Opäť na dne... AKNÉ!!!

Príspevok v téme: Opäť na dne... AKNÉ!!!
Sivenečka

Prosím vás pomoc... Skúšam všetko... Kozmetičku, kožnú, gynekologičku.. Zmenu stravy, mastičky, krémiky... Chren s octom, zmenu kozmetiky, pitie čajov... Ja už neviem čo s tým, niekde som dokonca čítala, že akné môže súvisieť s psychikou... Snažím sa prijať samú seba a mať sa rada, ale keď sa pozrem do zrkadla proste to nejde.. Práve kvôli tejto pliage.. Mám skôr upchaté póry, z ktorých sa neskôr tvoria červené a hnisavé hlavičky, je to naozaj otras.. Čistím ich ráno aj večer.. U číňanov a iných alternatývnych liečiteľov som bola... Nechápem kde je problém :( som zúfalá, chcem mať aspoň obstojnú pleť, o čistú a krásnu som už stratila nádeje... Napíšte čokoľvek čo vám pomolo. Prosím! Strašne ma to depce už aj na psychike, neraz sa pri pohľade do zrkadla rozplačem, nemám ani chuť chodiť za priateľom, zanedbávam náš vzťah... Ja sa proste za to hambím, ničí mi to život... A stále sa to iba zhoršuje.

Budem vďačná za rady.

Sivenečka

Mám 16, antiku ani roaccutane mi nikdo ochotne neponúkal. Nad antikou síce uvažujem, no mám trvalo zvýšený bilirubín v krvi, čo súvisí s pečeňou... Preto neviem či je vhodné ju ešte zaťažiť HAK alebo nedajbože roaccutanom...

B.: keď ti nevedie pomôcť lekáry ver, že by si vyskúšal/a aj toto.

JessicaI

Vyskusala si aj antikoncepciu? Moje dcery ju maju predpisanu len kvoli tomu a pomaha im to. Sem-Tam nejaka ta vyrazka sa vyhodi ale inak to podla mna funguje. Pocula som, ze pomaha citronova stava alebo med so skoricou. Niekto tu na fore pisal aj o caji len som si nezapametala aky to bol caj. Skus si to pohladat. Treba pit aj vela vody aby sa co najviac skodlivin vyplavilo a potom sa mozno nebudu robit akne.

B.

Roaccutane je jedna z najlepsich moznosti, zajdi k dermatologicke a porad sa s nou...

mysliet si ze na akne zabera chren s octom a rozne masticky je naivne :) uz nezijeme v 15 stor. kde babky bylinkarky "liecili" vsetky choroby sveta :)

Teresita

SKus masky na tvar. Tie velmi vysusuju a potom si to natri kremom koli hydratacii. Masla by ti mala vsetko vysusit a mozno ti to aj odpadne.