Masirovanie doma

lost

a uz ma to nebavi tankovat u nas za tak vela.. asi si kupim garaz (kedze mam len byt a pivnicu nie) a kupim si vela vela bandasiek :D a skocim naschval nie do AT, ale do HU a poslem blociky Slotovi..
lebo ma uz seru a to nemam najazd 5 km mesacne, ze by zo mna stat nic nemal..

lost

mate, aj benzin sa dani 2-3x

mas tam hypoteticky 75c cenu benzinu
75c dan z PHM
na toto cele 20% DPH

a potom este zo zisku plati predajca 23% (po novom od 2013) dan zo zisku..

sranda co?

proste zdanenie dane, to je ako keby pridem a priznam ze som zarobil 5000eur za rok 2012,, a oni mi daju ze "OK" zaplatis dan zo zisku 1000 EUR a na to este 200 EUR DPH na dan zo zisku :D

psycho

a co za to dostanem?

ze toot ludia toleruju, hovorim, planeta opic.. ale ved koniec je blizko..

lost

kludne tam napisem aj objem hovna za rok :)

to je dobre predsavzatie mimochodom, na rok 2013

a potom im z lutosti zaplatim dan za hnojivo napr..

a mam dalsi dovod sa napchavat, kludne im tam pribalim aj vzorku :D

len potom chudak uctovnik :D

mate59

lost - banka napr. v ČR ťa zdaní, mimochodom je tam len 15% zrážková daň a nakoľko je zákon o zamedzení dvojitého zdanenia, tak tu sa len uvedie v DP a nič sa neplatí.Veľý brat chce mať absolútny prehľad,ale som zvedavý, koľko ľudí to skutočne prizná.

lost

uz fakt chyba len cip, co bude pocitat kolko krat sa nadychnem, kolko krat niekoho pozravim a uz aj to bude zdanene, pretoze je to "luxus" a da sa bez toho zit..

ved clovek vydrzi nedychat, tak naco dycha? luxus!

mate59

Ovecka - presne tak, stačí jeden,ľudia si závidia a k tomu tovaru asi tak,
lebo štát chce z národa vymačkať a zdanit úplne všetko.Ak si napr. uložíš do zahraničia peniaze, v dan.priznaní chce štát vediet, kolko úrokov si dostal a malo by sa to uviesť.

0vecka

2 lulu22 nie vsetci... ale staci ak sa najde jeden a je to :) ... inak celkovo je to nehoraznost ... lebo co taky stat ma pravo aby si dvaja ludia nemohli vymenit tovar alebo sluzby?

lulu22

no tak ja chodím k takému masérovi už asi 3/4 roka :D je to môj prabratranec, rozmýšľal aj nad tým, urobiť si živnosť na to,ale chuť ho prechádza, keď stále zvyšujú tým živnostníkom odvody, nakoľko toľko by toho teda moc potom za mesiac nezarobil... musím povedať, že je úžasný masér, len škoda, že v našom malom meste ich je tak veľa, konkurencia vysoká..
takže nie všetci Slováci sú bonzáci : )