Nič nevydržím robiť dlhšie

Príspevok v téme: Nič nevydržím robiť dlhšie
Fero M.

Ako som sa tak nad sebou dneska zamyslel, tak som zistil, že mi chýba vôľa niečo robiť a venovať sa niečo naplno.
Chodil som na anglinu a viem po anglicky aj som mal nejaké skúšky, ale prinutiť sa v tom pokračovať nič...
Neviem, ale neviem sa sústrediť na jednu vec a robiť ju dlhšie. Ovládam aj PC, mohol som mať stránku, ktorá mohla zarábať pekné peniaze mesačne, no samozrejme ma to vôľa časom opustila a..
Jediné čo ma drží stále je kulturistika.
Ako na vonok to na mne nevidno, ani to nikto nerieši, len som sa tak zamyslel sám nad sebou dneska, že vlastne sa nedokážem sústrediť na jednu vec a robiť ju dlhodobo, ak mi nie je na 100% príjemná. Teda ako futbal, hokej a podobne. Ako náhle sa musím koncentrovať, venovať tomu čas a úsilie, tak radšej zvolím lenivejšiu formu.

Nejaký nápad na prekonanie?

Maoam

a mozno trpis castym javom 'lenivosti, pohodlnosti a rozmaznanosti', to je caste...

ale to je potom skor zivotny styl a niektore typy povah k tomu inklinuju

asi si este v zivote nezazil situacie, kedy si musel riadne o nieco bojovat a to sam a dlhodobo

Fero M.

Ja neviem. Bol som aj u psych. raz a ju som tak vyarguumentoval ze ostala ticho.
Ja si nepripadam chory ani nic. Len sem tam mam svoje stavy.

Fero M.

Tak dakujem za rady a zjavne nie som sám :D

To auto cx600 si trafil tiež, nakupim veci, spreje, laky hovadiny, idem si ho porobiť, všetko si pripravím a na druhý den preležím na posteli a všetko necham rok v pivnici...
A pritom viem, žeby som to zvládol a auto si trošku opravil, alebo doladil detaily.

Neviem čím to pramení. Niekedy som totálne flegmatický a to od jednej doby. Teda mám ten pocit, že 2 životné súvislosti v mojom živote ma trošku zmenili.

gufrinka

Do prdele! Maoam ty si odbornicka? Lebo citam si citam prispevky a vidim sa vo vsetkych ktori hovoria ze to maju ako Fero,Uplne som z toho uz unavena a vycerpana ze ma nic nebavi a nic sa mi nechce a cokolvek co zacnes tak nikdy nedokoncim tak ako som chcela lebo proste sa zacnem venovat niecomu inemu.A popri tom sa utesujem predstavou ze potom to bude lepsie a zacnes od noveho mesiaca a pod.Je to hrozne unavne ale ze by sa mohlo jednat o depresiu som si nikdy nepomyslela.Tato cast -- Je aj mozne, ze si velmi zavisly od svojho okolia, myslim emocionalne. Tym padom, ked sa v tvojom okoli udeje nieco negativne, staci naladovost partnerky alebo rodicov, uz to nasavas do seba, automaticky sa naladis tak aj ty, teda sa 'rozladis' a si v riti.-- uplne !!!! stym rozdielom ze ja moje okolie nenavidiiiim lebo zijem v melej dedinke pri malom meste KDE KAZDY KAZDEHO POZNA a ohovara a podobne.Su tu sami sedlaci bez akychkolvek cielov do zivota a stare babky co len ohovaraju no proste mi je z toho ZLE a nenavidim to tu ale zaroven som na okoli zavisla.Budem rada keby sa mi poradilo ta tu zachytit a pokecat stebou.:)

cx600

Maoam: No to viem že dobrý.. No veď uvidím skúsim vďaka. Len ide o to že ja nemám žiadnych kamarátov tu v NR a ani som nikdy skoro nemal a sám na všetko už nezvládam byť a je to hrozné už v poslednej dobe.. Vďaka teda, možno skúsim.

Maoam

hej, psycholog (dobry!) pomoze, ale tu pracu odvedies ty sam na sebe, ale je dobre mat objektivny pohlad cudzej osoby, nezainteresovanej + prekecat potrebne a ako doprovod a opora je psycholog fajn, ale musi byt dobry a musite si sadnut

cx600

Maoam: Ani nevieš akú pravdu si napísal/a, presne na mňa.. Som v tej istej pozícii ako Fero a tak isto som dlhodobo (az privelmi dlhodobo) na všetko sám.. Nebudem to rozpitvávať. Vážne premýšlam nad psychologičkou, pretože takto sa pokračovať nedá.. Ja takto "stojím" už niečo cez rok a vážne mi to prekáža pretože takto sa ďalej vo svojej kariére a vlastne vôbec vo všetkom nedostanem.. Napr. aj môj otec dokáže mať vždy za maličkosť nervy.. A keď to vidím, a SOM ČÍROU NÁHODOU v dobrej nálade, tak som v riti.. To nehovorím o ďalších problémoch ktoré viem iba ja po celé dlhé roky a nemám o nich komu povedať.. Myslíte že by to psychologička zvládla? hm.