Bolest prevaho semennika

marosSK

ahoj,uz ma to bolest dost presla,skoro nic necitim.Prvy rok som posilnoval len s jednoruckami,brusaky,a pod. neskor som zacalk s velkymi cinkami takze s valkymi vahami posilnujem asi pol roka.Dakujem ze ste sa ozvali dufam ze to prejde uplne

Giuseppe

Zdravim,
mlady muz, co tak nabehnut zajtra k lekarovi? ak to neprestane boliet do rana. Zatial si skus na to cez slipy prilozit, lad na cca 15 minut,15 minut pauza, tak to striedaj, ci to neprestane boliet a semenniyk si podlao nejakym zrolovanym trickom , uterakom, aby neviseli.

Matej

to mi chceš povedať, že cvičíš od 13 rokov normálne seriózne posilňovňa?..

ja si myslím, že by si si mal dať trošku pohov chlape lebo sa v 30tke nepostavíš.. ale musím povedať, že sa to stalo aj mne.. a chodím len do posilky iné športy nerobím.. čiže bude to určite tým.. na tvojom mieste by som si dal pauzu.. aspoň s posilňovaním.. to je fajn, že ťa to baví ale fakt na posilňovanie máš ešte čas.. kopec vrcholových kulturistov začalo cvičiť až po 25ke.. všetkým ďalším športom sa venuj.. ale toto by som na tvojom mieste vynechal.. a to nehovorím o tom, že zrejme sa ti už výrazne spomalil aj rast..

a keď budeš takýmto myslím si až prehnaným spôsobom zaťažovať kĺby tak budeš mať dosť problémy v budúcnosti a nie len so semenníkom.. ale čo sa toho týka tak tá bolesť ťa prejde nemusíš sa báť..

marosSK

cvicim lebo ma to bavi,vzdy som mal blizko k sportu.Nechapen preco ma to zacalo bolet,2dni pred tym som necvicil ale predchadzajuci den som bol cely den na ihrisku asi 4hod som hral futbal,florbal,tenis a zrazu toto.Neviete z coho by to malo byt ?Dost sa bojim ...
PS:cvivim s dost velkymi vahami (mrtvy tah 90kg),vazim 74kg,cvicim okolo 2rokov ziadne problemi okrem bolesti kolien ale to mam skor z futbalu

Matej

Ťažké váhy sú relatívny pojem pre chalana čo má 15 rokov.. čo sú podľa teba ťažké váhy?.. ideálne je v 15tich cvičiť len s vlastnou váhou.. a pokiaľ by cvičil len s ňou tak by ho nebolel semenník..

sorrento

Bezna bolest u silových sportovcov.
Mna to občas pobolieva už 50 rokov.
Lekari nenasli nič, ziadnu hrcku, ani pri sono nič. Ked má to bolí, streknem si sprej ELMETACIN (100ml) v predaji.
A jeto. Ad HOnore Jesus.