Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

mrska

ahojte...
antiana tak to teda máš smolu..a s tými prsníkmi ani nehovorím..vieš ja by som sa bála si ich dať aj zväčšiť nejako tomu nepripisujem význam aké ich mám,lebo som prekonala ťažkú operáciu chrbtice a nedobrovoľne a nie aby som šla pod nôž dobrovoľne...ale určite to musíš riešiť....
no a na tú hadicu neviem či aj mna dá možno ma len vyšetrí,mám ísť aj na sono brucha tak možno to bude stačiť,ale ak bude treba tak nič nenarobím....
dnes budem na obed robiť yemiaky v šupke upečené v rúre a masielko a slaninka, no ja bez tej slaninky...a mliečko to je mnamka...
tak píšte ako sa máte a čo nového...
krásny deň...

antiana

ach baby, tak ja mám takú smolu, len chodím po lekároch, vo štvrtok som bola na gastro, kde mi pchali do žalúdka tú hadicu, bolo to strašné, myslela som že zomriem (mrska dúfam že ťa to nečaká tiež) a že keď už prežijem toto, tak potom už všetko, no ale vo štvrtok večer sa mi zapálili prsníky (už 10 rokov mám silikóny), bola som včera u gynekológa a on povedal že mi to tam vnútri prasklo a uvoľňuje sa mi kremík do tela a že musia implantáty ísť okamžite von, čo najskôr...volala som na kliniku a môžem si pripraviť 1660 eur a to je vraj akcia! ja pri našej fin. situácii neviem kde to zoberiem, pôžičku nám už nedajú, lebo otec gambler si popožičiaval na stávky vo všetkých bankach aj nebankách, tak ja neviem čo budem robiť...

mrska

ahojte..
ja len tak na skok..felia dobre sa to číta a som rada že si sa zabavila s rodičmi a aj to jedlo no proste super a tak pokračuj aj ked prídu ťažšie dni...stojí to za to..
ja som dnes bola na vyšetrení z mužom na obličky a ked bol zrengenovaný tak som mu kúpila forneti a normálne som si dala aj ja tak sa tak potešil ako malé dieťa lebo ma nevidel ešte jesť pečivo po tom všetkom....a potom som šla do práce a on sa ešte vrátil z obchodu a nakúpil mi musli tyčinky,melon,pelendreky tie totiž milujem...a dnes mi pojde na mlieko na družstvo a urobí mi vraj syr,mnam to je taká lahôdka....
tak sa majte krásne a držte sa....

Felia

Ahojte :)

Ahoj mrska :) tak potom daj vedieť ako si dopadla u gastroenterologa. Dúfam že to nebude nič vážne.

Holky, včera som prežila za ten rok aj niečo čo sa borím s jedlom prvý deň, kedy som od rána až pokiaľ som večer neprišla domov nemyslela na jedlo. Úplne som na to všetko zabudla a normálne som si na obed naložila jedno grilované kuracie stehno so zeleninkou. Síce som sa počas jedla asi tak v polovičke sekla a zamyslela že "omg, čo to robím" ale potom som si povedala že kašlem na to a dojedla to. Boli sme s kamoškou na takú celodennú turistiku aj po skalách a tak s tým že zájdeme pozrieť aj mojích rodičov čo tam včera tiež boli v rámci dovolenky a oni robili kura a obidve sme si kus dali a bolo to úplne že super. Aj s rodičmi som sa dlho neporozprávala a neposrandovala tak ako včera proste...bolo to úžasné a také ako keby sa všetko aspoň na ten jeden deň dalo doporiadku. Aj mám kopec fotiek v mobile aj s rodičmi aj s kamoškou a ...normálne včera ked som večer už dorazila sama domov tak akurát mi napadlo že naozaj som nic s jedlom neriešila a ani mi to nenapadlo na to myslieť cez deň. To bola taká úľava. A večer som si po ceste kúpila tie jojo cukríky marshmallov a asi polku sáčku som zjedla len tak s teplým mliekom pred spaním aby som nešla spať bez "večere" ale bolo mi super.

Ale dnes ma tak všetko bolí :D ale je to super, som tak príjemne este stále unavená zo včerajška ale tak spokojne sa cítim. :) aj som raňajkovala. Normálne som zo včerajška este stále nadšená a prekvapená a unesená a šťastná a proste už dlho som sa necítila až takto super. Normálne mám chuť plakať ale teraz od šťastia :)

Tak sa majte, pekný deň :)

mrska

ahojte...
a čo sme tak stíchli...moc nepíšete...ja som včera v robote vracala ale nie mojou vinou...no tak ako sa to vezme...zjedla som údenú makrelu a horor ja že umriem,najprv ma zdulo a ked som vypila mätový čaj tak som to všetko vyvracala...a potom ma už bolel do večera žalúdok,dala som si aj od bolesti a trochu mi to zabralo...potom som už len pila čaj...ale dnes už som ok,len mám strach jesť lebo ma často nadúva...tak som sa aj včera objednala u gasteroenterológa,lebo to už mám dlhšie....tak uvidím čo povie...
tak pekný deň a píšte..

