Vysporiadanie majetku po rozvode

Príspevok v téme: Vysporiadanie majetku po rozvode
trojka333

Prosím vás o skúsenosti alebo rady, ako postupovať pri delení majetku po rozvode a kde vlastne začať. Mám už po rozvode, ale neviem sa priložiť k tomu aby som dala na papier tieto veci, neviem čoho sa držať a podľa čoho ísť. Poradí niekto kto má za sebou rozvod a následne už aj deľbu majetku?? Komu čo má patriť, aká hodnota majetku sa počíta...či cena pri kúpe, alebo aká je taraz a podobne, na čo nezabudnúť. Jednoducho neviem si nájsť systém. Kto mi poradí? Ďakujem

rozaa

Vidieť že sa chcete s exmanželom dohodnúť a nechcete do toho zaťahovať súd. Ale môžete sa s exmanželom dohodnúť aj tak že požiadate o rozdelenie majetku súd, ak je delenie zložité. V každom prípade, či sa na rozdelení dohodnete ale rozhodne súd, musíte urobiť súpis majetku, zvlášť hnuteľné a zvlášť nehnuteľné veci. V občianskom zákonníku tuším v paragrafoch 143 až 151 je delenie majetku upravené.
Je tu veľa článkov s touto tematikou. Ale ak by to nebolo príliš drahé nebolo by na škodu požiadať o pomoc právnika.

mate59

najjednoduchšie je sa dohodnut s bývalým a majetok si rozdelit,ak ste ho získali spoločne,aj peniaze a ak máte byt tak sa vyplatit,alebo predat a peniaze si rozdelit.