Načo platiť zdravotné poistenie?

Príspevok v téme: Načo platiť zdravotné poistenie?
HUlina

Na čo platíme zdravotné poistenie, ak po každej návšteve zubára platíme horibilné sumy? Napriek tomu, že chodíme pravidelne na preventívne kontroly, jedna (biela) výplň ma stála 28€, ošetrenie a plombovanie koreňa 86€, rezanie ďasna pre zub múdrosti 150€. Mám pri deti, našťastie nie veľmi chorlavé, ale zubár vždy nájde niečo, čo treba opraviť. Ak moja výplata ide len na zubára, potom čo budeme jesť celý mesiac? Platíme aj nájomné a energie, a potom sme nejedli ešte ani mastný chlieb... Aký je váš názor?

Kinga31

Dnes som bola na kontrole u očiara. Len za to, že som prekrošila prah jeho ordinácie som zadvakala 2 eurá. Keď som povedala, že by som chcela nové okuliare, lebo súčasné sú slabé, mi sestrička povedala, že sa musím znova objednať a za to sa platí 10€. A to ešte som nezaplatila za sklá, za rám...A opäť si musím vybrať ďalší deň dovolenky, lebo ktorý zamestnávateľ vám dnes návštevu a hlavne vysedávanie u lekára toleruje? Nadarmo som objedananá na danú hodinu..., vždy si u lekára svoje odsedím.
Aj ja mám dve, ešte študujúce deti. Vychovávam ich sama, pričom môj príjem je pod celoštátnym priemerom. Deti neflámujú, sú šetrné, šaty nakupejem pre nich v sekonde...Ak to pôjde takto ďalej, tak pomaly nebudeme mať čo jesť, nieže sa zdravo stravovať. Aj naše imputy sú z dovozu, z roka na rok drahšie, ale výrobky nedokážeme predať za reálne ceny, lebo potom zostanú na našom krku, resp. kupujú sa lacnejšie poľské, čínske... Ctení lekári, uvedomte si, že aj my chceme peniaze za naše výkony...

- mira

Je to daň, nazvaná poistenie.
Za neplatenie hrozie sankcie ako za neplatenie daní.

Zubár je prakticky len mechanický opravár skazeného zubu, ktorý ti naviac predpíše nejakú chémiu. Keby mal záujem na vyliečení, upozornil by ťa na chyby, ktoré robíš, a ktoré majú za následok kazenie zubov. Skutočné chyby, nielen výber zubnej kefky a smer čistenia. To nie sú podstatné veci pre zdravie zuba. Podstatná je jeho výživa zvnútra krvou. Kvalita krvi, ktorá je určená kvalitou stravy.

sob rudolf

Netreba dávať zubárovi šancu zarobiť si, veď nemusí mať vždy čo opravovať:). A preventívka je potom lacný špás:)).

llek

Ono so zdravotnym poistenim v nasej krajine je to take zvlastne. Ma niekto z vas zmluvu so svojou zdravotnou poistovnou? Nema, nikto z nas. Keby mal, tak je by tam bolo vymenovane co mu jeho zdravotna poistovna v akom rozsahu a v akom casovom limite garantuje. Pri akej kolvek inej poistke mate zmluvu, na ktoru sa moze jedna aj druha strana odvolavat, pri zdravotnom poisteni mame len karticku.Dalsia vec, iste prijmy su u nas vseobecne nizke, lenze v mnohych krajinach by sme platili nielen za seba, ale aj za kazde svoje dieta od narodenia, tak ako som to zazila v zahranici (to nebolo turisticke poistenie, ale normalne zdravotne poistenie) a to bolo fakt dost. No a potom este jedna vec, nase prijmy celkove v SR su nizke, lenze ceny veci, materialov, pristrojov a vsetkeho co sa pri poskytovani zdravotnej starostlivosti pouziva su rovnake ako v inych krajinach. No a co sa tyka zubov, to je vo vacsine krajin ovela drahsie ako u nas a vo vacsine krajin ludia aj napriek dobrym zdravotnym poisteniam pri osetreni u zubara platia a platia a platia. Preto sa rozvija turisticky ruch aj v oblasti zdravotnej starostlivosti, najma stomatoligickej, ked ludom stoji za to cestovat napr na Slovensko za stomatologickym vykonom

HUlina

Re: zobák
Ani ja by som nenariakala nad drahotou zubára, keby sme mali príjmy ako v Rakúsku či Nemecku. S gréckou penziou vo výške 2000 eur by som asi tiež vystačila. Lenže na Slovensku sú iné príjmy, iná minimálna mzda. NAriekajú lekári, pedagógovia, že majú nízke mzdy. A čo my, predstavitelia iných profesií? Čo sme neprivatizovali a nevykradli podnik, banku?

Iba Katka

No mňa čaká v blízkej budúcnosti návšteva zubára, dosť mi krvácajú ďasná a bojím sa paradentózy, preto tam chcem ísť. Vŕtania sa ani tak nebojím, u môjho zubára to nebolí, ale tie ceny :/