Zistil som, že moja mama bola na potrate!

Príspevok v téme: Zistil som, že moja mama bola na potrate!
sokovany100

dnes som pred chvilou zistil ze moja mama bola asi pred 20 rokmi na potrate /problemy s mojim otcom = rozvod v tom case.../ som hrozne sokovany,chce sa mi plakat,pricom nikdy sa takto nepolozim az ku dnu. som zasadne proti potratom, nie len z krestanskeho hladiska,ale aj z toho ludskeho. PRECO PRECO PRECO???
toto nerozdycham. Bože, odpusť jej...

RNG

doubledog, zakon jasne vymedzuje, ze zarodok sa stava clovekom az po narodeni.
Deti su teda podla zakona ludia a napitych soferov, co ich zrazia treba posadit do vazenia bez milosti.
To nie je zalazitost len medzi nasim svedomim a Bohom, ale aj medzi nami a zaqkonami, ktore reguluju chod klazdej cicilizovanej spolocnosti.
A tum sa v tejto teme lucim, lebo tema fora je zdravie, nie viera ani spolocenske nazory. Dokonca ani zakony, ktore vsak ale casto zdravie adresuju a vplyvaju nan.

doubledog

nesudme ani opitych soferov, co nezvladnu riadenie a zabiju male deti niekde na ulici.

ved to su tiez len take zhluky buniek, nie su to este uplne ludia.

a keby aj, tak ten vodic urcite mal svoje dovody, preco sa opil a soferoval. mal to v zivote urcite tazke.

nesudme ho, prosim

RNG

Nuz ked sa tehotna zena presili, tak ma tiez casto spontanny potrat a to si veru zavinila sama svojou neopatrnostou, to nie je na Bohu ani prirode.
Napr moja krstna mama musela prelezat cast tehotenstva v posteli, inac svojou prudkostou(chlapcensky typ) vzdy potratila.
Ja sa drzim pravidla z biblie:
"nesud, aby si nebol sudeny".

mellisa

RNG- spontánny potrat je spontánny potrat. To neovplyvníš, tak to malo byť, plod mohol byť poškodený, tak sa potratil. Príroda, Boh to tak zariadil. Ale úmyselný potrat je vražda. Zámerné zabitie budúceho človeka.
Spontánny potrat je ako, keď človek ide po chodníku a zrazu dostane infarkt, je mrtvý.
Úmyselný potrat je, človek ide po chodníku a zastrelí ho niekto, to je vražda.

RNG

Nuz tu sa rozvinulo poriadne "osie hniezdo" ale dnes mam ustipacnu naladu a pichnem do neho a uteciem. Nerobim to zo zlomyselnosti, ale pre to, aby ste sa zamysleli a menej sudili a viac tolerovali.
Zovberte si situaciu, ze zena vie, ze je tehotna a napriek tomu zdvihne nieco tazke alebo vybehne hore schodami a dostane spontanny potrat. Tak ti co tu tak rychlo sudia to mozu povazovat za neumyselnu vrazdu, vsakze.
Ale skomplikujem to este viac, co ked o tom, ze je tehotna vobec nevie a napriek tomu "sposobi zabitie ludskeho zivota"???
Zakon krajiny odjakziva hovoril o ludskom zivote az po jeho realizacii, tj po narodeni. Len niektori, z roznych dovodov posunuli zivot as do oplodnenia(krestanska viera v sucasnosti, Hitler, lebo chcel mat co najvyssiu porodnost atd)

Takze vysledne, ako civilizovani ludia sa mozeme dohodnut na tom, ze na to mame kazdy svoje nazpory, a hoci su rozdielne, nikto ich nikomu neberie.Kazdy sa ma spravat podla vlastneho svedomia, lebo nakoniec aj u veriacich je to ich osobna vec medzi nimi a ich Bohom, tak ako ho oni chapu.
Teda ak to nie je v rozpore s platnymi zakonmi.

