Otvorený mŕtvy zub

Príspevok v téme: Otvorený mŕtvy zub
beatriks

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.
Jedno obdobie ma začal bolieť zub, najskôr menej, potom viac, pri studenom, sladkom a pri nadýchnutí s otvorenými ústami vonku. Vždy po 4-5 dňoch bolesť prešla tak som myslela že už je dobre, a opätovne začal zub bolieť. Takéto intervaly trvali asi mesiac, tak som zašla k zubárke. Myslela som že ma bolí zub , ktorý mi dva mesiaca pred tým plombovala, nakoniec spravila iný a bolesť prestala. Povedala že mi zub odumiera, tak mi ho vyvŕtala a nechala otvorený až na mesiac! Nejakým malinkým drôtikom mi doňho vtedy špárala, bola to strašná bolesť. Bolo to vyťahovanie nervu alebo čo mi mohla robiť? Povedala že už bolieť nebude a keď prídem, zaplní mi ho. Dnes mám týždeň pred termínom a zub začal bolieť. To mi bude robiť koreňovú výplň? Bolí to?
Nikdy som sa zubárov nebála, no teraz sa akosi začínam báť.

orchidejka

neviem, ja si myslim ze ti bude len cistit ked ta stale boli ale v pripade ze je vsetko v poriadku, tak da korenovu vypln a potom plombu. a v takej injekcnej striekacke ti nedava boze mne uz nemysli, na dezinfekciu nieco, ono to smrdi po chlore a aj v nazve to ma chlor ale fakt si neviem spomenut na nazov a dost hlboko sa to snazil zaviest cize tazko riect kde az

beatriks

ano to aj mna, stale ci boli, a potom sa uz neopyta. :D takze pockaj, tak ked tam idem v stredu, to mi bude zase len cistit a este mi s tym nic nespravi?

orchidejka

beatriks tebe urcite cistila kanaliky ked ti isla takymi drotikmi a neboj sa...uz budes vediet co ti bude robit tak budes pripravena a zvladnes to! mna sa moj zubar ked cokolvek robi, vzdy pyta kazdych 15s - boli? a boli? boli? ja stale ze nie - a on dobre vie ze to este nemoze boliet a ked ma skutocne boli tak sa radsej neopyta, ja len poviem take pomedzi zuby ze au a on prepac, uz ta nic nebude boliet :D :D :D zavtipkujeme si, necham mu tam paradnu sumu a odidem :P

beatriks

ja sa asi tiez sklznem z kresla :D
ja neviem vobec co mi robila vtedy s tym zubom. ona mi ho proste vyvrtala, a potom nejakym drotikom malilinkym mi do tohozuba sparala hlboko uplne.. a ona este na mna ze toto boli? zatial co mne uz slzy isli 10minut :D ja neviem ako sa cistia kanaliky, ani ako sa vytahuju nervy cize neviem co mi robila.

orchidejka

vies preco ta to mohlo na zaciatku boliet? nevytahovala ti nahodou nervy? lebo to sa zvykne pri mrtvych zuboch, teda ak tie zuby maju este nervy. ci to ta bolelo to samotne cistenie kanalikov?

mirka169

mna to zo začiatku strašne bolelo a to mi ani neumrtvila!! ale potom mi dala injekciu ale nejak mi to vobec nepomohlo :D

orchidejka

myslim si ze este ti ich bude cistit, mne osobne ich asi 4krat? ale ved to az tak neboli iba ked sa dostane hlbsie tak to zaboli..sice ked si teraz spominam, parkrat som sa mu sklzla z kresla o par centimetrov nizsie co ma to tak bolelo :D :D
a korenova vypln neboli - to je ako plomba

beatriks

čistila kanaliky? a to mi teda este bude robit? preboha uz tu bolest asi neprezijem, aj ked trvala len kratko.. :( a vyplnit kanaliky? neboli to?

orchidejka

cistila ti kanaliky, to ti potrebuje viackrat precistit lebo ich bude vyplnat a ked ich dobre nevycisti tak ta moze boliet. a okrem toho vravis ze ta to aj predtym bolelo, tak si mala pravdepodobne zapal pri koreni zubu a tak isto potrebuje ten zapal eliminovat plus vydezinfikovat. takze postupne, zapal preliecit, precistit kanaliky, vyplnit kanaliky a nasledne plombu. mne ked moj zubar takto liecil resp. opravoval zub tak som ho mala polroka rozvrtany alebo s liecivou vlozkou. ked ta vsak stale boli, este to nie je v poriadku a velmi pochybujem ze ti ho bude plnit. len jej povedz ze ta este boli. inak uz ziadny z ukonov ktory ti bude robit, nebude boliet, tak isto ani korenova vypln..neboj sa

mirka169

No aj mne to zapachalo kusok.. Pr
eto mi to aj bolo nechutne. Keď som prišla dala mi asi na mesiac nejaku liečivu vložku. Po mesiaci sa ma opytala či nebolelo povedala som že nie a zaplombovala mi ho. :)