Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

cry2

Áno, na PPP umierajú aj ženy, ktoré nemajú podváhu- rozvrat vnútor. prostredia a iné. Koľko je žien s bulímiou, ktoré majú normálnu váhu, niekedy aj nadváhu, obezitu.. stačí ísť na yotube a pozrieť video, kde sú ženy, ktoré zomreli na PPP- či na anorexiu, bulímiu, záchvat. prejedanie.

Maoam

baby, nemate za co, rada som vam pomohla, aj tebe Malicka160, Mrske, inym, ak sa zachrani aspon jedna baba, je to vyhra...

na PPP umiera stale kazdy treti clovek, zvlast po dlhorocnej tazkej PPP, majte to na pamäti :-/

a zvlast pri nadmernom zneuzivani laxativ, posuny v elektrolytoch, dehydratacia, nutricny marazmus, konecna...mne osobne je z toho smutno, ale co uz, tej babe to zivot nevrati

Maoam

a prave preto, neprestanem pomahat, aspon 1 zachranena PPP-pacientka, jeden zachraneny zivot...

mnohi ho prehraju, baby, ti ludia niektori naozaj uz nechcu zit, mnohi maju ale aj rodinu, ktoru NEZAUJIMA ich stav, pochopte to, ze mnohe rodiny su proste DYSFUNKCNE

v medicine jestvuje pojem pacient rezistentny voci akejkolvek terapii - nechce sa liecit, tam nezmoze NIC ani cely team lekarov a terapeutov

asi bola takou pacientkou

uz je na druhom svete, ked studovala medicinu, musela mat vysoke IQ, to ale neznamena, ze mala silnu osobnost a proste to prehrala, vzdala to

nech vam je jej pripad vystrahou, AKO to moze skoncit

a nie, neumieraju len 30kg ludia, to je blbost, samozrejme existuje linia, kedy nastava smrt (vzhladom k vyske), ale nutricny marazmus je proste casto zalezitost CHRONICKA, mnohe organy su narusene v ich cinnosti a velmi vazne, telo to isty cas ustoji ale...zborti sa metabolizmus, posuny v dolezitych latkach a amen, moze zlyhat pecen, oblicky, srdce....nikdy neviete......

tie, ktore sa chcete liecit - liecte sa, kym je cas

viac vam povedat k tomu nemozem

Malicka 160

Ahojte dievčatá, toto čítať :( veľmi smutné. Pozrite si dokument SAMI, český výtvor, ale veľmi dobrý. Celá tá PPP, to je nočná mora, čo to robí s telom, ale hlavne s mysľou človeka. Stále sa pýtam sama seba, či nenastane reverz, alebo nejaký návrat k tomu peklu. Ten strach z budúcnosti.... Cry som rada že si sa ozvala, musí to byť kruté, tá bezmocnosť nielen v rukách PPP-čkarok, ale aj v rukách rodiny. Tiež nechápem, ako je možné, že ju pustili domov. Ale to je naše zdravotníctvo, každý život ma len takú cenu, ako hlboko si je pacient ochotný siahnuť do vrecka. Ja som na tom stále v pohode, od januára nič, aj keď bolo veľa vyhrotených situácií. Niekedy dokonca zabúdam na to, že som toto peklo žila 8 rokov..... Neviem ako je to možné a potom príde strach z reverzu a tak.... Inak jem normálne, len keď som pod veľkým tlakom a doľahnú na mňa ťažké veci, občas sa prejem, ale udržím to. . . .Takže v pohode. Viem že nikdy nebudem v poriadku, ale myslím, že je dôležité, snažiť sa o sebe rozmýšľať ako o zdravom človeku. R.I.P. dievčine, ktorú tento humus dostal, no myslím, že jej smrť by nemala byť zbytočná a mali by sme sa pozrieť všetci do svojho vnútra, pretože každá PPP-čkárka riskuje, že ráno do ktorého sa zobudí je to posledné a mali by sme si uvedomiť, že sa dá vyhrať, dá sa dostať z toho najhoršieho. Pozrite sa na mňa. Ja viem, že je to krátka doba, ale vyhrabala som sa z najhoršieho a nehodlám sa k tomu vrátiť, pretože život bez ppp mi otvoril nové možnosti. Som mimo SVK, čo by som predtým nikdy nemohla spraviť, som otvorená, rozprávam o svojich problémoch aj celému svetu, len nech to v sebe nemusím dusiť, vybrala som si život a neľutujem ani stotinu tohto nového života a rozhodnutie ktoré padlo bolo tým najlepším, čo som mohla spraviť. Myslím, že je to aj najväčší životný úspech, čo som dosiahla. Baby, Mrška, Irise, Klimta, Ewca, Cry, držte sa, niektoré akoby ste boli z toho už vonku, iným by som chcela pomôcť ako sa len dá. Maoam, ĎAKUJEME.... ja teda určite, bola si a ešte stále si pre mňa a ostatné dievčatá veľkou oporou v časoch dobrých aj zlých, na tú kliniku by som založila aj zbierku, nech ľudia pred nami nezatvárajú dvere a oči, pretože túto chorobu, čo požiera dušu treba zničiť.....

