FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Platil by podpísaný papier o pôžičke bez notára na súde ?

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Platil by podpísaný papier o pôžičke bez notára na súde ?" v článkoch
 • Ikona kategórie Téma v kategórii: Nesúvisiace so zdravím
  katarína ...07.11.12 01:00

  mám jeden problém. požičala som kamarátovi 6000 eur. velmi dobre sa poznáme a potreboval ich súrne. Požičala som mu ich ešte vo februári a vtedy povedal, že je to na dlhšie. Dnes povedal, že asi až vo februari ich vráti. Ak mu dám podpísať papier o pôžičke ale bez notára, len medzi nami a moja mama by bola svedok, platil by v prípade potreby tento dokument?

  ja viem, že je k tomu potrebný notár ale to by sa urazil, lebo nikdy ma nepodrazil a že mu neverím a tááák. ( nie som pubertiačka máme 35 rokov obaja a požičala som mu už viac krát a vrátil ich, no teraz mám divný pocit )

  ja viem, že som mala byť opatrná na začiatku, ale asi som v tej chvíli mala výpad či čo, ked som mu ich dávala. ale ako píšem, už viac krát som mu požičala a vrátil ich bez problémov ale teraz mám divný pocit. Takže dal by sa len doma napísaný a podpísaný papier o požičke použiť ak by peniaze zatajil alebo nevrátil ?

 • Gianna2807.11.12 15:19

  Na uzavretie platnej zmluvy o pozicke sa nepozaduje pisomna forma. Takze zmluva o pôzicke vznikla tym,ze si svojmu kamaratovi odovzdala uvedenu sumu a on sa zvaiazla, ze ti tuto sumu vrati v urcenej lehote. Zmluvu o pozicke je vsak lepsie vyhotovovat v pisomnej forme prave kvoli dokazu v pripade neskorsieho neplnenia zavazku. Nevyzaduje sa overenie podpisu notarom. V Tvojm pripade by som navrhla, aby ti kamarat napisal uznanie dlhu v znei: Ja XY ( nar. bytom, c.OP) vyhlasujem, ze ku dnu... som dlzny p. YX ( dat. nar., bytom) sumu 6 000 eur. Uvedenú sumu zaplatim najneskor do ... (+ prípadne dohodnute uroky) . Miesto, datum, podpis.

 • rozaa07.11.12 14:03

  A prečo hneď myslieť na súd? Ten nastupuje až nakoniec, sama vraviš že ste dobrí známi, tak by to snáď nehnal do krajnosti. Dohoda o pôžičke sa podpisuje pre poriadok medzi účastníkmi, neznamená to že si neveríte. A načo platiť bohatému notárovi? Na súde by taký papier, teda dohoda či zmluva o pôžičke, platil, a v prípade že by poprel že to podpisoval, možno objednať znalecký posudok grafológa.

  Notár by beztak len overil podpis na tej listine, nemohol by dosvedčiť že si peniaze naozaj požičala lebo pri tom nebol, ide tu teda vlastne iba o podpis, a podľa mňa by stačilo keby na tej listine bol podpis veriteľa (teda tvoj), dlžníka a svedka. A ak svedok bude nezúčastnená osoba, teda nikto z príbuzných, tak by sa mu ťažko popieralo že to nepodpisoval. Ale hovorím, súd nastupuje až vtedy keď všetky ostatné prostriedky zlyhali. Na tak veľkú sumu by si ovšem mala mať nejaký papier v ktorom by bolo o.i. aj uvedené kedy a ako tú sumu vráti, aj keby to bol brat. Príležitosť je lákavá.

 • zewa07.11.12 10:03

  Nie neplatil by. Chod k notarovi.

Nový Príspevok

NOVINKA! Odteraz môžete ku každému príspevku vkladať aj obrázky.


  Opíšte písmena z obrázku vľavo

K príspevku môžete priložiť 1-3 fotografie. Fotografia musí byť vo formátoch jpg, jpeg, gif, png. Fotografia môže mať maximálne 2 MB a nemôže byť širšia, alebo vyššia ako 2000 pixelov. Pridaním príspevku do diskusného fóra potvrdzujete, že ste si prečítali a súhlasíte s pravidlami diskusného fóraInzercia

Ayurvéda v Indii

Ayurvéda v Indii

Vyzerať dobre a zdravo je prianím takmer každého z nás. Ayurvéda používa liečebné procedúry, ktoré prinášajúci fyzickú, psychickú a duševnú harmóniu.

Máte vysoký cholesterol?

Máte vysoký cholesterol?

Ako účinne znižovať hladinu cholesterolu v krvi prirodzenými metódami? Akcia !!! Ku každému baleniu prípravku ARD Cholesterol 48 tbl dostanete + 1 balenie navyše v hodnote 29,38 EUR zadarmo!

^ Späť na vrch