Rodicia sa boja

Príspevok v téme: Rodicia sa boja
bonnie393

dobry den prajem. mam rodicov ktory sa o mna strasne boja az to prehanaju. nepustaju ma nikde vecer a ani ked idem niekde na niekolko dni aj ked to nieje daleko od domova. mam 18 a urcite chapete ze dievca v mojom veku sa chce zabavat nieco zazit byt s kamaratmi aby malo naco vzpominat a nie sediet stale doma medzi styroma stenami. ubija ma to. nedavno som prisla domov o 19:00, von uz bola tma a otec namna aj s mamou vybehli ze kde som bola a ked som im povedala ze som bola s kamaratkou len tak sa prejst po meste tak mi povedal ze nemozem len tak chodit ze tak sa to zacina ze prv idem s kamoskou a potom to skonci zle. neviem sice co presne myslel ale serie ma to (pardon za vyraz). je sice pravda ze som nepovedala ze pridem neskor ale aj tak. a neviem preco mi nezavolal kde som ked sa tak boji. som slusne dievca. nepijem nefajcim a nedrogujem a nikdy som to ani nerobila a rodicia to vedia a nikdy som ani nic take neurobila zeby mali dovod mi neverit alebo bat sa. som s nervami v koncoch a ziadam vas o radu ako im to vysvetlit aby ma chapali. skusala som to uz asi tisic krat a roznymi sposobmi a vzdy sa to skoncilo hadkou. zacinam ich zato nenavidiet. uz nevladzem dalej. pomozte prosim.

Leela333

orol, prestaň sa tváriť tak nad vecou a odvolávať sa na dve dobre vychované dcéry a naozaj sa vži do jej pocitov, spomeň si, aké to bolo, keď si bol v jej veku.

bonnie393

vies ze to v dnesnej dobe nieje tazke po prve a po druhe ja sa mozno stazujem ale takisto hladam serioznu radu ktora by mi pomohla tento problem vyriesit a ak ju nemas tak prosim ta nepis. pretoze ju po prve nemas a po druhe ma vobec nechapes a nevies sa do mna vcitit.

Magy

orol - ona sa nestazuje. ona sa snazi najst vychodisko z debilnej situacie.
presne ako napisala - ked ju budu drzat zatvorenu medi 4stenami, tak sa samostatnosti nikdy nenauci. prehnana starostlivost a strach rodicov o svoje deti prinasa nesamostatnych jedincov, ktori sa nedokazu postavit na vlastne nohy a su stale viac ci menej zavisli na podpore (materialnej alebo moralnej) zo strany rodicov.
u niektorych rodicov ide dokonca o zamer, lebo si nezelaju ostat zrazu sami, chcu v starostlivosti aj nadalej (neprimerane) pokracovat a preto sa snazia priputat si svojho potomka k sebe aj takto. tym, ze im neumoznia sa plne rozvinut, maju zabezpecene, ze to dieta nikam z hniezda neodleti, alebo aspon nie daleko.
ak chapem spravne, tym stvrtym, piatym a siestym riadkom myslis konkretne 'ze ma 18r. a ze sa chce zabavat, nieco zazit, byt s kamaratmi aby mala naco spominat'? ak su jej kamarati a znami podla teba (citujem) "kadejaké pochybné indivíduá", potom si zrely na samotku v psychiatrii. bez urazky.

bonnie393

a ak sa im ma nieco stat tak sa im to moze stat aj po ceste domov zo skoly alebo ako ty hovoris ze tu neskusenost mozu vyuzit vyspelejsi tak to mozu aj cez den a nie len vecer tomu nezabranis ani keby neviem ako by si chcel.

bonnie393

orol a povedz mi kde maju ziskat tie skusenosti ked ich stale drzite v tom posranom dome???!! pardon za vyraz ale uz sa to neda len tak tvarit sa milo

orol

Nuž, dievčatá sa zdajú byť v "puberte" " hodne zranitelné" a čaká na ne viac nástrah, ktorým musia odolávať...
-a odolávajú mnohokrát neúčinne, pretože ešte nemajú vyspelý rozum a skúsenosti, čo využívajú tí vyspelejší
-zrejme aj preto sa každý rodič bojí o svoje dieťa ( najmä dievča ).

Dadula56

U nas doma bolo toto iste, na jednej strane chapem, ze sa bali, ale mam pocit, ze to bolo prehnane...Mne osobne to az tak nevadilo, ja som po veceroch ani chodit nechcela, tak ci tak som bola doma o osmej, lebo som bud chodila na brigadu alebo som nechcela vyspavat, ked sa bolo treba ucit.
Problem s tym mal moj brat, nepomahalo nic, ked aj bol pokus o rozhovor, tak to slo mozno 5 minut pokojne, potom bol krik, ze to nie je normalne chodit v noci po vonku(noc bolo vsetko po 21.00+) a koniec debaty. Nebolo to vobec tym, ze by sme boli problemovi grazli, nikdy sme nic zleho nerobili, ale aj tak bol k tomu doma taky pristup...jednoducho tvrdohlavost, zatati boli ako muly, mali taky nazor, ze to nie je normalne a tym to haslo. Opakovali, ze si nemyslia, ze my urobime nieco zle, ale ze nam nieco niekto urobi. Keby clovek mal zit s tymto pristupom, tak ani von nejde...
Moj brat nakoniec urobil to, co ty planujes, prosto siel von a prisiel kedy chcel. Je to blbe to tak riesit, ale nic ine sa uz nedalo. Najprv boli zurivi, volali este aj jeho kamosom, bol krik doma, vsemozne vyhrazky. Ked to urobil parkrat tak ich to uz nejako preslo. Stale sa im to nepaci, ale asi su si uz vedomi, ze 22 rocny chalan jednoducho nebude doma vecer robit kaligrafiu.

orol

-Agness999 ( 23:52 ), normálne som sa fakt schuti zasmial na Tvojej reakcii, ako sa VZTEKÁŠ :-o)), ďalej len toľko, že ja nemeliem ( melie mlynček ) – citoval som len zákon o rodine v platnom znení, takže sa zbytočne nevztekaj :-o)))D
-Magy (23:43 ) – chápem, ale treba si pozorne prečítať aj najmä štvrtý, piaty a šiesty riadok ( význam a obsah slov ) témy príspevku zakladateľa témy, ako aj dnešný príspevok tretí odstavec, kde bonnie SAMA POTVRDZUJE, že rodičia JU PUSTIA na disko, no maximálne do 00:1 – nej hodiny po polnoci.
-čiže kto je na vine, rodičia, ktorí sa snažia za každú cenu dbať na správny vývoj, výchovu, morálku dieťaťa, jeho celkové dobro, ktorí ju správne vychovali ( nefajčí, nepije, nedroguje ), podporovali a podporujú??
-oni sú na vine za to, že jej nechcú umožňovať sa flákať až do samého rána s kadejakými pochybnými individuami a užívať si s nimi tak, ako to ona chce a dokonca píše ???
Leela333- však ja ju chápem, je to dobré dievča, ale tiež mi záleží na nej a preto musím byť aspoň na Nete prísnejší :-o))) inak som často mimo, máš pravdu, hodne lietam :-o)))

-ale nejaké skúsenosti mám- vychovali sme s manželkou dve dcéry – sú vysokoškolsky vzdelané, zdravé, majú dobré zamestanie, sú myslím šťastne vydaté a každá má zlaté bábätko – doteraz mi nič nevyčítali, že som ich nepúšťal do rána, že som bol na ne prísny, iba mi povedali, že som ich dosť vecí v živote naučil a že mi ďakujú.