mellisa

Po prečítaní celej diskusie som nadobudla názor, že akonáhle sa tu objaví slovo kresťanstvo, Boh či katolík zaútočíte naň ako agresívne sršne.
Nepatrím k tým kresťanom, ktorí silne veria a dodržujú kresťanské zákony a súhlasia so všetkým čo cirkev káže, ale nemám potrebu útočíť na zakladateľa témy, že prečo je šokovaný, keď je kresťan. Áno, má právo byť šokovaný, tak ako Vy máte právo byť zaľubéné, znechutené,deprimované, veselé, zlostné atď. Prišiel na fórum vyrozprávať sa zo svojích pocitov a vypočuť si rady, nie ÚRAŽKY na jeho vieru a postoj k nej.
Prečítajte si ešte raz pravidlá fóra, skôr než sa pustíte do podobnej debaty!
Nie som budhistka, hinduistka a neviem akej viery, ale na budhizmus a iné náboženstvá neútočím lebo to nemám zapotreby. Každý má právo veriť v čo chce a Vy na jeho vieru nemúsite hneď útočiť! Len toľko k tomu celému.
Odkaz pre nicky odpovedám a Leela333- čítajte nabudúce pozornejšie, nepísala som, vôbec nesexovať, ale nesexovať ak viem, že niesom chranéná žiadnou formou antikoncepcie! Tobôž už vydatá žena! Skôr než začne žiť žena, dievča sexual. životom mala by sa chrániť. A nie potom to dopadne tak, ako mnoho tu už bolo tém, že mala som sex, som tehotná? Asi viem, kedy ten sex môžem praktizovať bez následkov a kedy nie.

Takže na základe hesla ráno mudrejšie než večer, som sa rozhodla tu ešte zostať s tým, že k podobným témam sa nemá význam veľmi angažovať za pravdu, lebo ho hneď idete odstreliť. A že vraj konštruktívna diskusia....

Iveta Michael

sokovaný..ak ťa to až natoľko zasiahlo tak si s ňou o tom pohovor...

o všetkom,aj to že ťa to vzalo...ale neodsudzuj ju preto,tiež som kresťanka a viem že abort je hriech ale treba brať do úvahy aj okolnosti..psychický stav...rozpoloženie v akom vtedy bola../ mimochodom koľko má teraz rokov mamička,hm? /

a neboj sa..jasné že jej Boh odpustí,ona si je určite vedomá toho ale pls,nesúď ju za to..opýtam sa ešte: máš súrodencov či si sám?

P.S.Nemôžeš sa z toho ,,rúcať,,a zúfať si..aj preto že si veriaci človek,ak ťa to tak vzalo,odovzdaj ten problém Bohu a on ti neskôr dá porozumieť prečo...:)

olivienka

ja len toľko, že
1. ja osobne nikdy nepochopím, ako môže ísť niekto na potrat. to nemá byť v žiadnom prípade nejaké odsudzovanie, ja ani nie som z tých, čo bojujú o zákaz interrupcií (viem si predstaviť, ako by to dopadlo...), len vyhlasujem, že to nechápem, a dúfam, že ani nepochopím, aspoň nie na vlastnej koži. potrat mi príde rovnako nepredstaviteľný, ako že by som teraz šla do kuchyne, zobrala nôž a odsekla si ruku
2. v podstate vo všetkom, čo lost napísal, s ním súhlasím. a som žena, takže padol argument, že nevie, o čom hovorí, lebo je muž :)
3. ďalšia z vecí, ktoré nechápem (a to som normálne celkom chápavá :D), prečo ste sa do zakladateľa všetci okamžite pustili, a ešte ste sa oháňali tým, že ako sa opovažuje odsudzovať svoju matku, keď o odsudzovaní nepovedal ani slovo... proste je v šoku, keďže on sám interrupciu považuje za ekvivalent vraždy (na to má rovnaké právo, ako máte vy právo to považovať za niečo normálne) a nečakal to práve od svojej matky. proste prekvapenie, a nie práve milé.
a sokovany... chce to len čas, aby si sa s tým vyrovnal, ale to najlepšie urobíš sám vo svojom vnútri. po čase sa s tým zmieriš, len to neber horšie, než to v skutočnosti je, lebo nevieš, či to tvoja mama odvtedy neľutuje každý deň... ale v tomto ti cudzí ľudia z fóra len ťažko pomôžu (to si si už možno všimol :))

Dadula56

Lost porovnavas tu sex so vselicim. Lenze to nie je iba tak nieco, to je ludska zakladna potreba.Priroda to veli. Tak ako jest, pit, spat, vylucovat. A sex je od tychto zakladnych potrieb este odlisny tym, ze vzdy je pri nom riziko nezelaneho nasledku (ci uz tehotenstvo, ak sme nechceli alebo neoplodnene vajicko, ak sme dieta chceli). Mozes to provnavat jedine napr. so situaciou, ked je clovek hladny a musi jest potravinu po zaruke,lebo inu nema. Tiez riskuje, ze sa z toho do***. Pri sexe ani nemas moznost volby neriskovat. Pri jedeni, piti mozes vyberat, ci budes riskovat. Odpoved nesexovat neobstoji. Skus byt vo vztahu a nesexovat. To nejde.