Zeny, preco znasame debilov?

Príspevok v téme: Zeny, preco znasame debilov?
alibi

stale tu citam temy o tom ako zenu partner psychicky lebo dokonca fyzicky tyra! a ona sa pyta ako ho zmenit, ako to napravit.. je mi z toho zle.hlavne preto ze aj ja som si tymto presla. ked po mne hodil skrinku myslela som si ze je to moja chyba! zeny preco toto znasame? keby sme sa my takto spravali ku chlapom hned nas poslu kade lahsie! nie sme na nikoho odkazane. VZDY je ti lepsie samej ako s DEBILOM!

anjelik

Ale Lost, veď to je úplne jasné. Ak je niekto absolútne stotožnený s telom, ani len netuší, že telo iba používa, tak čo asi sa bude snažiť ponúknuť??? Asi že to telo a vylepšené podľa najlepších snáh a predstáv, čo by sa * skutočnému * mužovi malo a mohlo páčiť. :o))) A platí to a platiť bude..najskôr si dievča pozrieš a až potom oslovíš. Jasné, že v dobe internetu a sociálnych sietí sa postup môže otočiť, začneš rozhovor a až potom pátraš , ktože ti to píše. ;o))

Maoam

jablko: a super je, ked zistis, ze si schopna (y) jednat s ludmi, ktori nie su pre teba vhodni tak, ze ti nijako nemozu ublizit, ani ta osobne zasiahnut, hoci taki ludia maju tiez svoje zranenia a problemy a je zaujimave, ked sa ti zrazu otvoria a zacnu hovorit, o sebe, o svojej minulosti a ty zistis, preco sa z nich stalo to, cim dnes su, preco vedome ublizuju inym a pod.

vymena informacii bez toho, aby to na cloveka posobilo destruktivne, ale to tiez mozes len vtedy, ked si nasiel svoj stred a ked si ako-tak stabilny a nik a nic ta uz nemoze rozkolisat ako malu lodku na burlivej hladine

Maoam

jablko: nemam co dodat :-), presne tak

zaujimave je aj sledovat, ked je clovek na ceste von zo starych negativnych vzorcov spravania a nachadza sa v tej prechodnej faze, kde meni, co menit treba, riesi, co riesit treba, uvedomuje si, prijima postupne sam seba, ked v tejto faze zivot prinasa nadalej stretnutia, casto ale uz iba namatkove s ludmi, ktorych kedysi tento clovek pritahoval a robili mu 'zle', ci ho zranovali a clovek ich uz ale jasne rozoznava a vcas a ked povie Nie, odmietne, ti ludia opät odidu :-), ale proste tie skusky, ze ti ludia prichadzaju a ty podla vlastnej reakcie vidis, ci si na spravnej ceste alebo na com este musis pracovat :-)

a ta radost, ked si bol schopny (a) takeho cloveka slusne, ale jednoznacne poslat prec :-) a zistis, aka je to ulava, ze sa s takymi uz nemusis trapit

len ten proces trva dlho a ked su zasiahnute vsetky oblasti, od sukromnej cez pracovnu po priatelov a tak, je to robota na par rokov

lost

Mna skor zaujima, ale aby to vyznelo originalne tak musim citovat:

"Fake TITS! Fake lips, fake lashes, fake hair, fake nails... And these bitches are looking for a "REAL" man."

anjelik

Alibi, Lost sa možno pozastavil nad viac menej zbytočnosťou tvojej otázky, keďže odpoveď nájdeš v každom jednom príspevku od takejto týranej ženy. Kde robí chybu a v čom je jej problém. Ale ak ťa to skutočne zaujíma, tak ti to môžem skúsiť vysvetliť. :o)
Odpoveď treba hľadať v samotnej žene, ktorá je v takomto vzťahu. Aj keď by to bola pani v rokoch, v jej vnútri je stále slabé malé dieťa, malé dievčatko s minimálnou až skoro žiadnou duchovnou silou, energiou života. A pre takúto ženu je skutočne otázka prežitia byť vo v vzťahu so silným, dominantným mužom, ktorý nemusí mať IQ prevyšujúce 50, ale ako taký disponuje živočíšnou silou, preto neraz dochádza v takýchto vzťahoch aj k násiliu. Pre takéto *zviera* je to úplne normálne správanie. Ak sa aj žene podarí vymaniť sa z takéhoto vzťahu, jej ďalší partner môže byť veľmi podobný tomu predchádzajúcemu. Alibi, to nie je nič, čím by som chcela niekoho uraziť alebo ponížiť, proste je to iba konštatovanie, ako to je. Je to iba, ako sa vraví, vývojové. Keď žena v takomto vzťahu obráti pozornosť k sebe, začne samu seba meniť na bytosť chápajúcu, že prečo sa jej deje, čo sa jej deje, že to nie je jej vina, tak jej sila sa zväčšuje a už sa jej to nemusí nikdy prihodiť. :o) Pretože si nebude vyberať takýto druh partnera a bude mať už toľko vlastnej sily, že nebude potrebovať takýto druh *donora*. ;o)

jablko11

Maoam,
presne tak. Tie ženy, čo tu píšu, že nie sú vo vzťahu šťastné a pýtajú si radu, ju aj dostanú - odísť. Ale im sa to nepáči. Človek nevie, či sa smiať, či plakať, asi ostáva len mávnuť rukou - majú, čo chceli. Netreba ich ľutovať, pokiaľ sa samy nespamätajú.
Pekný príklad na opačnej strane je Fero M. Stále bude mať pri sebe ženu, ktorá má niekoho v zálohe. Lebo on sám si nie je sebou istý a nie je presvedčený o tom, že je pre partnerku dosť dobrý.
Ale títo ľudia sú nepoučiteľní a proste tú svoju chybu nevidia. Stále vidia chybu v partneroch, v okolnostiach a pod.

Maoam

Lost: ach tak, uz chapem :-), tak vcera to bola sila s tou babou :D

jablko: ano, tito ludia sa vzdy navzajom pritahuju a podmienuju, jeden bez druheho by nedokazali fungovat

vlastne je moznost byt v inom (zdravom vztahu) dana iba vtedy, ked dotycna (y) vyriesi svoje vnutorne problemy a prestane do svojho zivota pritahovat ludi, ktori jej (mu) robia presne to, co ju (ho) zranuje

lost

Maoam

nemyslel som na alibi..

ale na tych (tie) co sem pisu ze maju takya taky problem :)

a ked sa podobny (niekedy az neuveritelny) problem casto opakuje, tak mozno troll :D

nieco ako vcera ta baba, osmacka, pamatas? :) neviem co si o tom mysliet, to bude prisla na zdravie forum a zrazu riesi vsetky zivotne problemy, alebo prazdniny..