Zenati muzi, vyjadrite sa k tomu?

lost

Mna skor zaujima - otazka na zeny, ci vam vadi skor to, ze si musite prebrat meno od vasho buduceho muza (namiesto nechania si mena vasich rodicov), ako to, ze mate k priezvisku priponu OVÁ...

pipidlhapanc

Podľa mňa by sme to tu konečne mali ovládnuť a nazývať deti po matke, a muži nech si buď meno nechaju, alebo nech si dajú manzelkine. Ha.

vebe

Ja teda zijem uz vyse 20 rokov v manzelstve, zatial som pravdu povediac nemala cas riesit, ze ci je pre mna problem ze mame v nasej rodine jedno priezvisko a ze to bolo po manzelovi, nejak mi to proste nepride a nikdy neprislo ako problem a to tiez niesom ani sliepka, ani z dediny a nemala by som problem sa sama uzivit a este som nestihla riesit ani to, ci som majetkovo vydajom k niecomu prisla. Zmenou mena som neprisla ani o kusok svojej osobnosti. Ale dobre, moja vec.
Mna len tak zo zvedavosti zaujima, ze ked je zvyk z davnej doby, ak ma dieta meno po otcovi, tak ake ma mat vlastne meno, aby to bolo s touto dobou? Ved 1/2 genetickeho materialu ma po mame a 1/2 po otcovi- ma potom meno po mame, ci obidve mena? Ako vcelku ma to zaujima.

one question

ak sa raz vydam, tak si muzovo priezvisko pripojim k mojmu (lebo sa mi paci, chcem si ho nechat). a ak sa mi muzovo priezvisko nebude pacit, tak si ho nedam vobec

hana58

podla mna je to pekne,ak si moze zena vziat muzove priezvisko..ja by som si urcite vzala...aj ked su medzi nami feministky,ale pre 95% ludi je to samozrejmost a prirozdena vec...a to nie som chuderka z dediny :)