Pes: ano alebo nie?

Príspevok v téme: Pes: ano alebo nie?
TinaM

Ahojte,
rada by som si precitala nejake vase nazory na to, ci mat alebo nemat psika. Viem o vsetkych negativach, ktore pes ma (obmedzovanie, neuveritelna zodpovednost...), no napriek tomu stale premyslam o tom, ze by som do toho sla. Mam 23 rokov, idem do posledneho rocnika na VS, moj priatel (byvame spolu v byte) je takmer kazdy tyzden na sluzobnej ceste mimo SR ( aj ked len na par dni, cez vikendy je vzdy doma). Pred par tyzdnami sme pochovali nasho labradora-byval vsak prevazne u priatelovych rodicov, takze to sa neda porovnavat. Teraz ma vsak trapi otazka: je normalne a spravne vyplnat si psom volne chvile a nachadzat v nom stastie dna? Neviem, ci mi rozumiete, kazdopadne budem rada, ak sa niekto vyjadri.

0vecka

2 lost psy len tak lahko nevyhynu ale ked si nejakeho kupis tak tym zvysujes ich pocet... si predstav ze by si bol zatvoreny niekde s nejakymi bytostami ktorym by si nerozumel a nemal by si inych ludi okolo seba a vystat sa mozes len dvakrat do dna a nemozes si zasexovat ... a pravdepodobne nikdy nebudes mat deti... to je fakt super zivot

lost

0vecka

no to mas relativne :D

je tyranie ak chovas sliepky? a este ich aj seknes pre maso?
zajace?
ryby?

...

psa slachtili na to, cize podla mna je jeho prirodzene prostredie medzi ludmi, samozrejme zalezi od plemena.. nemozem rozpravat za kazde, ale pudel by v prirode neprezil, ani pol roka..

a su vtaky napriklad, ktore by neprezili ani pol dna na slobode...

a co s nimi teraz? nechat tie plemena vyhynut? alebo ich zacat slachtit na volnu pohyb v prirode? nebolo by to tiez tyranie? :D

netvrdim ze nemas pravdu, tiez je to divny pocit ked mi doma pobehuje zviera, co by podla mna malo byt v prirode.. ale to nie je take jednoduche ako to vyzera..

TinaM

Ano, kolie su vraj naozaj inteligentne, radi sa ucia, len sa im naozaj treba venovat, aby si vybili energiu a nerobili zlobu :)

TinaM

zvazovali sme border koliu. Viem, asi mi poviete, ze je to strasne zivy pes, ktory ma vela energie..aj s tym ratam a tiez to este prehodnocujeme.