Lieky psovi?

Príspevok v téme: Lieky psovi?
Voso

Čaute, mám 6 ročného psa, orech vytiahnutý z dediny, nikdy mu nič nebolo, stačilo raz ročne odčerviť a očkovať a to bolo všetko. Teraz cez víkend začal kašľať a neprestávalo to, tak som teda zbehol k veterinárke, čo s tým, myslel som si, že ho niečo drhne, nevedel som si to vysvetliť. Povedala, že má zvýšenú teplotu a zapálené hrdlo. Tak mi dala do ruky ANTIBIOTIKÁ.

Teraz k môjmu problému. Vždy som bol v tom, že môj pes je terminátor, že sa mu nikdy nič nestane a podobne a teraz zrazu doň mám ládovať antibiotiká a tabletky proti kašľu? Že dostal chrípku?

Nevyhrabe sa z toho sám? Je mi divné strkať do môjho psa tabletky. Za celých 6 rokov, čo ho mám ma to ani nenapadlo. Teda ostatný čo majú psov, ich dopujú jedna radosť. Ale ja som tomu nikdy nechápal. Poväčšine sa aj tak jednalo o čistokrvných psov, čo sú alergický na neviem aké somariny, od výmyslu sveta. Ale môj orech?

Príde mi to, ako keby som do prírody išiel pchať chémiu. Aj som mu to chcel dať, no neprišlo mi to prirodzené, nedokázal som to :) Ako keby som teraz zobral nožík a išiel si len tak prepichnúť gumu na aute.

Mám mu to fakt dať? Ako keby som mu krivdil, alebo čo. Taký čistý organizmus nepoškodený dymom, alkoholom.. a teraz zrazu tabletka v ňom? No..kŕmim ho granulami, už to samo o sebe je zlé, no tabletky?

Mám ich tu na stole, no nechcem mu ich dať. Čo keď sa s tým spustí lavína problémov? Ja neviem, alergie, časté choroby, kožné problémy a neviem, čo ešte. Veď je to jeden veľký biznis.

Sám tabletky nejem, ak nemusím.

Čo si o tom myslíte?

Ďakujem za odpovede.

Deria

missNita, nemyslim, ze je to dobry napad, tak experimentovat. Ak raz zacnes davat AB, treba ich skutocne davat pravidelne a vsetky, ako bolo naordinovane, az do konca, lebo na dalsi raz, ked by psik vaznejsie ochorel, by mu nemuseli zabrat. Ja sa snazim toho vela zvladnut bez liekov, mam tiez vynikajucu homeopatku pre zvierata, uz nam tiez par krat pomohla ale povedala mi, ze niekedy su AB potrebne.

Deria

Voso, ja som mala vzdy oriesky a tiez sa snazim antibiotika a vobec lieky obist, ak je to len mozne. Ale niekedy sa to neda. Ak je tam nejaky zapal, tak sa z toho havo tazko sam vyhrabe. Takze by som neriskovala! Hlavne, nedavaj mu ich nalacno! Co ma stve, ze veterinari vedia rychlo naordinovat AB ale ziadny ti nepovie, ze AB ako aj odcervenie nici crevnu floru, takze vzdy je potom potrebne ju nejakymi probiotikami obnovit. Takze vidis, ze aj oriesky byvaju chore a nezabudaj, ze tie umeliny-granule kedysi neexistovali a psi boli zdravsi ako dnes. Ja veru granulami ani konzervami nekrmim.

missNita

Nech užije 1-2 tabletky (nie naraz!)nech sa organizmus trochu naštartuje, potom vytiahni prírodnú medecínu - také veci čo zvykneš brať na chrípku-pravdepodobne nie vždy antibiotika. Hlavne zabezpeč 24 hodin vkuse prístup k čistej vode.Skús aj odvary z nejakych bylin, v podstate čaje ale nechcela som to tak napísať =D jednoducho liečbu starých mám, len nie v takých dávkach ako pre človeka. Ak prírodná liečba nebude posobiť, potom pokračuj v začatých antibiotikach. Orechy maju silnu imunitu, treba ju teraz len niečim podporiť. To, že je orech, neni pravidlo že nemože byť sem tam chorý.