Ako prežiť..

Príspevok v téme: Ako prežiť..
goriliazena

..medzi ludmi a sama so sebou, ked uz od raneho detstva nevidim na svete nic ine nez mizeriu? Ked su vtaky hlucne, kvety smrdlave a slnko vtierave? Ked lutujem ze kazde rano musim otvarat oci a divat sa svet o ktorom ostatni hovoria ze je utešený ako 5 bielych poníkov cvalajucich po zelenom kopčeku a vsetko co vidim ja je len stuchnutá nehybná prázdnota a tužim sa plaziť, nie ist este nizsie, az pod zem? ked mi je nevolno uz len pri pomysleni na dalsi den nasadzovania si masky a predstierania zaujmu o tento nonsens? preco dokazem takto lyrizovat a onanovat len nad hnusmi a negaciou a lutovat tragediu mojho bytia? som sebetredna alebo chora? alebo som sa len nechala zlakat temnou stranou a ak zmenim myslenie bude svet krasny ako keby zadarmo rozdavali tatranky?

Grand Husky

To je jasné, ide o ten princíp a z vlastnej skúsenosti ti to píšem. Nepáči sa mi, ignorujem a idem smerom ktorý sa mi páči. Ak by ťa to zaujímalo tak mám dosť podobný názor na svet ako ty.

goriliazena

anjelik* riadne si mi nalozila, ale je to prijemna vzpruha, konecne som pocitila odozvu. vacsinou na mna hipisacke reci o krase zivota neplatia, ale ty si napisala niekolko velmi padnych argumentov. aj ked zmeny sa neudeju hned ak vobec. ale pises presvedcivo anjeličok :)

Grand Husky tie asociaciami o kvetoch a slnkach.. neni to tak ze by som konkretne ku slnku ako nebeskemu telsu pocitovala nejaku zašť :D a hej kto by nechcel spriaznenu osobu.. mozem si taku osobu akurat tak v hlave vymodelovat

Grand Husky

Ja ti ten návod teda dám. Riaď sa pravidlom "Keď sa ti nepáči, vypadni". To znamená, že ak ti kvety smrdia, nepestuj to a nepozeraj na ne. Slnko vtieravé? Stiahni žalúzie a chodievaj von viac večer. Nájdi čo sa ti páči a drž sa toho. Pre mňa za mňa aj koňa si nasťahuj do bytu ak sa ti to páči, je to tvoj život a nikoho iného. Sprav si po svojom čo len chceš. Život je tu, uznávam že to nejako ružová záhrada nie je, ale je tu a treba ho využiť. Nikdy nevieme kedy skončí a je škoda ho premrhať bez chuti a radosti. Úplne najlepšie by bolo mať nejakú spriaznenú osobu, vo dvoch sa robí všetko lepšie. Ale ako ju získať, to ti už neporadím.

kigkczc,cc.u

ja naozaj netusim, ale tomuto textu som vobec nepochopila, ale zacinaj sa schadzat s ludmi, neskryvaj sa, zacni zit, NAPLNO zit a urcite bude svet pred tvojimi ocami LEPSI A KRAJSI, nepodcenuj TO !!!!!

anjelik*

Žieňa, síce si myslíš, že chápeš, ale nechápeš. :o) Zmena spoločnosti začína zmenou každého jej člena, to nie je, že ja som sa narodila a dostala som šťastie do vienka. Ale kdeže. Len som si uvedomila, že sa mi nepáči, aké stavy zažívam a tak som sa rozhodla to zmeniť. Pretože každý žije pre pocity. To nie je tak, že sa dívam na tento svet cez nejaký kvietočkový filter, ale som sa naučila tento svet pochopiť, o čom je. Že sme len a len obyčajný zasratý program..ľudská osobnosť sa nazýva a ten nám určuje, ako sa máme cítiť a ako sa máme pozorovať a čo je dôležité. Hlboko sa mýliš, že ťa nejakí mimáci unesú...bez urážky, ŽIADNA mimozemská forma života nás nevníma ako život..iba tieň života..keď väčšina uvažuje o tom, aké je všetko napiču..šak je a čo??? Prečo by som ale aj ja alebo aj ty mala taká byť??? Radšej nešťastná ako sprostá? Ale milá moja, tam si kľudne môžeš dať *rovná sa*. Lebo si to robíš sama, svojim vlastným rozhodnutím. S tým táto planéta, tento svet nemá ale naozaj nič spoločné. :o))) A ako na to?? Nuž proste si uvedom, že si sa tu teda nejakým nedopatrením zrodila a že jediné, čo skutočne vieš zmeniť, si ty sama. Že sa teraz nadýchneš a povieš si stačilo, nemienim predrbať svoj život takýmito depresívnymi úvahami. Pustíš si nejakú peknú hudbu a pokúsiš sa ňou nechať unášať. Len tak a nemyslieť, akýkoľvek obraz pustíš z hlavy. Kúpiš si nejakú fajn knihu, ponoríš sa do nej a povieš si, že aj keby som žila v akýchkoľvek sračkách, ja sračka byť nechcem a nebudem. Pôjdeš sa prejsť a budeš zhlboka dýchať a dovolíš vzduchu, ktorý má v sebe určitú usporiadanosť, aby ťa vnútorne preusporiadal...evidentne lepšie, ako to dokážeš sama. To isté urobí aj voda. Čím chladnejšia, tým lepšie. Zacvičíš si a budeš sledovať vlastné telo, ako sa hýbe a ty určuješ ako. Proste sa nauč hrať sama . Staň sa opäť tým malým dieťaťom, ktoré sa tešilo...a túto spomienku nechaj prestúpiť celým telom..tú radosť. Tak skúšaj. A okamžite sa na seba usmej a úškrn úsmev nie je. :oP Rozhodne sa neboj, že keď pozmeníš svoje myslenie, stratíš samu seba. :o))) Nie, nájdeš samu seba. ;o)

goriliazena

nirvana co pises dava zmysel a mozno to tak aj je. ja diagnozy mam kadejake. ale tym sa rada nechvalim. a hej mozno sa aj ja bojim ze stratim samu seba. lenze ja sa s tym cim som bola a cim som sa stala nestotoznujem. mne chyba zdrava sebareflexia a javlastne nepoznam osobu v zrkadle. a cim dlhsie nad tymto vsetkym co riesim uvazujem, tym viac mam pocit ze sa to prehlbuje, ja neviem, mozno mam uz deziluzie aj o ostatnom svete. janeviem, neako sa cela tato tema divne zvrtla.

nirvana

Myslím že máš depresiu. Uz si zacyklena v tých depresívnych myšlienkach a nevieš - a nechceš - inak existovať. Mala som pár rozhovorov s takými ľuďmi. Proste nechces. Jeden chlapec mi písal, že in taky proste je, a nechce to zmeniť, mal strach že stratí sám seba. Ale tak to nie je. Je to len ilúzia, ten negativizmus nie je tvojou podstatou.

Mimulus

Jane_3sto18 ty nevieš že ,,píšem,, to si tu asi jediná. Ak budeš chcieť tak si to nájdeš. Nechcem spamovať tému. Len ma to tak zrazu napadlo...