Je peklo mať dieťa v mladom veku?

Leela333

lost, a podľa teba je v 18 už zrelá? Je možno dospelá, ale len po právnej stránke. Určite nie na výchovu dieťaťa, čo je záväzok na zvyšok života. A ona je ešte len na strednej.

Tvoj priateľ je o dosť starší možno už aj pripravený na rodinu. Nemôže ťa pochopiť. Myslím, že váš vzťah nie je veľmi vyrovnaný, možno sa správaš vyspelejšie, ale stále za sebou nemáš dosť skúseností na rozdiel od neho.

Nemusí to byť peklo, ale nenechávaj si to dieťa, len preto, aby ťa on neopustil ak by na to prišiel (čo sa stáva, keď si mladá baba snaží zúfalo udržať chlapa) alebo len preto, lebo ti tu píšu, že je to vražda - lebo nie je. Ale tak oni majú veľmi jednostranný pohľad na vec. Komplikácie môžeš mať aj z potratu, aj z tehotenstva a opakujem, ak si to necháš, je to na celý život. Zabudni na zabávanie sa s kamoškami, zabudni na koníčky a podobné veci (aspoň na určitú dobu určite). Nemaj ho len preto, aby ťa neodsudzovali, lebo potom presne takéto matky si potom svoju frustráciu (často aj nevedome) vybíjajú na deťoch, čo na ne má veľmi zlý vplyv.

Maoam

toto je vysoko individualna zalezitost

mas priatela, ktory dieta chce, (chcel by), ma dost rokov, mate z coho zit, ako pises, mate ho z coho zabezpecit

poznam velmi vela zien, ktore mali prve dieta velmi mlade, v 18-21 a teraz su zrele zeny, ktore fakt, ze si ho vtedy ponechali, neolutovali

dnes su to zrele zeny, ich deti su uz velke, niektore dokonca dospele a tie zeny su stale este mlade, ziju naplno...niektore maju aj noveho partnera, venuju sa naplno kariere, chodia po dovolenkach, su stastne

je to len na vas, ako si to zariadite, nie si na to babo sama a ak by si chcela casom este napriklad studovat, preco nie?

lost

klimta

zaujimalo ma, len tak zo zvedavosti, ze statisticky proste :P ... :D

je to farizejske aby samu seba oznacila za mladu, prilis mladu na dieta, no sexovala a mala "iba" 18 :D

tak bud je 18tka urcena za knihy, alebo do postele, ale tak nech znasa nasledky..

pride mi to ako "zjedla som cukriky ktore boli zakazane, nebite ma"

jednoducho to je fakt divne :D neviem pochopit take zmyslanie.. taka vyhovorka, ze "som mlada/mlady" :D mi pride uplne, hold, detinske..

zivot neodpusti nic, fyzika taktiez, a tak by sa mali "mladi" ludia spravat a uvedomovat si to..

napr na alkoho uz nie je "mlada" (kedze 18 je legalny vek), tak isto ani na gambling, alebo na pracu, cokolvek, teda ani na sex uz nie je mlada, no na dieta je ? :D

proste ludia zabudaju na to, ze nemaju gemblovat s tym, co si NEMOZU DOVOLIT STRATIT..

samozrejme ze je mlada, ked ma 18, to by bola aj keby 28 napriklad, alebo aj dvojnasobok cize 36. ale obhajovat potrat "V TAK MLADOM VEKU" - prosim vsimnite si, to nie je len "mlady vek" ale "TAK mlady vek", tj. mladsi ako mlady :D tak toto mi na tom pride najhorsie z celeho prispevku..

ved nie je problem aby prezila porod a vychovala normalne dieta, ak ma vsetky pohromade..

Matej

kv odkedy si na tomto fóre tak pozorujem len hádky pri tvojom nicku.. môžeš prosím ťa krotiť svoje vášne a vyjadrovať sa na účet užívateľov slušne a neosočovať ich? ak nie začnem z toho vyvodzovať dôsledky ďakujem..

kv

no takto ked si aktualne porovnam moju sestru a jej spoluziacku ktoru denne stretavam samu s kocikom... no co k tomu dodat : /

klimta

nemyslím,že je to zbohom život..
pozri,všetko má svoje pre a proti..zo začiatku to bude sakra ťažké, podľa veku predpokladám,že stále bývaš s rodičmi-ich reakcia nemusí byť najvrúcnejšia..ďalej škola atď..

na druhej strane život nám prináša množstvo nečakaných vecí,za ktoré sme vďačný až s odstupom času.. :)

v akej situácii je tvoj priateľ?..ženatý,rozvedený, má už deti?
každopádne najprv sa o tom musíte porozprávať vy dvaja ako tu už bolo spomenuté..

P.S. lost- z akej "vrstvy" pochádzaš ty, keď ju v danej sittuácii nepovažuješ za mladú? :D

Onyx

On má 33? Tak je jasné, že by si ho chcel nechať. Určite má dobrú prácu, je v živote rozbehnutý, ty si ešte nedokončila ani školu. Ak si ho necháš, budeš finančne závislá na ňom, čo je síce normálne...

Ťažko radiť, nevieme v akej situácii sa nachádzaš, ako dlho ste spolu, či sa máte radi, či to s tebou myslí vážne.. Je tam veľa faktorov.

Aby si potom v 25 rokov nemala pocit, že si len doma a neviem čo..

Držím palce