Čo je vo vzťahu dôležitejšie - istota či láska?

Príspevok v téme: Čo je vo vzťahu dôležitejšie - istota či láska?
micimici

Som s priateľom 5 rokov a mám pocit, že napriek tomu, že on ma stále miluje tak ako na začiatku u mňa už láska a vášeň úplne vyprchala. Napriek tomu sa vzťah nechystám ukončiť - mám v ňom istotu, ktorá mi vyhovuje. Nemám motýlikov v bruchu, ale som spokojná. Hoci priateľa mám rada, vážim si ho a rešpektujem o láske ako takej už nemôžem hovoriť On mi stále prejavuje lásku, no ja už nie som celkom schopná mu ju opätovať tak ako na začiatku vzťahu (neustále vášnivé bozkávanie, neustály kontakt a pod.) Je to normálne? Odíde láska z každého vzťahu a zostane len istota? Či som ja sebecká, že si držím vzťah, v ktorom jeden dáva lásku a druhý nachádza istotu? Najdôležitejšia otázka, čo je teda v dlhodobom vzťahu dôležitejšie? Láska, či pocit istoty?

travisko

musis ty vediet co je pre teba dolezitejsie, laska asi vyprcha z vacsiny vztahov postupne, a ked sa tak naokolo pozeram vela parov je spolu uz len z tej istoty, pohodlnosti, strachu hladat iny vztah, sam neviem co je dolezitejsie, ale tie motyliky i ked len v prvom roku dvoch su urcite lepsie, nez vztah kde sa pusa dava uz len zo slusnosti