Psík a nechutenstvo do jedla

Príspevok v téme: Psík a nechutenstvo do jedla
nicolette

Ahojte,
môj psík už zopár dní vôbec nechce prijímať stravu, resp. ak prijme, tak len veľmi málo. Zdá sa mi, že schudol a včera (tzn. v nedeľu) vracal, ale len raz, už sa to viackrát neopakovalo. Skúšala som ho zámerne nalákať aj dobrôtky, bola som aj v takej situácii, že mi ho už naozaj bolo ľúto, predošlú noc som sa budila, lebo vyzeral taký zoslabnutý a škvrkalo mu v brušku, ale odmietol, resp. trošku zjedol, ale žiadna sláva to nebola... Neviem, kde môže viaznuť problém. Čo sa týka jeho správania, tak som nespozorovala žiadne zmeny, je hravý a nebadať na ňom, že by mu niečo bolo alebo, že by trpel nejakou chorobou... Fakt, okrem toho, že nejak nechce jesť v posledných dňoch a že raz vracal, mu inak podľa môjho usúdenia nič nie je a čo je pre mňa dôležité, že aspoň prijíma vodu. Rozhodla som sa, že počkám ešte zajtra a ak sa poriadne nenapapá, tak v stredu s ním pôjdem k veterinárovi, lebo nechcem, aby úplne zoslabol a výrazne pochudol.
Pre info :
Rasa : Yorkšírsky terriér
Vek : 3 roky
Zdravotný stav : doteraz žiadne výraznejšie problémy nemal a až na nejaké malé problémiky bol úplne zdravý.
Za Vaše rady Vám vopred ďakujem ;)

Deria

A este...venuj sa jej teraz co najviac, ako len mozes, aby nemyslela na svojho bývalého kamosa a hlavne nech ma vela vybehu, to podporuje dobre travenie.

Deria

Dobre, ze si dal urobit pre istotu vysetrenie.
1. samozrejme, ze moze smutit za svojim kamaratom.
2. nasa fenka by zozrala pred haranim aj klince ale pocas harania zerie velmi malo alebo vôbec.
3. uvar jej kura, ci nebude jest.:) mozes do toho primiesat trosku ryze, ci cestovinu, prip.zemiaky a pod. Ak mas kuraci, ci hovädzi vyvar, mozes tiez pridat trosku z neho, aby to nemala suche.(ziadne hydinove kosti! ale to dufam vies.)

Tibi

Ahojte !

Mám 11 mesačnú fenku Akita Inu a už cca. 4 mesiace mi nechce žrať žiadne granule a celkove je to s jedením hotová pohroma. Už som jej vyskúšal všetko, ale slabota.
Samozrejme, že som bol u veterinára, urobil komplet biochémiu, všetko Ok, teraz som dal urobiť ďalšie krvné testy, ktoré by mohli s týmto súvisieť, výsledky budú asi koncom týždňa. Má 24 kg, čo nie je až tak málo, ale nemá chuť do žiadneho jedla. Ešte sa chcem opýtať, či to môže byť kvôli tomu, že psík, ktorý s ňou bol cca. 2 mesiace musel ísť späť ku chovateľovi a ostala sama. Potom krátko nato sa začala prvý krát hárať a odvtedy trvá táto nechuť. Čo s tým ????? Ďakujem !

Deria

Moja fenka tiez malo je ale maskrty by zjedla hocikedy a hocikolko.:) Moze to byt teplom. V horucavach mnohym psom nechuti a pre husky su horucavy priam katastrofa. Len nech ta nenapadne ho v najväcsom teple kupat, co mnohi majitelia psov s oblubou robia. Pes moze dostat sok tak ako clovek. Nozky mu vsak namocit mozes. V horucavach ho venci skoro rano a vecer, pocas dna len velmi kratko.

susane

ahojte aj moj psik ma v posledných dnoch nechut do jedla ale je ked je velmi hladny ale nie stale a vela ako by mal je to husky ma jeden rok a prekonal koliku no je na svoj vek velmi chudi ale nepribera aj to ked je. neviem preco je tak malo a stale len spi a aj tak nepribera neviem naje sa troska potom sa na mna smutne pozera ale dalej jest uz nebude a uteka od misky
co mam robit aby moj pes nevyzeral akoby som ho tyrala hladom?

renča...

chuďatko, nesmieš na neho kričať, že sa vykakal. Čo mal robiť ak neudržal, on nevie hovoriť. A keď ho aj bruško bolelo.

Aj môj psík raz za dva týždne zvykne vracať. VŽDY jej začne v noci švŕkať v žaludku a okolo 6,00 ráno grcká. Už to máme aj pol roka tak. A vždy len penu, nie jedlo. Inak jej nič nie je. Je veselá s chuťou papá, mazná sa. Má 11 rokov ( ale samozrejme ju máme stále za bábatko, keďže je malinká :D )

Deria

Vracal viackrát alebo len raz? Zvracal aj zradlo alebo len zltu penu/vodu? Si si ista, ze nema bolesti? Pri bolestiach nie kazdy pes knuci ale videla by si na brusku, keby sa mu obcas vlnilo, ze ma krce. Si si ista, ze je apaticky? Mozno si len potrebuje vycistit zaludok a chce mat jednoducho pokoj.

Džasty

Chcela bysom sa spytať mám psíka YRkširsky terier dnes mi začal zvracať po obede rano na obed bol vesely neviem čo sa mu mohlo stať zvraca žltu farbu a nechce ani jesť ani piť neviem či to môže byť pričina ,že som kričala na neho lebo sa mi vyšpinil na scody a pritom som s nim bola vonku a svoju potrebu vykonal aj tam .On ked je von všetko oňuchava a lyže už som s nim ráz bola aj u veterinara povedal že ma podraždenú pečeň dostaval infuziu a má mať dietu doteraz ju ma preto neviem kde je pričina len leži a spí u nás zverolekar nerobi cez bvolne dni a práve zajtra je nedeľaa pondelok je tiež sviatok .najviac ma trapi že je taky apaticky a vôbec nema zaujem o okolie ani ked ho zavolam dvihne hlavu ale nepride má 8 rokov môžte mi odpisať čo to môže byť a či mu to prejde dakujem Mária

Deria

nasi psi tiez zvracaju niekedy zltu vodu/penu, to je v poriadku, cistia si zaludok. niekedy zeru travu a potom ju vyzvracaju alebo vykakaju a je pokoj. potom idu zozrat mna, taki su hladni.
lenze ked zvracia dlho a stale, nieco nie je v poriadku. tvoja je este mladucka, ak to neprejde, chod s nou k vet. co ked nejaky predmet zjedla nevykaka ho? netreba to podcenovat. ako sa ma teraz?

TinaM

Nas jazvecik niekedy zvracia zaludocne stavy (alebo proste zltu vodicku), rano, ked je hladny a ma prazdny zaludok. Stavalo sa mu to hlavne, ked bol maly, teraz si uz asi zvykol na rezim, kedy dostava jedlo a uz je to v pohode. Ked bol maly zral vsetko, od polystyrenu, cez ihlicie, konariky, az po moju silonkovu ponozku! :D ale prezil to a teraz sa uz zlepsil, uz len konariky.