Ako sa dá dostať na VUC?

Príspevok v téme: Ako sa dá dostať na VUC?
Iveta25

Viem že možno pre niektorých je to jasná otázka ako facka, ja sa v tom však nevyznám...

Kamoška raz mala absolventskú prax na VUC odbor ohladom hospodárstva, alebo tak nejak..neviem kde presne....a velmi sa jej páčilo...ja by som tam chcela pracovať..ale vlastne na základe čoho sa ludia dostávaju pracovať na tie ktore urady???

Známosti???
Prachy???

Alebo fakt koli rozumu????

Treba tam VŠ??

Pýtam sa to s úplnou vážnosťou... takže prosim nevtipkujte vetami typu:,,snávaj, šibe ti ,, atd...

DAKUJEM!!

xxxxxxxxxxxx

zalezi od toho kde robis na akom mieste napriklad u nas v "biednom" kraji v statnej sprave ma referent okolo 400e

Iveta25

abecedko a xxxxxxxxxxxx - dakujem.

xxxxxxxxxxxx - hm, máš pravdu, zase ja s tým počítam, že by som nerobila nejake ,,prepisovanie,,. ved je to AP, nie TPP.

Ide mi aj o to, že vraví, že je to iné, ako na ,,normálnych,, prac. miestach.

Že aj ked vidi tie ženy, čo su tam, tak že potrhať sa nejdú....

A úprimne, kto by nechcel také miesto?/takže aj toto ma zaujalo/...:-D

No a čo sa týka platov, tak to nemám predstavu, ale myslím, že je to ,,vyšší priemer,, - ty však vravíš, že je to bieda - je to teda ,,klasický,, minimálka??? alebo ako???

xxxxxxxxxxxx

95% znamosti 5% sikovnost

takto to su miesta dopredu dane aj ked vypisu vyberove konanie je to len na oko nahrnie sa tam plno ludi urobi sa cirkus ale uz si jeden z pomedzi vsetkych mydli ruky lebo vie ze je to jeho...

inak ine je absolventska prax tvojej kamosky mozno sa jej to preto pacilo ze robila uplne jednoduchu pracu ine ani na absolv. nedavaju prepisovala mozno cisla na obaloch pripadne ine... tak necakaj zeby si robila to iste :))

aj ked povedzme si pravdu take dobre zasite miesto na urade nieje zle len ... \"vypredane\" na niekolko 10tok rokov nikto sa takeho miesta nevzda dobrovolne... su tam 30 rokov trimu sa zubami nechtami az do dochodku aj ked su tym miestom znechutene a len frflaju a su potom neprijemni na ludi co si tam nieco pridu vybavit :)

a co sa tyka vychytanosti platu a tak je to bieda ked si referentci radca ci ako sa to teraz vola... jedine zeby si sa dostala na nejake riaditelske kreslo a tak...:-D a to uz vobec nehrozi

abecedko

Nevylucujem, ze na vela miest sa ludia dostavaju cez znamosti... avsak pokial to nevyskusas, tak sa tam tak ci tak nedostanes...

A taketo zmyslanie Slovakov velmi brzdi.

Chodte a skusajte to, sedenim doma este nikto nic nedosiahol...

ajajja

Asi sa spýtam blbo, ale to je také vychytené zamestnanie byť vo VÚC? Majú tam nejaké astronomické platy či čo? :)

Iveta25

ach jaj - a kde vastne nájdem ,,výberové konania,,??? ved na VUC som napr. na Profesii konkurzy ani nevidela!! Ach tak to je potom asi naozaj beznádejné??..:(

ale dakuje, že si napísala, kedže si to osobne absolvovala, tak to mám z prvej ruky info:)