Dready - ako sa to robi a tak...

Príspevok v téme: Dready - ako sa to robi a tak...
janulienocka

ako sa robia dredy, z akych vlasov sa daju urobit, a co s nimi potom, ked ich uz nebudem chciet? ostrihat, alebo sa daju aj nejako rozpliest? ako sa starate o dredy? ja mam velmi jemnucke vlasy a nic mi na nich nedrzi. chcem si dat dready, len neviem, ci to pojde a ci mi to bude drzat.. a ako sa robia take dready? robi dready niekto v okoli nitry?

zero 326

ja som v štádiu , kedy mám len 15 cm vlasy no chcem si ich nechať narásť a spraviť dredy. viete mi poradiť aká je taká optimálna dĺžka na výrobu dredov ?

SandraDreads

dredy mam už skoro rok, a držia mi stale :-) tak ako mi rastu vlasy, tak sa mi aj samo dotvaraju dredy :-) starat sa o nich staram tak jak o normalne vlasy, umyvam si ich podla potreby.. a ak nevieš kde robia dredy, skus zajst do nejakeho kadernictva, tam by to mali vedieť..:-) alebo ak maš šikovnych kamošov, tak popros ich

Mima003

Takže ako sa robia dredy ? V skratke sú to iba zmotané vlasy a preháčkované .Pohľadaj na internete , dredy sa dajú urobiť zo všetkých tyúov vlasov aj keď treba uznať že z jemnejších to ide tahšie . Keď ich už nebudeš chcieť sú dve možnosti buď ostrihať alebo rozčesať . O dredy sa starám tak ako o normálne vlasy :) umývam ich a aj preháčkujem . A dredy netuším či robí niektov okolí Nitry no podľa mňa určite áno .

vaci66

Zdravim, tak ja by somsa tiez rad spytal.. .. tiez by som si chcel dat spravit dredy... len newm nemam sajnu ake dlhe by som ich mal.. o kolko mi to asi priblizne skrati vlasy? ked teraz dlzka mojich vlasov je max 25cm mozno 30cm... viete mi niekto povedat ci mam este vyckat nejaky ten cas aby mi to este trosku viac dorastlo alebo uz by sa to mohla dat aj spravit.. diki moc :)

SunNi

Hahahah, prepáčte ale na niektorých reakciách som sa celkom dobre pobavila. Mám dredy už nejakú tú dobu, sú tak čisté ako vlasy hocikoho iného, kto sa o ne stará. Nikdy som vši ani nič podobné nemala. Tak ako sa vši dostanú ľuďom do normálnych vlasov, je možné, že sa dostanú aj do dredov, v tom sa nehádam. Je potrebné dredy pravidelne umývať, trvá to síce dlhšie ako pri normálnych vlasoch, rovnako aj schnutie trvá nejakých tých pár hodín, ale vždy sa dá pomôcť fénom. Ak sa majiteľ o svoje dredy stará, pravidelne umýva, prehačkuváva a nosí ich upravené, nie je dôvod aby si okolie myslelo, že je to "nechutné", "špinavé" , "mastné" . Ja konkrétne mám len pozitívne ohlasy, ľudia si ich chcú často chytiť a sami bývajú prekvapení, že si nemysleli, že to je tak čisté. Avšak ak má niekto iný názor - pardón, volá sa do predsudky, tak nech ich má, s tým ja nič nespravím ;-)
Vrátim sa však k otázke, dredy sa dajú spraviť s akýchkoľvek vlasov, avšak ak ich máš veľmi jemné odporúčam pridať kanekalon, aby mali akú takú hrúbku a takisto, aby si nemala na celej hlave 5 dredov :) Umývaš si ich podľa potreby, ako normálne vlasy, už som písala, je to časovo náročnejšie, šampón je potrebné dôkladne vyzmývať. Tak ako aj o vlasy aj o dredy sa treba starať a teda ich prehačkuvávať, aby boli upravené a pevné.
Samozrejme, dajú sa rozčesať, chce to pevné nervy a veľa času.
A čo sa týka výroby dredov, mnohé videá nájdeš aj na youtube, stačí ti háčik na hačkovanie a hrebeň. Ak si však na to netrúfaš sama, zájdi do salónu, prípadne robimdredy@gmail.com

Pekný deň :)

aduska10

No ja by som to tiez chcela vyskusat, ale mam obavy ked citam takejto rôzne komentare, ale paci sa mi to, len fakt neviem ci sa to da rozpliect, umyt alebo co

mnus

zdravím ja som mala dred jeden, ale nebol robeny ani profesionalne len zmochlane vlasy vo forme dredu,ale ked som sa ho chcela zbavit priatel mi pomahal rozcesavat vechcite vediet aky bordel ale ja som si farbila vlasy a všetko sa mi zachytavalo mozno keby bol pevnejsi tak nie neviem ale potom by som ho nerozcesavala za to to nestoji

Blondula

ja osobne by som to na hlave nechcela ani za svet...ale na inom cloveku sa mi to paci :D v Spanielsku som to videla casto na krasnych opalenych muzoch :P

smejo

Veď dredy sú veľmi pekné a človeka odlišujú od davu:)... a nechápem prečo by sa v nich ľudia mali mať hneď špinu a blchy(alebo podobné tvory)... veď sa dajú normálne umývať... síce je to o ničo ťažšie ale dá sa to normálne:D a nie len raz za mesiac.. normálne pravidelne:D