Ezoterika a Boh

Príspevok v téme: Ezoterika a Boh
princess321

zdravim... citam si nejake knizky o ezoterike, dost ma to chytilo, ale este samozrejme nemam hlbsie vedomosti, mam vo vela veciach nejasno... chcem sa spytat, ci je ezoterika proti Bohu (krestanstvo, katolictvo)... prosim neurazajte a nerobte si srandu, ja verim a chcem nazory od ludi, ktori sa v tom naozaj vyznaju... vdaka:)

Angiiiiieeeee

... a nebol si ziadny hlupak, ani nie si... hladal si a nepoznal si pravdu, ja velmi dlho tiez nie, ale nasli sme! Je to velka milost od Boha, dostat dar rozlisovania, obratit sa a verit len v Ježiša Krista, jedine dobro.

Angiiiiieeeee

Biely Tesak, az mi slzy vysli :) ......
Bohu vdaka...... aj ja Bohu za to, ze ti dal milost spoznat pravdu dakujem!!! Som z teba naozaj stastna :))))))))))))

BielyTesak

Musím povedať že sa mýlim ... Nie , ezoterika nie je cesta ktorou musím kráčať. Neviem ako to naozaj je či existuje alebo neexistuje osud ale všetko čo sa mi stalo ma doviedlo sem .. a v tejto diskusii som našiel odpoveď ktorú sem znova vkladám mojpribeh.sk
Úprimne , pri čítaní toho príbehu som chcel plakať od šťastia.

Ezoterika je nebezpečná tak ako som už spomenul , znova píšem , ak chcete kráčať danou cestou tak budte ostražitý pretože budete skúšaný a pokúšaný , na chvíľu vám to dá to po čom túžite ale viacej si toho vezme , keď ostanete zničený zlé duchovné bytosti nebude zaujímať či trpíte a ste v temnote , dostali to čo chceli a viac ich nezaujíma.

Hrdo som prišiel do tejto diskusie s názorom že predsa mi to nemôže uškodiť ale stále s pochybnosťou či je to správne , bol som hlupák , nikdy nie je neskoro sa obrátiť k Bohu a Ježišu Kristovi , zvážte to.

Hlúpo som si myslel že veci v ezoterike ktoré nemusíš ovládať ti neuškodia ale mýlil som sa , odpoveď som mal pred očami , veď Boh stál celú dobu pri mne a dával mi silu pokračovať ďalej a jedine s ním môžem kráčať životom.

Ďakujem.

Angiiiiieeeee

To áno, ale výber je na nás a nie je to žiadnym osudom... Boh nám dáva vo vsetkom slobodu a posiela rôznych ľudí do života, obdaruva nas roznymi darmi... Pozri si to video iba Biely Tesak, este raz vkladam link.

youtu.be

Požehnaný deň ti prajem.

BielyTesak

Rešpektujem váš názor a taktiež ďakujem za debatu .. každý musíme kráčať vlastnými cestami , ďakujem.

Angiiiiieeeee

Vela o takych veciach viem aj ja, skor sa za to citim previnilo, bodaj by som s tym nikdy nic nebola mala! Zriekla som sa vsetkeho a zmenila uplne svoj zivot. Nikdy som nebola stastnejsia. To neznamena, ze si nenesiem nasledky a mam sa skvele a bez problemov. Budem sa za teba modlit, lebo bez Bozej milosti tu spravnu cestu sam nemozes najst.

Angiiiiieeeee

Biely Tesak vazim si tvoje reakcie, dakujem za konverzaciu. Z diablom sa ale nema zahravat, lahko cloveka zvedie z cesty, oklame... je majster lzi. Ak nemame z niecoho iba dobry pocit, ale nejaku pochubnost, ruky od toho prec.. ma velku moc :( , a je prefikany. Respektujem nazory tvoje aj inych, ale dnes s nimi uz nedokazem suhlasit. Moj nazor je jeden jediny a jasny.. len Jezis Kristus.

BielyTesak

Angiiiiieeeee je potrebné aj rešpektovať ostatné náboženstvá a viery. Čo je naozaj dôležité je aby človek konal dobro , šíril lásku a snažil sa žiť najlepšie ako mohol. Egypťania mali napríklad viacerých bohov , viery sa menili , tvorili , zanikali .. kresťanská viera je dobrá v tom že máme desatoro a keď sa desa torom riadime dokážeme žiť lepšie. Príbehy ktoré nám dal Ježiš , z nich sa máme poučiť , bol to veľmi múdry človek a dokázal nám vysvetliť to najdôležitejšie v príbehoch aby sme tomu chápali. Nech si kludne niekto hovorí že sú to rozprávky , či sa stali alebo nestali jediné čo je dôležité je to poučenie ktoré v nich je.

Máme veľkú výhodu oproti neveriacim že máme toto učenie dostupné , bibliu zoženiete kdekoľvek a vďaka tomuto učeniu môžme lepšie žiť. Veriaci , neveriaci , kresťan alebo budhista čo je dôležité je pokora , láska , dobro. 2000 rokov staré a pri tom stále pravdivé a veľmi poučné.

Nech si hovorí kto chce čo chce , bez viery by sme sa tu vraždili ako monštrá a zo zeme by ostala púšť. Tak prestaňte nenávidieť a začnite milovať .. už len keď pomôžete jednému človeku ( pozor je rozdiel pomôcť tomu ktorý to nechce a tomu ktorý to potrebuje a chce ) tak zmeníte neskutočne veľa kedže on môže pomôcť ďalším a takto vznikne vlna ktorá zmení mnoho. Nebudte sklamaný keď pomôžete a osoba sa vám neodvďačí pretože nejde o vďaku ide o to že ste zmenili niečo k lepšiemu a aj keď to nevyjde nevzdávajte sa pretože ak dáte dobro a pomôžete jednému človeku ( ktorý sa naozaj zmení k lepšiemu ) zo sto tak spravíte niečo neskutočne krásne.