Priateľka a rodičovstvo

Príspevok v téme: Priateľka a rodičovstvo
MichalFe.

Dobrý deň, chcel by som poprosiť o radu. Mám priateľku už vyše 5 rokov, ja mám 24 rokov, ona 23 rokov. Ona je ešte študentkou vysokej školy, ja už som zamestnaný. Po ukončení jej štúdia máme v pláne spoločné bývanie. V poslednom čase máme v okolí mnoho párov, ktoré už majú deti, nešli na vysokú, tým pádom mali na to vhodné podmienky ako bývanie a stály príjem. Dokonca jednému páru sa síce neplánovane, ale predsa narodilo a nejako to zvládnu, aj ked dotyčná slečna je ešte na Vš. Ja by som v budúcnosti chcel mať deti, hlavne teraz si to uvedomujem, ked ich všade okolo vidím. Priateľka sa však do toho absolútne nehrnie. Samozrejme, že to nechcem hned, určite je prvoradé ukončiť školu a získať aj nejaké pracovné skúsenosti, ale o také dva/tri roky by som to privítal. Ona ešte v minulosti často hovorila, že deti nechce(vtedy mi to bolo jedno, mal som 20, neuvažoval som nad tým), momentálne už nič také nehovorí, pri tejto téme sa vyjadrí, že má 23, je to skoro, určite sa na to teraz necíti a nevie mi povedať, kedy sa na to bude cítiť a či sa na to bude cítiť a najskôr bude nad tým uvažovať, až ked si na to vytvoríme podmienky. Raz, ked už som na ňu dosť naliehal, nech sa nejako vyjadrí, tak mi povedala, že či si myslím, že za to, že má maternicu je to jej povinnosť a mám sa zamyslieť nad tým, čo to pre ženu všetko znamená mať dieťa, že o tom nemám predstavu a mám už s tým dať pokoj. Z toho neviem čo si mám odovodiť...či mi neverí, že sa nebudem vedieť o ňu a dieťa postarať, či si myslí, že nebudem dobrý otec, alebo či jednoducho dieťa ani nechce a nikdy ani chieť nebude. Veľmi ju milujem, je perfektná vo všetkom okrem tejto veci. Ale nemať deti je pre mňa dosť zlá predstava. Neviem vôbec, čo mám robiť a či sa tu vôbec dá niečo robiť.

Leela333

Možno ho nechceš hneď, ale otravuješ ju s tým akoby to malo byť hneď zajtra. Príliš sa zaoberáš budúcnosťou pritom nikto nevie, aká bude, čo sa stane.
A vôbec osobne si myslím, že by ste možno nemali byť spolu. Ona možno tie deti nebude chcieť ani za tie 3 roky (predsalen bude stále ešte dosť mladá) čo spravíš potom? A možno ich raz bude chcieť, ale trebárs za 6 rokov možno viac. Si ochotný si na to počkať? Bez toho, aby si ju stále otravoval kedy už bude pripravená alebo či ich teda chce?

3nttt

ak to chces az za tri roky tak ju s tym furt neotravuj.babe musi byt hovacky prijemne ked do nej neustale busis ze chces dieta.ved ma 23 rokov.na mna keby to niekto vyvalil v takom veku tak prcham. najprv sa sustredte na to byvanie,ci spolu vobec v jednej domacnosti prezijete.s toho co pises mi to pride ze si ju chces silou mocou priputat,(ale ani deti ti nic nezarucia) ona si to vsimla asi tiez...

xxxxxxxxxxxx

no tak sa sustred na spolocne byvanie a uvidite casom :) len sa uvolni a nemysli na to, vies ono urcite zmeni na babatko pohlad vekom.

MichalFe.

