Manželstvo

Príspevok v téme: Manželstvo
miselka007

Ahojte, mám takú jednu otázočku a neviem či mi budete vedieť poradiť z vlastnej skúsenosti alebo zo života.
Jedná sa o to, že mám priateľa s ktorým sa veľmi milujeme a chceli by sme sa vziať. Lenže je tu taký problém že on už bol raz ženatý a je rozvedený. Ja som ešte stále slobodná. Veľmi by som chcela svatbu v kostole ale už to nie je asu možné. Preto sa chcem opýtať či sa to nedá nejak zrušiť to jeho predchádzajúce manželstvo aby nam povolili svatbu v kostole. Je to nejak možné aby mal to povolenie? Ja viem že sa môžme vziať aj na úrade ale kostol je predsa kostol.
Ja si ho ale aj tak vezmem, aj keď to bude na úrade, len som sa chcela teda spýtať či sa to nejak dá alebo nie.

Veľmi pekne vám ďakujem

doubledog

poznam dost zien, ktorych sen to nie je a ani nebol, ale ok.
ja ku kostolom nemam pozitivny vztah, pridu mi take chladne a nekomfortne, tak preto sa pytam.
na urade je to podla mna ovela prijemnejsie.

miselka007

sme obaja katolici, nikto nie je evanjelik.. a ked sme katolici tak nas nemozu zosobasit evanjelici? take sa neda? mozno by boli zhovievavejsi, ja neviem, to ma len tak napadlo..

doubledog tak ako kazda zena tak aj ja snivam o svatbe v kostole, tak preto. Si myslim ze je to sen kazdej zeny mat krasnu svatbu v kostole, tak preto chcem.
Ale ked sa to jednoducho nebude dat, tak sa samozrejme nezruti svet a vezmeme sa na urade :)

winki

hm myslím, že tieto veci sa v katolíckej cirkvi riešia cez vatikán a pápeža. Neviem, či ste obaja toho istého vierovyznania. Ak je niekto z rodiny evanjelik....skúste sa opýtať tam, oni bývajú prístupnejší.

miselka007

wreck velmi pekne ti dakujem za taky dlhy clanok. urcite si mi pomohol a kuknem si to niekde na nete urcite... dakujem este raz :)

doubledog

a ak mal prvy sobas len obciansky, nie krestansky, tak nie je vlastne zosobaseny a nic jeho druhemu sobasu uz nestoji v ceste?

a inak suhlasim, v pripade neprekonatelneho odporu cirkvi pomoze vacsi obnos penazi. :)

wreck

miselka007, vola sa to anulacia manzelstva (nie je to rozvod) a su na to presne stanovene podmienky, za ktorych je mozne to spachat. je ich prilis vela, nechcem to sem pisat, ked sa dostanes k volnemu netu, tak to najdes na www.rozvod-rozchod.sk

myslim si, ze je na to v jeho pripade uz trosku neskoro. tieto veci by vysli najavo ovela skor a nebol by nutny rozvod. :(

ked trvas na kostole a aj to beries vazne a nielen ako folklor (v zasade nemam nic ani proti jednemu ani druhemu), skoc do kostola kde sa chces nechat oddat a porad sa podla tvojej konkretnej situacie priamo tam.

existuje taka sranda ze cic - codex iuris canonici (kodex kanonickeho prava), kde su uvedene podmienky, za akych ta v katolickom kostole oddaju. moze sa to lisit podla miesta podla toho, ci narazis na ludskeho, chapajuceho knaza alebo na nejakeho ultrasektara. :)

povedal by som, ze v zasade by ti to nemali dovolit, lebo podla ich rozpravkoveho myslienkoveho systemu je tvoj drahy stale zosobaseny a uz sa na tom nikdy neda nic zmenit, a tak by mu druhy sobas s inou zenou nepovolili. vraj to boh tak chce.

myslim si ale, a urcite nie nepravom, ze ked si pripravis objemnejsi meštek, plny ligotaveho kovu, najde sa niekto ochotny oddat ta aj napriek vsetkym nepriaznivim okolnostiam. :)

miselka007

alibi este nie, zatial som nebola este za knazom... mali sme tu take temu v praci a preto ma to napadlo... ale urcite sa pojdem na to spytat aj tam..