Reumatická artritída

Príspevok v téme: Reumatická artritída
mirka6

RA mám už sedem rokov,beriem antibiotiká Plaqvenil,ktoré priebeh choroby aspoň tlmia. Lakte sú ohnuté asi na 40 stup. a pri zmene počasia a nachládnutí bolia,ale zatiaľ sa to nezhoršuje,no pred polrokom sa zápal presunul do ľavého bedrového kĺbu,nemohla som chodiť,pracujem za pásom a mám veľké bolesti. Reumatologička mi povedala,že skončím na vozíku. Som na diéte rok a pol,jem len ryby,ale nepomáha to. ASLO mám 560. Prosím,pomôžte mi.

llek

Ako obohrata platna. Dobrak RNG, ktoreho nikushka ani lekari nechcu pocuvat.To pises vzdy nanovo alebo si to vzdy kopirujes zo starsich prispevkov? Ved toto je tu napisane na totmo fore mozno uz 100x ak nie viac

RNG

Pre mna za mna sa liec ako chces, ja sem len uvadzam nazory inych lekarov, ktore zrejme nemas k dispozicii, ked si z toho taka zarazena.
To nie je utok, to je len uvedenie inych nazorov. Ak to lekari povazuju za utok, tak si namyslaju, ze oni su jedini, co maju pravdu a ich kolegovia su sarlatani. Zialbohu tomu nie je tak, lebo casto maju tito alternativni lepsie vysledky a preto by sa ich kolegovia od nich mali naucit.
Tomu ale zabranuje lekarsky monopol na "jedine spravne schvalene metody", ktory organizovana medicina bezohladne pretlaca a akekolvek vybocenie z toho prisne tresta.

Amaterske liecenie s doplnkami, ktore beru ludia casto len podla lzivych tvrdeni vyrobcov samozrejme nemoze mat ziadne dobre vysledky.
Doplnky treba brat podobne ako lieky v presnych ucinnych davkach, spravne na dosiahnutie zelatelnych vysledkov.
A ked tie informacie nemas a nepoznas ziadnych lekarov, ktory takto liecia alebo, literatury, co by ti tie informnacie poskytli, je lepsie, ked sa zveris do ruk klasickej mediciny, lebo nejake vysledky su lepsie, ako ziadne.

Este raz, ja tu neutocim ani nekritizujem, len uvadzam vedomosti a skusenosti inej skupiny uspesnych lekarov, co nemas asi zatial k dispozicii, lebo to organizovana meduicina monopolne potlaca. A su to lekari zapadnej mediciny, tj riadne vystudovani na medickych fakultach, ktori sa ale po case rozhodli pouzivat miesto skodlivych patentovanych liekov prirodne potravinove doplnky, alebo metody, ktore sa z roznych dovodov este neschvalili na pouzivanie(cast z dovodov su financne,pre zdravotny priemysel, zialbohu, nie pre zdravie ludi)

llek

Stale ta ista pesnicka, pokial ide o RNG. On jediny vie co je spravne, lekari su obmedzenci co ho nechcu pocuvat a liecia stale chemickymi latkami a vsetcia su uplateni farmaceutickymi firmami. Doplnky su najlepsie a vobec to nie je biznis. Jeho problem je v tom, ze nedokaze respektovat ani nazor skutocne choreho pacienta, ktory uz ma nieco za sebou a na veci ohladne liecby ma svoj nazor,lebo uz niecim presiel. Neraz sa potom stane, ze ti skutocne chori z tychto diskusii odidu a disktuju dalej uz len ti zdravi teoretici.

[zruseny17]

RNG-nechapem preco mas stale potrebu na kazdeho utocit a presviedcat o svojej jedinej pravde?...ja sa s tebou nehadam, ale prosim akceptuj moj nazor na tvoj sposob liecenia...ja mam na to uplne iny nazor...liecim sa v nurchu uz nejaky ten rok,viem ako som na tom bola a viem ako mi pomohli...mam s ich liecenim skusenosti a odporucam to na zaklade preziteho...a mimochodom,poznam dievciny ktore sa vykaslali na liecbu a brali doplnky,bohuzial autoimunitne choroby maju tak rychly priebeh ze doplnky nestihli ani zabrat(ak by vobec aj zabrali) a baby dosli o oblicky...tak prosim ak uz odporucas tie svoje doplnky ako jedine spravne tak ich aj upozornuj na mozne rizika...

RNG

Nikuska, mas to jemne pomylene, biofarmaceuticke prostriewdky su sice novsie a casto menej skodlive, ale v ziadnom pripade nemozes ani u nich hovorit o neskodnosti
www.pharmagateway.net
Naviac medzi ne patria aj latky vytazene z geneticky manipulovanyc rastlin, kde finalne slovo o nasledkovh este ani nie je zname.
qjmed.oxfordjournals.org
Inac zopar ich bolo uz odvolanych, tj asi nie su az tak neskodne, vsakze....
Tu mas ich zoznam, kedy boli zavedene, na co a ktore boli stiahnute z trhu pre skodlivost(withdrawn)
www.nature.com

"Bio" je slovo, ktorym sa maskuje hromada veci, aby si ludia mysleli ze su neskodne
Bio je aj hadi jed!

[zruseny17]

este ma napadlo,ze RA sa uz v nurchu lieci bio liecbou, ktora je pacientovi usita na mieru, nie je skodliva, kedze ucinne latky vyhladavaju len napadnute bunky a likviduju ich pricom neposkodzuju tie zdrave...bio liecba nie je skodliva a nema vedlajsie ucinky...

RNG

Kto nevie, ako sa liecit doplnkami, nech sa o to ani nepokusa a radsej sa obrati na lekarov, ktori aj ked nie casto najlepsie, vedia ako na to lepsie aj chemickymi liekmi, nez nevzdelany amater nespravnymi doplnkami alebo nespravnym davkovanim.

[zruseny17]

ibaze v nurchu liecba zabera okamzite a cakat kym zaberu doplnky sa nie vzdy da...ja som skusala aj alternativy a takmer som prisla o oblicky...nurch odporucam na zaklade preziteho a na zaklade svojich skusenosti...ja totiz mam podobnu chorobu a viem co obnasa aj ochorenie aj liecba...ale je na kazdom svedomi ako sa rozhodne ja nikoho nenutim:)

RNG

Inac diety , kde sa podstatne obmedzuje pestrost stravy su celkove nezdrave.
Surova strava obsahuje najviac enzymov, ktore cistia telo a tym odstranuju rozne latky sposobujuce zapaly. Este aktivnejsie je odmorovanie silnymi davkami enzymov, hoci mnohi tvrdia, ze surove ovocne a zeleninove stavy to robia komplexnejsie.

RNG

Zialbohu v Nurch-u adresuju reumaticke choroby prakticky len symptomaticky a to patentovanymi chemickymi liekmi a schvalenymi procedurami.
Ja sa tu snazim citatelov oboznamit s inou skupinou lekarov, co pouzivaju ine metody s uspechom a najma rozne potravinove doplnky s liecivymi vlastnostami, aj ked su nie oficialne schvalene ako lieky.
Jedno hovori jasne pre ich uprednostnovanie, ze nemaju ziadne skodlive postranne ucinky. Naviac su casto aj ucinnejsie, ako farmaceutika, hoci drviva vacsina lekarov o tom nevie, alebo sa aspon k tomu nepriznaju.