Dukanova dieta?

Súvisiaci obsah

amlody

nathalia
supeeer tak zase nas je viac a pojde nam to hned lepsie :)no ja by som aspon 8 kg rada dala dole, ale budem vdacna ja za 5 :) ale budem makat aby bolo 10 a boli sme krasne :)
tak od zajtra do toho, drzim palce a pri najmensich pochybnostiach, ver ze to zvladnes, nie si v tom sama :)

nathalia09

ahojte,
tak ja som chcela začať od pondelka,ale moj manžel bol doma tak som nechcela robiť nervy,ale už od zajtra idem do toho s vami,velmi sa teším,a nemožem sa dočkat.Vy kolko chcete zhodiť???ja chcem 10kg.

amlody

no takze zdravim po naaaarocnej nocnej...pridem do roboty a na stole dezert Tatiana, moj naj, takze o tristvrte na 1 padli za obet 2 bombony :( a k tomu asi 3 cukriky, nie je sa cim chvalit, ale tak lepsie ako 3 krajce chleba :D o 5 rano volala kolegyna, ze sa zdrzi ci za nu potiahnem do 10, takze som utekala do bufetu kupit nieco na ranajky, jedna activia a acidko, nakoniec som prisla o pol 12 domov a zeleninovy salat so syrom a ficim este stale, ale cvicit dnes nebudem urcite :)
tobian super den mas za sebou a bez prehreskov, ja som ani prvy nevydrazala poctivo, sa mam co od teba ucit :) moja dieta trva 68 dni, na nete o nej moc nenajdes, aj ja som hladala a nakoniec som si musela knihu objednat, tak uvidime :)aj sa vazis??

Ivka1

Tobian,

veľkú časť môjho jedálnička tvorili kuracie al. morčacie prsia (stehná mi nechutia, hov. mäso tiež nie), šunka Dulano z Lidla s 96% mäsa, ktorú veľmi odporúčam, občas Losos alebo filé z tresky. Mäso som si zvyčajne len udusila na vode, urobila guláš, môžte si urobiť aj sviečkovú a pod. alebo som ho zapiekla v rúre s olomouckými syrečkami, cibuľou, šampiňónmi a pod. Toto mi veľmi chutí.

Každé ráno jem niečo z ovsených otrúb, zvyčajne kašu, moravské koláče, slané osúchy, pizzu a iné koláče...Všetky recepty nájdeš na internete...

Cez deň si zvyknem dať jogurt alebo tvaroh so sladidlom (každý preferuje iné, ja mám teraz Xylitol a Zero update) a s kávou alebo kakaom, škoricou, arómou alebo možno použiť aj šumienku Bolero. Teraz pijem + 2x denne instantnú kávu so sladidlom a s NT mliekom ako spestrenie a chutí mi.

Pokiaľ mi váha nestála, tak som jedla aj tolerované potraviny (t.j. škrob, puding, suš. mlieko a pod.). Zvykla som si urobiť poobede palacinky s domácou nutelou, príp. tvarohom. Do koláčov možno pridať napr. aj Goji, ako tolerovanú potravinu.

Na večeru som zvyčajne jedla buď cottage, ham and eggs, šunku, mäso z obeda.
Cez BZ dni si môžte robiť rôzne polievky (brokolicová, karfiolová, z tekvice Hokkaido, cukinová, zeleninová, šampiňónová,...)
Samozrejme cez BZ dni som si robila aj zeleninové šaláty alebo pridávala zeleninu do varených jedál (napr. morčací guláš)..

Toto som jedla ja, ale existuje oveľa väčšie množstvo možností, čo jesť. Ja som však vybrala to, čo mi najviac chutilo a čo som jedla zvyčajne.

Odporúčam vyhľadať si na internete fórum o dukanovej diéte, cez ktoré si baby píšu a radia si. Chodím tam aj ja a určite mi to pomohlo a doteraz pomáha, keď si môžem prečítať, ako sú na tom ostatní.

tobian

amlody
aha tak o tejto diete co spominas som este nepocula,ale vyzera dobre,a kolko trva?skusala som to najst na nete,ale ziadny rozpis som nenasla,mozno niekedy by som sa na nu presunula.
Dufam,ze to na tej nocnej vydrzis prosim ta mna drzi nad vodou prave aj to ze si mozeme navzajom popisat a porovnat,tak to prosim nevzdaj :-)
Ja som to dnes zvladla a som tomu rada,az na to ze na veceru som si nedala masko,nejako mi moc neslo na chut,ale dala som si acidko a cottage chesse
tak zajtra som zvedava co napises,ale dufam ze len dobre,vela stastia ahoj

amlody

tobian
super, ide ti to pekne, ja som raz tiez zacinala s Dukanovou,ale mne ta zelenina proste strasne chyba, ja musim aspon nieco k tym bielkovinam mat...teraz drzim 17 dnovu, su to 4 fázy po 17 dni, prvych 17 dni jem iba bielkoviny so zeleninou, dalsích 17 dni striedam bielkovinový den s dnom, kedy k bielkovinam mozem pridat urcite mnozstvo ryze a zemiakov a potom je dalsich 17 udrziavaci a uz ani neviem ako je to dalej :)je to podla mna ako Dukanova len mozem zeleninu :) tak som zvedava co z toho bude :D

amlody

no tak kocky, ja dnes teda este nie je koniec dna v pohode, obed kuracie prsia s cuketou, rajcinami, takze mnamka a na vecer neviem...idem do roboty a neviem ci ma v nocnej nechyti zracia mania, toho sa ja najviac bojim u mna totiz kazda diet stroskota na nocnej...ale budem sa snazit, uz len preto aby som vam sem zajtra napisala, ze som to zmakla a zvladneme to aj dalej

tobian

amlody
tak ako drzis sa?Ja zatial ano,ale ja zeleninku nejem teraz aspon take 3-4dni,teraz ciste len bielkoviny,tak neviem snad idem spravne.
Ja som si dnes rano dala tvrdy syr-Cleopatra a 2syrokremy,neskor cottage chesse potom na obed 2vajicka na tvrdo a tvrdy syr a sunka neskor pohar mlieka a na veceru si urobim karacie prsia na suchej panvicke len tak,hadam mi to postaci pri najhorsom si dam este mlieko
Tak neviem snad to nejako dotiahnem do stvrtka a piatok si uz dam aj zeleninku,daj vediet ako si sa drzala,pekny den :-)