Nie som pekná

Príspevok v téme: Nie som pekná
Ifigénia356

Viem, že takýchto príspevkov je tu mnoho, ale myslím, že u mňa je predsa len pár rozdielov, pre ktoré by sa oplatilo napísať. Po prvé, nemám už 15 ani trinásť, ale dvadsať - takže meniť sa už veľmi nebudem (len vrásky budú postupne pribúdať) a takisto nemám ani pubertiacky splín (aj keď niektorí nebudú súhlasiť). Po druhé, veľa dievčat píše, že sú tučné a atď a preto nie sú spokojené. Ja som štíhla a postavu mám veľmi dobrú, vlastne ma udivuje, že aspoň toto sa na mne tak podarilo. M8m rada svoj zadok i prsia. Ale nie som spokojná - keď niekto nemá dokonalú postavu, dá sa to ľahko napraviť, ale tvár nezmeníte. Tú svoju neznášam. Po tretie - tento problém ma vždy trápil. Decká na základnej sa mi smiali, že som škaredá a neboli to len dievčatá. Celé roky mám tento problém. Priateľa mám a ten mi tvrdí, že som pekná, ale zrkadlo hovorí opak. Neteším sa zo života tak akoby som chcela, radosť mi vždy pokazí pohľad do zrkadla (a ešte horšie - na fotku.) Ja už neviem, čo mám robiť. Viem, že poviete, že je to nízke sebavedomie, že sa musím mať rada, ALE ja by som sa rada mala, len kebyže vyzerám inak. To by som život milovala. Najhoršie je, keď vidím na ulici nejakú krásnu slečnu - to chcem ísť domov plakať.

ellyy

Viem, že je to už stará téma, ale aj tak sú tu novšie články a môže napísať niekto kto ma rovnaký problém, tak to napíšem tak, aby to bolo pre každého.

Veľa ľudí príde do obdobia, keď začne o sebe pochybovať. Stáva sa to hlavne na ZŠ. Deti medzi sebou súperia a niektoré sa uchýlia aj k šikane. Nájdu si človeka, ktorý je pre ne vhodná obeť a nájdu si čokoľvek, aby zvýšili svoje ego. Také deti len pútajú na seba pozornosť, lebo rodičia na nich nemajú čas alebo sami majú nejaké komplexy. A najlepšia obrana je útok, ako sa hovorí. Takto zranená detská psychika sa potom nesie do dospelosti.

Vedela by som o tom toľko písať, ale toto nie je téma o šikane, ale o tom ako vrátiť späť stratené sebavedomie.
Sama som prežila niečo podobné, kedy som si myslela na ZŠ a aj na strednej škole, že nie som pekná.
Položím ti otázku: Od koho závisí tvoje šťastie??? Všetko je v tebe a v tvojom myslení. Ak ty pustíš človeka do svojho vnútra a zistí, že mu dávaš tak to moc nad tebou, veľmi rýchlo to začne zneužívať. Teraz ak si si uvedomila, že ty si strojcom svojho šťastia, prejdeme k druhej fáze.

Postav sa pred zrkadlo. Pozri sa na seba. Čo vidíš? Zrejme si teraz povieš: mám malý nos, som príliš tučná, som príliš chudá, mám malé prsia, mám veľký zadok a pod....Dobre už vieme, že s čím nie si spokojná. Teraz sa pozri znova na seba v zrkadle a nájdi to, čo je na tebe pekné. Zrejme to nebudeš sypať tak rýchlo ako tie zlé veci, ale určite sa nájde veľmi veľa vecí, ktoré sú na tebe pekné. Cieľom tohto cvičenia si je uvedomiť, že na každom človeku je niečo pekné. Nikto na tomto svete nie je dokonalý. Teraz sa znova zapozeraj na seba v zrkadle a povedz si: Aká som pekná! Júúúj aká som krásna! Možno si budeš pripadať divne, ALE ak si to začneš hovoriť, postupne tomu začneš aj veriť. Hovor si to stále, keď sa pozrieš do zrkadla a hneď pocítiš, že šťastie vychádza z tvojho vnútra a nikto ti ho nedá. Je to malý krok, ale dokáže spraviť tak veľa. A ak hľadáš lásku tak si zapamätaj: Nemôžeš dať nikomu lásku, pokiaľ sa nemiluješ ty sám.

Taká je moja rada. Ani ja nie som dokonalá, uvedomujem si svoje nedostatky, ale už nedovolím, aby mal niekto nado mnou moc :-) Moja rada platí tak pre dievčatá ako pre chlapcov.

swagitout

ja som.skareda a.viem to lebo mi to vsetci od vzdy.hovorili ze ako male dieta som bola.hnusna a teraz este som hnusnejsia najprv ma to urazalo ale potom som sa poriadne na seba.zadivala do zrkadla a.prisla.som na to ze je to pravda a mam asi 2 kamaratov a ani frajera a.tebe aspon tvoj chalan a priatelia ktory ta maju radi a miluju ti povedia ze si krasna tak si staci verit a zit na plno s priatelmi

Lulita

bola by si mozno krasna, ale mala by si xy inych starosti, nikto az tak nevyhral na Zemi, ver tomu

dnes bolo vonku nadherne dieta, ako anjelik, nedockavo sme cakali na rodicov, prisli dvaja vyslovene skaredi ludia a mali toto krasne dieta, nasli sa dvaja a maju spolu dieta, malo mamine oci, takze bolo ich, kazdy na svete ma niekde svoju druhu polovicu

shy

Fuu ja sa už teším keď budem mať pekné zuby bez strojčeka to budem taká šťastnaaaa :)) tak málo mi chýba ku spokojnosti aby som sa konečne mohla usmievať na svet :))

shy

Ale nie, ja môžem povedať, že som so sebou celkom spokojná veď nemôžeme všetci vyzerať tak isto len ešte musím na niektorých veciach na sebe popracovať aby som bola úplne spokojná :) a je pravda, že ako sa človek vníma tak ho vnímajú aj ostatní