlí doktorka a je o tom písané aj v brožúrke, ktorú by si mala dostať. Ak by ti to zabudla spomenúť tak sa jej spýtaj na predĺžené nosenie, ušetrí sa tým naozaj dosť keď platíš raz za 3 mesiace nie raz za mesiac a pol

AnOnYm98

No ale ak kúpim trojmesačné po 6 kusov a vôbec že jedny pokazím tak mama nebude nadšená :D.A doktorka ti dá kolko párov?lebo ja pôjdem ešte do školy 2 týždne a ak tie prvé 2 týždne si budú moje oči zvykať a štípať tak neviem či to vydržím :).Mne už doktorka robila niake kontroly s očami a bude mi robiť ešte niake keď chcem šošovky?a ďakujem za rady :D

Nela41

Ja si to ešte pamätám aké to boli prvé rána :D:D ešte prvé dni sú tie šošovky také moc jemné šmikľavé a ohybné .. joooj to mi popadali po celej kúpelni kým som ich dala tam kde majú byť :D a teraz už ani zrkadlo nepotrebujem :) Je to o zvyku len sa nenechaj odradiť tým, že ti to možno prvé razy tak dobre nepôjde ako moja spolužiačka ktorá šošovky mala raz a vyhodila ich :D

AnOnYm98

no ďakujem vám za rady :D...ja som si ich vybrala a mama ich musí financovať :D..ona si myslí že si na ne nezvyknem a budem chcieť radšej okuliare ale je na omyle :D:D...Tak keď je to také jednoduché už sa teším :)..Dám vám vedieť ak by túto stránku navštívil aj iný začiatočník a bol by zvedavý :D..predsa si to nemôžte pamätať do detailov :D.....ahojte

lochness

somarina, ja si normalne umyvam ruky a potom utriem do uteraka a nemam problem s nicim... presne ako hovori nela, splachne sa to roztokom, ak nieco na prste alebo sosovke vidis tak kvapnes roztok a pokoj... alebo si utries ruky do papieroveho obruska, ak mas nejaky nejaky velmi chlpaty uterak doma

Nela41

Radu prezývky ignoruj :) Určite si nikdy nechytaj šošovky mokrými rukami, to narobí ešte väčšiu neplechu ako malé chĺpky z uteráka ktoré spláchneš roztokom :)