Nechcem ho hned, zasa nie som az tak na hlavu(aj som to pisal v povodnom prispevku, len zrejme to vela ludi necitalo, vela mi odpisalo, akoby som to chcel hned zajtra).Chcem ho tak za tri roky, uz ked budeme mat spolocne byvanie.

xxxxxxxxxxxx

velmi tlacis na pilu...nebudem sa cudovat ak ta naozaj necha...ste mladi tesit sa mozete aj z inych veci...preco neriesis radsej to spolocne byvanie ale hned deti? ved ako vies ako s nou budes fungovat v domacnosti ked nemate este ani toto poriesene a uz chces mat s nou hned deti??? co ak zistite ze spolu neviete fungovat? vies kolko parov konci prave na tomto ze sa nezhodnu uz v otazke spolocneho byvania? a ty chces hned dieta a este nebyvate spolu???

MichalFe.

Vcera som to znova s nou nacal. Uz sa ani nenastvala, len mi zopakovala, ze nie je prorok, aby vedela, ci v 29 alebo 30 porodi a nebude mi klamat a slubovat nieco, co slubit nemoze. Ze to jednoducho nevie, co bude potom. Dalej pokracovala, ze je z toho uz dost sklamana, ze by som mohol sa zaujimat aj o to, ako sa ona teraz v tom vztahu citi, ked v podstate je to len o tom, ze ju zrejme necham, ak tie deti neporodi, ze uz neciti oporu a istotu z mojej strany. Tiez spomenula istu udalost, ked som sa s nou v podstate rozisiel kvoli tomu (asi pred rokom). To bol z mojej strany skrat, ked mala siahodlhy vylev na vsetky negativa matia deti. Teraz som z toho este viac zniceny, povedal som jej, ze sa s nou rozchadzat urcite nebudem aj za ten rozchod som sa uz ospravedlnoval v minulosti. No...teraz to skor vyzera, ze ona necha mna. Viem, ze som to asi pohnojil,ked som si tu cital, co ste pisali,lenze ja som len chcel, aby sme mali pekny zivot, aby sme sa mali na co tesit. Ja mam z nej pocit, ze jej ciel je vlastne nijaky, povedala, ze teraz ako to je, ze to je fajn(este davnejsie to povedala, nie vcera). Ale ja by som sa rad uz niekde posunul, mal spolocne byvanie a plany.

soffa

existuje typ zeny ,ktora deti jednoducho nechce,a nie je v tom ani kariera ani nic.jednoducho nepocituje potrebu byt matkou.ak ho nechce teraz,fakt ho nebude chciet ani v 30!netlac na nu mozno sa zmeni,ale podla mna nie.uz len preto ako ti to povedala s tou maternicou.nehladaj tam nic take ze ti neveri,nie je to o tebe,ale o nej...tiez v okoli mam take kamosky,,ktore nechcu byt matkami.

beskyd

ved kasli na to a nemajte deti, aj tak je to len egoizmus a vysledok tych najnizsich pudov. emocia ktoru citis k zene za prepdokladu, ze je pre teba nenahraditelna ma vyssiu duchovnu hodnotu ako plodenie deti. okrem toho dieta sa na svet nepyta, ako vies ze tu chce zit? len pre tvoje uspokojenie?

ajajja

Uf, veeeeeeľmi skoro na to, aby si riešil s priateľkou dieťa v jej 23 rokoch. Sa nečuduj, že ti nevie odpovedať, keď TERAZ má pocit, že dieťa nechce. Ako môže vedieť, čo bude cca o 5 rokov?? Pochbujem, že ho nebude chcieť neskôr, ale momentálne ju chápem, že ti nevie povedať. Ja v 23 r. som na dieťa ani nepomyslela. Ale o pár rokov neskôr to bolo to jediné čo som chcela najviac na svete :) Takéto veci chcú čas ...

anamarie

A co ak by bol jeden z vas sterilny? Vyprdnes sa na nu, keby nemohla mat deti? Keby si nemohol mat deti ty, spachas samovrazdu alebo co? Planovanie si deti a hlavne tak skoro vopred je uplne iracionalne, kedze nikto nevie, ako to skonci... Samozrejme, ja vam zelam len vsetko dobre, no aj take veci sa v zivote stavaju. Vychovavat dieta bude ona, ty budes makat v robote, prides domov, trochu sa s malym zabavis a pojde spat. Ledaze by si bol s nim doma ty, ale vacsina starostlivosti je na zene.