Efektivne spalovanie tukov

Príspevok v téme: Efektivne spalovanie tukov
lila55555

Mam 22 rokov a potrebujem schudnut z 70 kil na 57 kg pri vyske 169cm. Mam vysoke percento tukov a prosim o radu, ako by som co najucinnejsie mohla spalit cca 13 kg tuku. Chcela by som to stihnut este do aprila. Ake cvicenie by som mala robit? (kardio, beziaci pas...?) S vydrzou nemam problem, len potrebujem aku taku istotu, ze ta namaha bude stat za to. :))

jetotak

dôležitá je hlavne strava!!! minimálne tuky, takže zelenina, ovocie kvoli cukrom a cvičiť každý deň..nemusí to byť záťažové..ale dôležitý je čas ktorý cvičeniu venuješ aj 1-3 hodky denne..najlepšie by bolo dva krát denne cvičiť..dajme tomu ráno a poobede..alebo pred obedom a podvečer( nie úplne večer) hlavne aby človek míňal viacej energie ako prímal v potrave

orchidejka

nela41
a kde by sme mohli najst nejake cviky ktore sa v danych fazach cvicia? inak nahodou si tie kila resp. v tomto pripade cm nepribrala spat? lebo v relativne kratkom case si dost schudla

Nela41

Ja som začala cvičiť s Jillian Michaels 30 day shred nie je to také ťažké a veľmi veľmi efektívne. Na cvičenie potrebujete len činky ale to sa dá ľahko nahradiť litrovkou alebo 1,5 l fľaškou. Tento program má 3 levely každý sa cvičí 10 dní. Ja som za každý level zhodila z z brucha a iných partii kopec cm. V nejakej diskuzii som pisala aj moje vysledky po prvom leveli. Tuším 6 cm cez najväčší špe dole a to bolo len 10 dni.. Takže určite odporúčam a je to vhodné pre začiatočníkov. Teraz pokračujem program od Jillian ripped in 30. To má 4 levely ktoré sa civčia 7 dní a musíte si dať medzi nimi deň, dva pauzu. Po sončení plánujem od Jillian Body revolution striedať s extredem shed and shred a potom chcem skúsiť Zuzku Light a jej ZWOW (nájdete na youtube) ale to je už pre pokročilých :D Aj Zuza pri tom vyzerá na zomretie :-D

tbl555

lila555 stačí aj hodina, tá polhodina navyše síce neuškodí, ale aby si sa nezmordovala hneď prvý deň..možno neskôr,keď budeš viac zvládať,tak si to predĺžiš..

Nela..a ty sa tomu HIIT venuješ? Ak áno, schudla si? mne to príde dosť náročné, ak niekto nemá už akú takú kondičku,alebo sa veľmi nehýbe. dík

Nela41

Tak ja ti len držím palce a vzhľadom k tomu čo si napísala, že máš málo času ti ešte viacej odporúčam HIIT.. zaberie ti to 15-30 minút denne a je to omnoho účinnejšie ako beh pokiaľ nebeháš dlho a pri správnej tepovej frekvencii. Skús si o tom pogoogliť je to lepšia alternatíva najmä ak nemáš čas vybehávať ráno a večer niekde

lila55555

tbl555 - dakujem za odpoved
A bude kardio ucinne na spalovanie aj vtedy ak budem cvicit viac nez hodinu? napriklad 1,5 hodiny s malymi prestavkami?

lila55555

zlatovlaska - dakujem za reakciu :)
Nela41
v poslednom case som tu spravnu vyzivu nedodrziavala a ak som sa niekedy aj snazila jest zdravo, tak v nespravnom case (napriklad vecer som sa najedla viac, kedze som nemala cas cez den) alebo som jedla len 2x za den, cize nie viackrat a v malych davkach ako sa odporuca. Takze logicky sa to odrazilo na vahe + okrem toho mam aj hypofunkciu stitnej zlazy, ktora mi tiez nepridava na spalovani. Na sport som nemala tiez cas (denne studium + praca a ine starosti) Nie su to vyhovorky, som dost sebakriticka a viem, ze uz treba zacat robit veci inak, nechat si pre seba viac casu a pod... Takze odpoved na tvoju otazku je: ano som schopna vydrzat a jest zdravo aj dlhodobo, ale doteraz to proste neslo vzhladom na rozne okolnosti, cim som pribrala. :)) a dakujem za tvoju reakciu