Bratislava- co vidiet+cestovanie

Príspevok v téme: Bratislava- co vidiet+cestovanie
Monii

zdravim, chystam sa zaciatkom tyzdna na par dni do BA a dost ma desi, ako budem cestovat :)) mohli by ste mi o tom kus povedat? ako to tam vsetko prebieha a take veci.. cesta elektrickou, aj vlakom.. a tiez kam by som sa mala ist urcite pozriet? a este jedna vec, kolko asi miniem na cestovani pocas troch dni? diky za kazde info :)

nnn

ahoj moni :) .... takže ja som mala tu česť bývať v ba 2 mesiace... nakoľko som tam bola na školení z práce...

Mne sa páčila Ba, sice ju nepoznám celu ale páčil sa mi ten systém mhd jednoducho všade som sa dostala ... len som si sadla na bus a prestupila a už som tam bola.

Ak chceš nakupovať poradím ti aupark euroveu avion.

Ale radila by som ti navštíviť euroveu lebo má krásnu promenádu.. popri dunaju môžeš sa prechádzať dať si vonku drink, lahnúť si tam na bagie to je taký vak na tráve .. a relaxovať.. je to tam pekné :) a je tam aj fontána také námesite to je sučasť eurovei.

Potom by som ti poradila ulicu obchodnú .. Je to nákupná ulica ale i veľmi pekná veľa ludí tam je a hned je aj palac prezidenta tak tam môžeš tiež pozrieť z vonka..to je smerom hore, smerom dole je hned staré mesto.

To ti tiež radím na vštíviť to je asi tak najkrajšia časť v ba.. a krásna je i večer všetci tam žiju sú to tam také malé uličky tenké s barmi fontánami malé námestia... na prechádzky ako stvorené :)...

Potom stánka kde si pozrieš mhd je www.imhd.sk ............imhd.sk......

a je to jednoduché .. treba poznať nejaké ulice a podľa nich sa budeš orientovaať ... zapamätaj si že sav (autobusová stanica) a predstaničné námestie (to je pri vlakovej) tak vždy tam hľadaj smer a potom sa vždy zorientuješ.. a na každej zástavke sú vypísané ulice ako pokračuje po akej ten bus.. tak to si vieš pekne pozrieť že aký smer...

napr. pri autobusovej je blízko eurovea, tam ti idú aj spoje.. je to tuším zástavka wustenrot alebo tuším zastavka po wustenrod ...

Ak zo železničnej stanice.. pôjdeš kusok tam od tiaľ byt imal ísť spoj do auparku tuším zo stanice ak zijdeš ten podchod trocha do prava a tam vyššie tá ulička. tak odtiaľ si pozri bus.

A obchodná ulica tak to je bus so zástavkou Kollarovo námestie.. pôjdeš cez celú ulicu na konci zabočíš do lava smerom dole tam bude teranova a potom pôjdeš stále dole a tam už uvidíš tržnicu (nie som si tým istá) a tam začína staré mesto...

tak dufam že budeš mať pekný víkend

lost

beskyd

ma bohuzial pravdu :D

Monii
ale fakt to skus :) BA je specificka, nie je to vyslovene skarede mesto, ale rozhodne to nie je mesto pekne.. proste post komunisticke ;)

a potom nabuduce skus Wien, alebo hoci aj brno a uvidis, aky je svet krasny :P :)

Monii

fuha.. budem fakt rada ak to zvladnem bez nejakej ujmy :D a este by ste mi vedeli poradit nejake stranku, kde su rozpisane spoje po BA? ak taka existuje :))

Bratislava79

Tak centrum je hlavne plné turistov, nedeste ju :D a je tu čo pozerat len my domáci to uz tak nevnimame. Zozen si výtlačok nejakého turistického sprievodcu a vyber si čo chces vidieť, lebo je tu toho ozaj dosť. Neviem čo konkrétne ťa zaujíma. Slavin, Hrad, historické centrum, muzea, galérie. Je fakt že je to tu drahé, odporúčam nakúpiť si jedlo v potravinách a nechodit po restikach, určite nie v centre.

flegma

hmm, zadara, tak to neviem, ci nieco take je :) ale zvacsa ide o symbolicke vstupne, do par eur...
no z historie, stara radnica s muzeom, v michalskej vezi je zas muzeum zbrani, slovenske narodne muzeum...
z bratislavskeho hradu mas vyhlad... ak sa chces pozriet z Ufa nad novym mostom, tam sa plati tusim 6,50...
bezne veci - promenada od eurovea smer stare mesto, to mas hned aj s obchodnym centrom, Hviezdoslavove namestie, Hlavne namestie
momentalne ma viac nenapada, to ta neskora nocna hodina :)

Monii

no pre mna je dost velka :) troska by som aj historiu chcela pozret, take tie bezne veci.. a nejaka galeria, popripade muzeum, kde je vstup zadara? :) no snad to prezijem :P

flegma

no zalezi podla toho, o co mas zaujem, ci historia, kultura, obchody... a kde budes byvat...skor si myslim, ze postacia listky a zvysok peso, BA je mala a ako napisal beskyd (mimochodom, velmi trefne :D), niet tu co obdivovat...