Rozculuje ma to!

Príspevok v téme: Rozculuje ma to!
zewa

Nenavidim, ked mi niekto povie, ze sa stavaju aj horsie veci ako mne. Ze ini su na tom horsie a podobne. Ide ma z toho roztrhnut, pretoze pre mna je vtedy najhorsie to, co prezivam ja a netrapi ma, ze ini sa maju horsie. Akurat sa citim este viac na hovno lebo viem, ze sa mozem citit este horsie. Ako ste na tom vy?

M 25

nie, tú časť života neberiem ako niečo psychicky zlé..
a písala som, že len navonok tak pôsobím pre okolie .. nie, že sa tak cítim ..

Maoam

M25, nemyslim, ze si supervyrovnany clovek, pisala si, ze si prave milenkou, takze problem nejaky mat budes (toto neber ako odsudenie)

Maoam

to urcite ano, ak niekomu na tebe skutocne zalezi, tak by malo byt prirodzene, ze si najde cas, sadne si s tebou a da ti sancu vyrozpravat sa a bude tvoj problem brat vazne

ale ak ta niekto neustale odpalkuje, tak asi to taky super vztah nebude

niekedy problem sam o sebe mozno ani nie je taky velky alebo vazny, ale clovek je v pozicii, kedy nie je schopny ho riesit

dakedy aj zdanliva prkotina moze byt pre toho cloveka skutocny problem, je to individualne

takze ked to zhrniem: nikto ta nepocuva?

M 25

nechodím, aj ked by som asi mala začať .. ten môj život asi nechce mať nikto ...
navonok pôsobím uplne super vyrovnaný človek, šťastný život... ale vo vnútri a tie problémy k tomu .. uff.. neprajem nikomu..

zewa

Maoam verim, ze to tu neberies az tak vazne, je to len forum a kto sedi za kompom netusis. Ale myslim, ze ked sa niekto niekomu zveri v realnom zivote, tak uz len za tu doveru si zasluzi aspon cele to vyrozpravat bez ohladu na to, ci sa stavaju horsie veci.

Maoam

zewa, ja chapem, co myslis, osobne zastavam nazor, ze clovek dokaze plne pochopit problem druheho cloveka len vtedy, ked sam niecim takym (podobnym) presiel

take jednoduche to nie je, niektori ludia sa tocia neustale len okolo seba a kazdu prkotinu beru ako dramu, pritom sa nemaju az tak zle, ale ked ma problem niekto iny, ti isti ludia nie su ochotni pochopit

je malo ludi, ktori dokazu vidiet aj niekoho ineho, okrem seba sameho a odosobnit sa, najst si cas a priestor na ineho cloveka a pokusit sa pochopit jeho situaciu

lenze vies, aj toto byva niektorymi zneuzivane

aj sem sa vela ludi pride iba vykecat a hoci si pytaju konkretne rady, vsetky zamietnu a nakoniec prides na to, ze sa prisli iba vyrozpravat, ale na svojej situacii vobec nic nechcu menit

s ludmi je to tazke :-/

Zaran

Presne tak zewa!Do bodky suhlasím!Mňa ide je*nuť z toho,ked mi niekto robí prednášku v štýle "sú horšie veci"

zewa

Napriklad, ak niekto povie, ze bol ja neviem v detstve sikanovany a bolo to peklo a niekto na to povie, ze to je nic oproti tomu ked jedneho sikanovali, dobili az takmer umrel. Mozno blby priklad, ale mam z toho pocit, akoby to tym priblizenim k horsiemu pripadu bolo uzavrete. A potom je cloveku uz aj trapne rozpravat o svojom "sikanovani". A tak si to len zbieram(e), ukladam(e) do seba az nam z toho sibne. Aspon ja mam z toho taky pocit, akoby to ludia nechceli pocuvat a radsej povedia nieco horsie, co sa mohlo stat. Som sialena, ze to takto vidim?

zewa

M 25 nemyslim nic konkretne len uz nad tym dlho rozmyslam, ako ma to vytaca. To, ze ludia nevedia pochopit, ze aj ked sa to vidi ako malickost pre mna je to ten najvacsi a najdolezitejsi problem. Preto nemam priatelov lebo toto nevedia pochopit.
M 25 nechodis ani k psychologovi?
ratafak som velmi empaticky a pozorny clovek k ostatnym ludom a nikdy by som im tuto vetu nepovedala. Len obcas mi chyba take to pochopenie.

sweater*

ja to pouzijem len vtedy ked chcem niekomu povedat ze to co ho ser*e je taka strasna prkotina az no, a on sa rozculuje alebo trapi nad takou blbostickou.