Myslite, ze je to na okuliare?

Príspevok v téme: Myslite, ze je to na okuliare?
knedlicek

Ahojte, uz nejaky cas mam problem zo zrakom. Mam stale unavene oci, obcas vidim nejako cudne zle sa mi zaostruje a ked dlhsie pozeram TV alebo som pri PC tak ma oci bolia neskutocne, nedá sa mi dobre pozerat a navyse ma z toho aj dost boli hlava obcas sa mi aj kruti. Zhruba pred polrokom som bola na preventivke kde som citala pismenka na tabuli , ale doktorka povedala ze vidim dobre. Nemate s tým nejaké skusenosti, čim by to mohlo byt?? Pomohli by okuliare len k pocitaci a k telke? Dakujem

wyx

vies, ale aj ked budes mat okuliare a budes stale viacej pozerat do pc a tv, tak ta oci budu boliet stale. a inac, ked pozerate do dispeja telefonu po tme, tak potom riadne bolia oci, aj tyzden a mozte kvapkat kolko chcete a bársčo. :) nechcene "vyskúšané"

orchidejka

ak nechces ist k ocnemu, tak si skoc do lekarne vypytat okuliare a vyskusaj si 0,5. ked ich budes mat na ociach a budu ta z nich boliet oci, nebudes cez ne dobre vidiet alebo rozmazano tak to znamena ze okuliare nepotrebujes. v opacnom priipade - teda ak budes obraz vidiet dobre a ostro, to je naznak ze potrebujes okuliare. cize by som potom skocila na tvojom mieste k ocnemu

Magy

to co popisujes je tzv. CVS syndrom ( en.wikipedia.org ) kvoli nadmernemu pouzivaniu tv, lcd monitorov, displejov vsetkeho druhu, videohier a pod.
jedinym riesenim je obmedzit pracu s tymito zobrazovacimi zariadeniami do takej miery, ako sa len da, prinajmensom kazdu polhodinu preostrit zrak aspon na par minut do vacsej dialky mimo monitor, prejst sa, rozhybat...
pouzivat pripadne zvlhcovacie kvapky do oci, nastavit monitor na prijemnejsie zobrazovanie obrazu (stiahnut jak, kontrast, nastavit teplejsie farby, prip. invertovat obraz - cierne pozadie a svetly text)