Je možné cestovať so psíkom vo vlaku?

slečinka

Na cestovanie odporucam dat somaceho milacika do cestovnej tasky do cestovneho priestoru a potom nech uhadne ten clovek ze ci vnutri je vodka alebo slivovica, nakoniec zisti ze domaci milacik. :D

SantyBrita

Zdravím, prosím Vás, vie mi niekto poradiť, nejakú prepravnú spoločnosť, alebo aj vlak, lietadlo, to je jedno, proste potrebujem dopraviť dvoch mojich psíkov do Anglicka. ďakujem

Biela Kobra

A nezvažovala si namiesto kúpy radšej adoptovať nejaké šteniatko z útulku? Teraz ich majú vinou nezodpovedných chovateľov a množiteľov všade vyše hlavy :-/

Deria

Ziadny nahubok. Takeho maleho psika si vezmes do tasky, ako tu uz bolo spominane, tym padom nemusi mat ten nahubok. Na dno tasky daj najlepsie pampersky, tak havo nemusi sediet v mokrom, keby volaco a kym mu to vymenis.

zuzanka2527

Najlepšie je, že ešte aj mopslíkovi, ktorý žiadnu papuľu nemá a je navyše vo veľkosti šteňaťa, lebo má rázštep podnebia, prikazujú košík. No to už naozaj neviem, ako jej ten košík mám dať a hlavne kam!

hanka9

Nemaj obavy, zoberies ho do tasky s nepriepustnym dnom = tymto si zaroven splnis povinnost vyplyvajucu pre teba zo zakona, prepravneho poriadku pri preprave zvierat

-Treba pozriet Zakon c.56/2012 Z.z o Cestnej doprave konkretne § 12 (opravnenie dopravcu voci cestujucim), § 13 (prava cestujucich v pravidelnej doprave), §14 (povinnosti cestujucich)
-a najmä PREPRAVNY PORIADOK (preprava zvierat)

Vavuš

Prosím vás, ja mám malé šteniatko a chcem s ním ísť z Púchova do Liberca vlakom ,, kde má psík za tých osem hodín cikať a ..... ?? :)

nicolette

ja som zopárkrát cestovala s havom vo vlaku a nemala som žiadny problém, ale nemala som prepravku a ani náhubok, takže som platila za psa polovičný lístok ako za dieťa :) ale spomínam si na jednu úsmevnú príhodu... keď som išla kupovať raz lístok, tak pri okienku som sa pani opýtala, či mám platiť aj za psíka alebo nie, keď ho budem mať na kolenách a tým pádom nebude zaberať miesto.. odpovedala, že ak bude mať náhubok, tak platiť nemusím.. tak som zo zeme ku okienku zdvihla sotva kilové šteniatko yorkšíra a s úsmevom som sa spýtala : to aj tento? a ona, že áno, veď je to pes ako každý iný.. tak som sa len zas pousmiala a lístok nakoniec nekúpila :D sprievodkyňa vo vlaku nemala s tým žiadny problém, bola zrejme tiež milovníčka psov :)

Deria

tiez som tu este nevidela psa s nahubkom.
na osviezenie jeden vtip, ktory poznam este z detstva: vo vlaku v kupe cestuje elegantna panicka s malym, bielym psikom. oproti sedi tucny chlap, ktoremu sa po fazulovici zduvalo brucho. tak si opatrne pustil, s nadejou, ze to bude na psa. zrazu panicka hovori psikovi: pejsku, dej si pozor! fiha, pomyslel si chlap, dobre je, mozem pustat dalej. panicka znovu: pejsku, dej si pozor! ked si pustil uz asi piaty raz, panicka povedala: pejsku, dej si pozor, nebo tady ten pan te osere!