mrska

ahojte...
antiana to mi je uprimne ľúto s čím sa musíš boriť v živote,ja by som ti len chcela z celého srdca držať palce aby si sa aspoň o kúsok mala lepšie aspoň v PPP,veľa vecí nezmeníme tak skúsme aspon v tomto zabojovať...nevzdávaj to v žiadnom prípade je v živote všeličo iné pre čo žiť plnohodnotný život aj bez detí...
ja som už dva dni polámaná ako palica,tá chrbtica ma poriadne ničí,už som unavená aj ked ráno vstanem...tieto zmeny počasia ma ničia...najradšej by som ležala v posteli,no čo už a v robote nabitý program....
z jedlom je to zatiaľ OK...
tak napíšte a majte pekný deň...

antiana

keď je tu debata o tom tehotenstve a že či anorektičky môžu vynosiť zdravé bábätko, tak u mňa je to tak, že ja nemôžem mať deti vôbec, ani keby som nemala PPP...môže za to Turnerov syndróm, ktorý mi zistili v 16-tich rokoch, ale mám šťastie v nešťastí, lebo je to "len" mozaiková forma, keby nebola, okrem neplodnosti by to bolo na mne aj vidieť, ako keď má niekto napr. Downov syndróm, takže navonok som úplne normálna, len mi chýba časť X chromozómu a nemôžem mať deti a bez hormonálnej liečby by som nemala ani menštruáciu...takže tak...

mrska

ahojte..
tak vám dievčatá dakujem za pochvalu,ale aj ja mávam blbé dni ale nejako sa to snažím vydržať a ešteže tých dní je menej ako tých ked je to ok...
antiana nemala by si chudnúť,ja som si tiež na keždé deko privikala ťažko ale čím dlhšie som ho mala na sebe tak to bolo lepšie,ja si myslím že sa to dá postupne naučiť,sama vieš že to takto dalej nemože ísť to potrebuje aj nejaký záver,takto sa nedá celý život žiť....ja mám to šťastie no ak sa to dá nazvať šťastie že som to dostala ako už matka a mala som už niečo odžité....ale vás toto ešte všetko čaká a ako to zvládnete potom...
felia,tak máš poriadnu opicu,ja na tom bývam rovnako,raz za rok sa na nejakej gulašovke dam dolu a potom sodoma,aj 2-3 dni som KO...tak ti verím ako ti je a ešte k tomu tvoja mušia váha tak to musí byť des...a tak ako som písala antiane tak to platí aj pre teba,máš život pred sebou a čaká ťa toho veľa...nemôžeš stále nejesť...čo ak by si čakala dieťatko aj to by si vyhladovala?a treba aj pozerať na dôsledky či po tom hladovaní a zlej strave budeš mocť vynosiť dieťatko...treba sa nad tým zamyslieť...
ja sa nemám moc dobre lebo sa zmenil čas a ja mám bolesti chrbta a som akási polámaná,aj kolená ma ráno boleli,no čo už sa blíži 40!no ledva som vstala....v jedle je to zatiaľ ok,večer som z dcérou zbaštila pol melona...
tak sa držte dievčatá a pekný deň...

Felia

Tak ahojte :) mrska pripájam sa k antiane. Patrí ti môj aj obdiv k tomu ako to všetko zvládaš a ako na sebe pracuješ. Klobúk dole. :)

Mne sa teraz nejako dosť nedarí. V piatok som mala taký bože ani neciem čo to bolo ale nevedela som sa ani nadýchnúť jak mi bolo otrasne len som revala. A tak to potom dopadlo že som sa opila a este teraz mi je blbo. A to je už pondelok. Neviem čo mi to napadlo ale chcela som jednoducho zabudnúť. Najhoršie že si nič nepamätám čo sa dialo. Alebo skôr je to dobre. Ale psychicky je mi lepšie. Aspoň skor ovela lepšie ako mi bolo v piatok. Asi to už bolo mi treba trochu si "prečistiť" hlavu aj ked alkoholom.Ale už aspoň tri mesiace nechcem vidieť ani cítiť žiadnu liehovinu. Fuj.
S jedlom to je od piatka na bode 0 kedže ma ešte stále bolí žalúdok. Ale dnes som už jedla také sucháre alebo čo to je aj piškóty a čaj ale žalúdok ma aj tak bolí. Snáď to čo najrýchlejšie prejde lebo moc mi to teraz nepomáha v tom aby som začala pridávať niečo málo do svojho aj tak biedneho jedálnička a aby som už nechudla. Ale tak mi treba keď robím samé somariny. Ach jaj kedy sa ja už poučím z toho všetkého..

Tak sa majte krásne :)

antiana

mrska si silná žena že si zvládla PPP, obdivujem Ťa, lebo mne to pripadá ako najťažšia úloha na svete, ach keby som aj ja bola aspoň spolovice taká silná ako Ty...no u mňa sa to všetko pokazilo, síce som pribrala okolo dvoch kíl, ja viem že to nič nie je a nie je to ani vidieť, ale ja to na sebe cítim a necítim sa teraz vo svojom tele dobre, tak to idem zasa dať dolu, len neviem či sa mi to podarí, lebo ja veľmi ľahko priberiem a ťažko schudnem...ale každopádne Ti držím silno palce aby si nepoľavila...gratulujem Ti :-)