Vegetarianstvo

Jefitto

Ano vo velkochovoch, my sa však bavime o doma chovanom prasati a klobasok a jaternic z neho. Čo sa tyka cholesterolu, tak ti mi nepride na um nič ine, ako sa mu vysmiať. Prečo? Lebo dokym sa ľudia hybali, nikto so žiadnym cholesterolom problem nemal. Až teraz keď všetci sedia v robote za kompami a prirodu vidia asi cestou domov spoza skla auta, nuž potom je tu cholesterol. Ja sa hybem až priliš, som turista jak repa a teda mi cholesterol može lizať zvony. Tuk je jedovaty? No to som ešte nepočul. Tuk je zaklad. Teda ak nechcete vyzerať ako anorektičky a to ja nechcem.

A čo sa týka tých vaších neškodných rastlín, tak si fakt myslíte, že nejaká burina, ktorá prežila 5 pesticidov za svoj rast je naozaj až taka zdrava? Tak to sa z toho rychlo zobuďte

Jefitto

Ano vo velkochovoch, my sa však bavime o doma chovanom prasati a klobasok a jaternic z neho. Čo sa tyka cholesterolu, tak ti mi nepride na um nič ine, ako sa mu vysmiať. Prečo? Lebo dokym sa ľudia hybali, nikto so žiadnym cholesterolom problem nemal. Až teraz keď všetci sedia v robote za kompami a prirodu vidia asi cestou domov spoza skla auta, nuž potom je tu cholesterol. Ja sa hybem až priliš, som turista jak repa a teda mi cholesterol može lizať zvony. Tuk je jedovaty? No to som ešte nepočul. Tuk je zaklad. Teda ak nechcete vyzerať ako anorektičky a to ja nechcem.

A čo sa týka tých vaších neškodných rastlín, tak si fakt myslíte, že nejaká burina, ktorá prežila 5 pesticidov za svoj rast je naozaj až taka zdrava? Tak to sa z toho rychlo zobuďte

GoFruit

maso robi nezdravim viacero veci ako cholesterol nasytene mastne kyseleny nadbytok bielkovin ktore musi telo len velmi tazko vylucovat mocom dalej kyselina mocova ktoru v tele vytvara dalej toxiny zo stravy zvierat. dnes su vo velkochovoch krmene vselicim len nie svojou povodnou stravou. napr sojou ktora je gmo dalej masom a kostami z utratenych zvierat o.i. kravy sa tak stali kanibalmi. dalej su to hormony a atb.
ked si vychovas vlastne na dvore jasne ze ta cast o velkochovoch neplati

kikusssik

Jefitto
hrôza, keď nevieš, čo mäso robí nezdravou potravinou, čo rastliny neobsahujú.
také, že tuk a cholesterol, ti asi veľa nehovorí, čo?
keby si si to preštudoval/a, tak by si sa to nemusel/a pýtať.

Jefitto

Tak mi teda povedzte vy dve premudrele, čo je teda na tom mäsa take nezdrave, čo rastliny neobsahuju... glykogen? Ten obsahuje telo každeho človeka. Tvori sa v pečeni. Alebo čo? Priečne pruhovane svaly? Uznavam, že tie hnusne stare plesnive mäsa, čo sa predavaju v lidli vo vakuovom obale, tak tie ano... presytene antibiotikami a neviem čim. Určite je ešte aj od hovien daneho živočicha. Ale toto, čo môj dedo chodiť udiť a keď robi zabijačku... tam neni nič zle, lebo je to domace...

Takže čakam na odpoveď, ešte raz: Čo je teda na tom mäsa take nezdrave???

kikusssik

Jefitto
tak to už nie je môj problém, že si lenivý/á
máš tam dôkazy od uznávaních doktorov, nie sú to žiadny šarlatáni
ale tak presviedčať ťa nebudem

Monitaaa

hanna
uplne s tebou suhlasim. Zhrniem to par vetami, ludske telo rastlinnou stravou netrpi, pretože je na to prisposobene a to, ze sa z ludi stali vsezravci je uz o inom... To či niekomu budu chybat určite zlozky potravy, nie je o mase, ale o pestrej strave. Boli by ste prekvapeni, ze nedostatkom trpia skor vsezravci, pretoze často zabudaju na zeleninu, ovocie, strukoviny... Nejdem sa rozpisovat, lebo viem, ze to aj tak nema zmysel, takze kto sa odhodlal prajem dobry start do zdraveho zivota a kto nie, nech dalej presviedča, ake je maso zdrave :D