Malicka 160

Ahojte dievčatá, toto čítať :( veľmi smutné. Pozrite si dokument SAMI, český výtvor, ale veľmi dobrý. Celá tá PPP, to je nočná mora, čo to robí s telom, ale hlavne s mysľou človeka. Stále sa pýtam sama seba, či nenastane reverz, alebo nejaký návrat k tomu peklu. Ten strach z budúcnosti.... Cry som rada že si sa ozvala, musí to byť kruté, tá bezmocnosť nielen v rukách PPP-čkarok, ale aj v rukách rodiny. Tiež nechápem, ako je možné, že ju pustili domov. Ale to je naše zdravotníctvo, každý život ma len takú cenu, ako hlboko si je pacient ochotný siahnuť do vrecka. Ja som na tom stále v pohode, od januára nič, aj keď bolo veľa vyhrotených situácií. Niekedy dokonca zabúdam na to, že som toto peklo žila 8 rokov..... Neviem ako je to možné a potom príde strach z reverzu a tak.... Inak jem normálne, len keď som pod veľkým tlakom a doľahnú na mňa ťažké veci, občas sa prejem, ale udržím to. . . .Takže v pohode. Viem že nikdy nebudem v poriadku, ale myslím, že je dôležité, snažiť sa o sebe rozmýšľať ako o zdravom človeku. R.I.P. dievčine, ktorú tento humus dostal, no myslím, že jej smrť by nemala byť zbytočná a mali by sme sa pozrieť všetci do svojho vnútra, pretože každá PPP-čkárka riskuje, že ráno do ktorého sa zobudí je to posledné a mali by sme si uvedomiť, že sa dá vyhrať, dá sa dostať z toho najhoršieho. Pozrite sa na mňa. Ja viem, že je to krátka doba, ale vyhrabala som sa z najhoršieho a nehodlám sa k tomu vrátiť, pretože život bez ppp mi otvoril nové možnosti. Som mimo SVK, čo by som predtým nikdy nemohla spraviť, som otvorená, rozprávam o svojich problémoch aj celému svetu, len nech to v sebe nemusím dusiť, vybrala som si život a neľutujem ani stotinu tohto nového života a rozhodnutie ktoré padlo bolo tým najlepším, čo som mohla spraviť. Myslím, že je to aj najväčší životný úspech, čo som dosiahla. Baby, Mrška, Irise, Klimta, Ewca, Cry, držte sa, niektoré akoby ste boli z toho už vonku, iným by som chcela pomôcť ako sa len dá. Maoam, ĎAKUJEME.... ja teda určite, bola si a ešte stále si pre mňa a ostatné dievčatá veľkou oporou v časoch dobrých aj zlých, na tú kliniku by som založila aj zbierku, nech ľudia pred nami nezatvárajú dvere a oči, pretože túto chorobu, čo požiera dušu treba zničiť.....

cry2

Keď si predstavím našu spoločnú hospitalizáciu... poznali sme sa len cez net.. ani jedna sme nevedela, že práve v tej konkrétnej nemocke bude naše reálne stretnutie.. Bola to náhoda... spomínam si ako prišla "do obývačky" a začala sa všetkým predstavovať... sama od seba... a potom, keď som bola znova hospitalizovaná- chodila ma pozrieť.. Nakoniec ju prestali za mnou púšťať na návštevy, lebo jediné čo bolo- boli otázky, čo sme jedli, koľko to má asi kalórii a pod.. Ale určite to nemyslela v zlom... A hneď sa mi vybaví ďalšia hospitalizácia, tá bola v Ba.. prišiel ma pozrieť kamarát, s ktorým som sa zoznámila na tej inej hospitalizácii.. hovoril mi, že treba bojovať... a sám po 2 mesiacoch spáchal samovraždu... :-(..

cry2

Baby, ona bola posledný mesiac x na JISke- v normál nemocke a v pohode ju nechali podpísať reverz.. Len nechápem jej mamu, že sa ju nesnažila "zachrániť".. nebývali spolu.. a keď... to je jedno... len ma zaráža, že ju z nemocnice kľudne pustili domov... a je pre mňa až zarážajúce, že ju nik nezbavil, ani sa o to nesnažil- o zbavenie svojprávnosti... Ja si pamätám, že keď som bývala v Ba- pojedla som viac laxatív ako moje telo zvládlo.. skončila som na pohotovosti.. z pohotovosti na chirurgiu a odtiaľ ma poslali na psych. konzílium v noci. A tam si ma aj nechali.. na druhý deň prišiel na oddelenie pán zo súdu! A verte, že som na tom nebola váhovo zle... aký je to rozdiel.. ja som mala len bolesti brucha- rozhodoval o mne súd a ona zomierala a nikomu to "neprišlo na um"? Baby, ja som vlastne len prišla povedať, že vás mám rada, a že mi na vás záleží.. viac prispievať nebudem, lebo moja mama tu bola pozrieť... (tá nevýhoda, keď dovolíte človeku používať váš notebook...). Držte sa!

Ewca

Hej, urcite jej zlyhali organy.metabolizmus k.o. Srdce tiez...ja som myslela tiez ze len 30 kilovym hrozi smrt.ale uz viackrat mi bolo na umretie ked som tykovala tak, ze som az kolapsy dostavala a srdce mi islo urvat! Asi to neni fakt sranda ta PPP.a to nemam 30 kil...