Mám nervy z bývania s rodičmi

Príspevok v téme: Mám nervy z bývania s rodičmi
biela mačka

skrátka som nervózna doma, vybuchujem - ide mi na nervy to, že v mojom veku bývam s rodičmi - lenže na vlastný byt peniaze nemám (preto si aj chcem zmeniť zamestnanie) a aj podnájmy sú drahé... a neviem, keby som sa opýtala partnera, či smiem bývať u neho, či by som nebolo \\\"ftirka\\\" skrátka, aj keby moji rodičia boli najlepší na svete, už len to, že v mojom veku s nimi bývam, ma privádza do nepríčetnosti a všetko mi na nich prekáža - keby som nebývala s nimi a navštívila ich raz za týždeň, tak by som sa na nich aj tešila.... ale byť s nimi denno denne v jednom byte je horor

biela mačka

tak priateľ vedie účtovnú firmu, ale aj tak , doba je zlá a preto si aj ja hľadám inú prácu, lebo keby som mu povedala, koľko mi dávajú, tak sa hanbím ako pes

lost

vela ludi zije s rodicmi, ver mi, poznam aj starsich ludi, co ziju s rodicmi :)
ked to inak nejde, tak co uz..
ono je to vo svojej podstate dost neefiktivne aby zil kazdy sam :)
podla mna to nie je tragedia..

Lulita

biela macka - no ako som si myslela...tebe asi komunikacia s partnerom nic nevravi...ty si prelakas zivot, chces rýchlo-rýchlo to riesit, ale tvoj strach ta stale drzi na jednom mieste, takze nadych a uprimne sa s priatelom porozpravaj bod po bode

1. - co ocakava od vztahu, jeho dalsi vyvin

2. ci CHCE dieta, kedze si uz "stara" a dalsich 10 rokov cakach nemozes

3. ak chce a nema problem KDE budete byvat

4. ci sa o VAS vie financne postarat

Iba Katka

Vie o tom, že sa snažíš o dieťa? Ak áno, tak sa nemá čoho ľakať.

Po 30tke už je často rizikovejšie tehotenstvo, ešte v 31-32 sa to dá, ale 38 už je dosť vysoký vek. Hlavne s tvojimi ženskými problémami. Čiže možno to bude znieť kruto, ale možno sa ti nikdy nepodarí otehotnieť, ak áno, nemusíš to dieťa donosiť. Je celkovo veľmi malá pravdepodobnosť, že to dieťa budeš mať, je mi ľúto. Ale stále je tam nejaká možnosť, že sa to podarí. Aj keď si myslím to isté čo napísal/a monikabar.

Ako to, aké si mala dôvody pri tvojom 9 ročnom vzťahu rozoberať nebudem, lebo netuším či to bol násilník alebo si sa ho len bála ako sa bojíš všetkého. No v tej dobe bola najlepšia šanca na dieťa a ty si ju premrhala s impotentom.

biela mačka

lenže ako mu to povedať,aby sa nezľakol? a keď mám38, už nesmiem mať dieťa? :-( a už som písala, prečo som s ex bola9 rokov - som sa bála, že ked ho opustím,mi ublíži

Monikabar

mne sa vidi, ze biela macka je absolutne nezrela a nesamostatna osoba, ktora v zivote uz dost sanci premrhala. teraz sa nachadza vo veku, ked je uz vlastne neskoro, aby este mohla zalozit normalnu rodinu. Nie je uprimna k svojmu priatelovi, k svojim rodicom a ani k sebe samej. V jej situacii a biologicky dost vysokom veku je tehotenstvo vazne zly napad. Je tu uz dost vysoka pravdepodobnost komplikacii a aj poruch plodu a ked sa aj narodi normalne dieta, vacsinou uz prvorodicka v 40-ke nie je v psychickej pohode na vychovu dietatka, je plna obav a strachu, ktore vyslovene obmedzuju vyvoj dietata. poznam take pripady a lutujem tie chudata deti. rodit sa ma najneskor do 30-tky a odstahovat sa od rodicov treba tiez co najskor. ja som odisla v 20 a ked som mala 35, byvala som u nasich 3 tyzdne, koli stahovaniu a aj to mi stacilo vzhladom nato, ze som velmi samostatny typ a otazky typu, preco idem o pol hodiny neskor z prace fakt nepotrebujem. a proppo, byvat za stovku mesacne - to je skoro zadarmo, zato by mala byt vlastne vdacna, ked nebola doteraz schopna nieco vo svojom zivote sama zariadit

Lulita

ved to...tiez nechapem ten postoj, chce dieta a boji sa, aby priatelovi nebola na obtiaz, preco mam taky zvlastny pocit, ze ten priatel, ani nevie, ze ma byt otcom? :D

uz to vidim, ako ked otehotnies byvas nadalej s rodicmi a tí budu stastím cely bez seba a ty tiez, uff, z rodicaku neuzivis ani jeho ani seba

Iba Katka

A to je taký problém povedať priateľovi, že chceš žiť s ním? Veď preboha, keď sa snažíte o dieťa, tak je prirodzené, že musíte aj spolu nejaký čas žiť. A nie len otehotnieť a potom zistiť, že v spoločnej domácnosti sa hádate, lebo po stránke spoločného života ste si nesadli. Čo tak mu to vysvetliť takto? Že dvaja ľudia, ktorí spolu plánujú rodinu musia nejaký čas aj skúsiť spoločné bývanie.

Ja mám pocit, že si príliš uzavretá, ty nič nepovieš, len všetko ticho znášaš a potom, keď si sama, tak sa rozplačeš (narážam na to s tými kolegyňami a nadčasmi, tam si spomínala, že si sa rozplakala). Rovnako nechápem, prečo si žila 9 rokov s chlapom pri ktorom bolo jasné, že deti spolu mať nebudete. Opäť si vedela, že ten vzťah nemá budúcnosť (lebo ty si deti chcela určite už skôr), len si nemala odvahu mu pozrieť pravde do očí, povedať si, že toto nemá zmysel a ísť ďalej. Tak si premrhala mladosť s impotentom a opäť len znášala muky.

Priateľovi jednoducho musíš vysvetliť, že ty už nemáš čas, že keď chcete rodinu je potrebné riešiť spoločnú domácnosť v tomto momente a nie o rok, dva.

Lulita

biela macka - ale tak to je, proste deti nemaju byvat s rodicmi, ja som s mojou byvala 23 rokov a bola som zrela na psychiatriu ked som odchadzala a to som este netusila, ze ma caka este desivejsie byvanie, je to na nic, ked clovek nema sukromie a musi byvat s kym nechce